Rugsėjo 14-oji – Pirmo lietuviško vaidinimo Širvintose diena

Vokiečių surengtų mokytojų kursų lankytojai. Stovi pirmas iš kairės – Antanas Kučingis. 1918 m. vasara. Nuotr. skaitmena iš archyvo

Laikoma, kad „Amerika pirtyje“ yra pirmasis Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintas spektaklis. Tai nutiko 1899 metų rugpjūčio 20 dieną Palangoje, grafo Tiškevičiaus daržinėje, stovėjusioje ant jūros kranto. O štai Širvintose pirmasis toks spektaklis lietuviškai buvo suvaidintas 1918 metų rugsėjo 14 dieną. Lygiai prieš 105 metus. Bent jau nėra oficialiai patvirtintos informacijos panašaus įvykio buvus anksčiau.

Kaip rašoma „Valsčių“ serijos knygoje apie Širvintų valsčių, 1918 metų vasarą vokiečiai Širvintose organizavo apskrities mokytojų kursus, kuriuos baigiantys lankytojai rugsėjo 14 dieną surengė vakarą. Pabaigai suvaidino komediją „Velnias ne boba“. Širvintose vaidino Antanas Kučinskas (Dindžiulis), Bernardas Barzdaitis (Graibus), Cezaris Petrauskas (Keraitis), Monika Marijauskaitė (Keraitienė).

Minimas A. Kučinskas – tai būsimasis žymus operos solistas ir tarpukario žemėlapių sudarytojas, taip pat braižęs Širvintų žemėlapį, Antanas Kučingis.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top