Šiandien – Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo šventė

Alionių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventė švenčiama nuo 1854 m. gruodžio 8 d., kai popiežius Pijus IX paskelbė privaloma katalikiško tikėjimo tiesa Marijos Nekaltojo Prasidėjimo dogmą.

Širvintų rajone ta proga pavadinta Alionių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia. Pasakojama, kad Alionyse dar XVIII a. buvo koplyčia, kurioje 1794 metais buvo leista laikyti pamaldas. 1926 metais buvo įkurta parapija, o 1932 metais pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Tuo pasirūpino klebonas Jonas Vienažindis, o bažnyčią suprojektavo architektas inžinierius Janas Borovskis, kuriam nuo 1929 metų liepos 1-osios lenkai pavedė Trakų pilių restauravimą.

Janas Borovskis (1890-1966) buvo lenkų architektas, paminklų Vilniuje konservatorius, pirmasis provincijos konservatorius Gdanske iki 1951 m. Jis gimė iš Lenkijos atvykusio laivų statybos inžinieriaus Grzegorzo Borovskio šeimoje. 1907 metais baigęs mokyklą, Janas Borovskis pradėjo studijas Sankt Peterburgo civilinių inžinierių institute, Architektūros departamente, kurį baigė 1917 metų gegužę. Iš pradžių dirbo dabartinės Ukrainos teritorijoje, šovinių gamykloje, paskui tapo architektu. Po I pasaulinio karo, 1920 metais, Janas Borovskis persikėlė į Lenkiją, kur prisidėjo steigiant Starachovicės šaudmenų fabriką, taip pat suprojektavo ne tik gamyklos biurą ir darbuotojų gyvenvietę, bet ir medinę bažnyčią. Visų Šventųjų bažnyčia buvo pastatyta 1922 metais. Deja, 1987 metų kovo 17-ąją ji sudegė.

Starachovicės Visų Šventųjų bažnyčia. Tarpukario laikų atvirukas

Iš pirmo žvilgsnio, Starachovicės ir Alionių bažnyčios kažkuo panašios.

Parengė Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+