Mes mylim Lietuvą!

Kas stipresnis?

Kas stipresnis?

Tik įėjus į gimnaziją, prieš akis – langas, kuriame geltonos, žalios, raudonos širdelės ir užrašas „Mes mylim Lietuvą!“ Taip prasideda rytas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti!

Pirmos pamokos metu šauliai ir skautai, nešini gėlių puokštėmis ir žvakutėmis, pagerbė kritusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Rimtis ir susikaupimas, tylos minutė skirti tiems, kurių palaikai ilsisi Širvintų kapinėse.

Rankų lenkimo varžybos, skirtos šiai progai, įrodė, kad žinome ne tik istoriją, krašto praeitį, bet ir esame stiprūs. Jose dalyvavę I – IV klasių vaikinai vietas pasiskirstė taip: iki 70 kg – I vietą iškovojo Karolis Mingėla, IIb kl., II vietą – Justinas Medutis, Id kl., III vietą – Audrius Juodis, IIa kl.; per 70 kg – I vieta atiteko Derikui Šotlandui, IVd kl., II vieta – Arminui Radžiūnui, IIIc kl., III vieta – Arnoldui Griniui, IVc klasė.

Dainuojamosios poezijos teatras ir mokinių taryba Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paruošė mini spektaklį „Iš miško brolių gyvenimo“. Matėme, kaip meilė Tėvynei, šeimai, merginai persipynė su neapykanta priešams ir prievartai… Už renginį tariame ačiū teatro vadovei Ligitai Varaneckienei, mokytojui Arvydui Golcui ir jo gitaros studijos nariams, muzikos mokytojui Edvardui Čepanoniui ir jo ruoštiems dainininkams, šokio mokytojai Odetai Žinienei ir jos šokėjoms. Jautru, nuoširdu, bet kartu linksma ir gražu!

Prie R. Antinio paminklo žuvusiems kovose už Lietuvos nepriklausomybę.

Prie R. Antinio paminklo žuvusiems kovose už Lietuvos nepriklausomybę.

Širdis virpino jautrios A. Golco vadovaujamos gitaros studijos narių dainos.

Širdis virpino jautrios A. Golco vadovaujamos gitaros studijos narių dainos.

Mini spektaklis „Iš miško brolių gyvenimo“

Mini spektaklis „Iš miško brolių gyvenimo“

Pasirodo, kad ne tik mokame vaidinti, šokti, dainuoti, bet gebame ir piešti. II aukšte puikuojasi trečiokų ir ketvirtokų piešti Lietuvos valdovų ir jų žmonų portretai. Parodą rengė ir mokiniams padėjo piešimo mokytoja Jurgita Krušinskaitė.

Dalyvauti renginiuose už gimnazijos ribų ir garsinti jos vardą – kiekvieno mokinio garbės reikalas. Krepšininkai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Romualdo Chmeliausko, vasario 16 dieną dalyvavo Giedraičių miestelio bendruomenės krepšinio turnyre ir iškovojo III vietą. Triskart valio jiems!

Sostinės Katedros aikštėje plevėsavo vėliavėlė ir su Širvintų herbu.

Sostinės Katedros aikštėje plevėsavo vėliavėlė ir su Širvintų herbu.

Prie J. Basanavičiaus paminklo Rasų kapinėse

Prie J. Basanavičiaus paminklo Rasų kapinėse

IIIbc klasių mokiniai, nusprendę šventę švęsti kitaip, su mokytoja E. Lipeikyte vyko į Vilnių, kur dalyvavo smagioje sostinės ir Lietuvos moksleivių, mokytojų ir jaunimo eisenoje nuo Katedros aikštės iki Rasų kapinių. Iš senosios Lietuvos valstybės centro – Šventaragio slėnio, nuo Valdovo rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras, buvo einama pro Signatarų, poeto Kazio Bradūno namus, Pranciškaus Skorinos spaustuvę, Didžiojo Vilniaus seimo rūmus, Aušros vartus į Rasų kapines, prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo. Tai kelias, jungiantis mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais. Ėjome juo, kad nusilenktume protėviams ir prisimintume turintys savo namus istorijoje. Profesoriaus Vytauto Lansbergio kalba sujaudino ir pakylėjo, pasijutome esantys viena tauta laisvoje valstybėje! Karšta arbata ir kareiviška košė Rotušės aikštėje dar niekada nebuvo tokia gardi, kaip tądien! Prezidentūra mus pasitiko vėliavų mišku ir nuoširdžiomis praeivių šypsenomis. Patikėkite, teigiamos emocijos ir gera nuotaika liejosi per kraštus!

Prie Prezidentūros

Prie Prezidentūros

Širvintų kultūros centre organizuotame renginyje mūsų gimnazistai ir mokytojai taip pat neliko nepastebėti – „Gyvybės ir mirties keliu“ bėgę dalyviai buvo apdovanoti, dainuojantys ir šokantys sulaukė gausių plojimų… Taigi – mes mylim Lietuvą! O ar mylit ją Jūs?!

Margarita Vaičelytė
Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+