Kernaviškiai turės šiuolaikiškus kultūros namus

Senojoje Lietuvos sostinėje įgyvendinus ES struktūrinių fondų remiamą projektą pagyvės ne tik kultūrinis gyvenimas, bet ir talentingiems bendruomenės amatininkams atsiras patalpų.

Senojoje Lietuvos sostinėje įgyvendinus ES struktūrinių fondų remiamą projektą pagyvės ne tik kultūrinis gyvenimas, bet ir talentingiems bendruomenės amatininkams atsiras patalpų.

Nežinančiam padėties turbūt atrodo neįtikėtina, kad jau kuris laikas žiloji Kernavė – senoji Lietuvos sostinė – neturi erdvių šiuolaikiškų kultūros namų. Dauguma kamerinio pobūdžio renginių – dailės parodų, klasikinės muzikos koncertų vyksta Loretos ir Henriko Orakauskų skulptūros studijoje-galerijoje „Šulinys“. Ten vyko Motinos ir Tėvo dienų minėjimai.

Širvintų kultūros centro Kernavės filialo vedėja Loreta Orakauskienė stengiasi, kad kultūrinis gyvenimas Kernavėje ir sudėtingomis sąlygomis neapmirtų. Jei renginys „netelpa“ į Galerijos patalpas, rengiamas atnaujinimo laukiančioje kultūros namų salėje, kitur. Žygio iki Juodosios jūros dalyvio Česlovo Marcinausko sutikimas vyko kultūros namų salėje. Ten pat buvo gaminami ir žaisliukai, vyko seniūnijos kultūros diena (buvo labai graži paroda, juk Kernavėje tiek profesionalių menininkų). Velykinis renginys vyko Kerniaus baro kiemelyje, Užgavėnės – mokyklos stadione, Rudens šventė – miestelio centre.ES_SF logo

Kadangi Loreta Orakauskienė turi fortepijono studiją (mokosi groti 12 vaikų), pamokėlės ir repeticijos vyksta galerijoje „Šulinys“ (juo labiau, kad ir kultūros namų pianinas sulūžęs…). Visoje Lietuvoje garsios kaimo kapelos „Kerniukai“ repeticijoms seniūnija paskyrė jau suremontuotą kambarį pirmajame seniūnijos pastato aukšte. Beje, ši kapela išleido savo kompaktinį diską, reprezentavo rajoną Baltarusijoje… Ar jos vadovas Povilas Velikis nepaliks „Kerniukų“ ir toliau dirbs beveik tik „iš idėjos“ – sunku pasakyti?

Kad kultūrinis gyvenimas dar labiau suaktyvės, meno kolektyvų darbo sąlygos iš esmės pasikeis, kai bus įgyvendintas projektas „Kernavės kultūros centro renovavimas ir aplinkos infrastruktūros gerinimas“, turi vilties ir ponia Loreta Orakauskienė, ir Širvintų kultūros centro kaimo kultūrinio darbo ir profesionaliojo meno koordinatorė Irena Petuškienė:

– Po renovavimo sutvarkytoje salėje bus galima sutalpinti apie 120 žmonių. Manau, kad turint estetišką salę išsirutulios plati veikla. Bus ne gėda ir saviems meno mėgėjams pasirodyti, ir iš kitur garsius kolektyvus pasikviesti.

Rugsėjo 30 d. pasirašyta šio projekto finansavimo ir administravimo sutartis. Sutarties suma – 1 067 429,06 Lt, iš jų 987 371,88 Lt Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšos (Sanglaudos skatinimo veiksmų programa, Veiksmų programos prioriteto priemonė: „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“ ). 80 057,18 Lt pridės Širvintų rajono savivaldybė. Vykdant projektą, bus rekonstruotos Kernavės seniūnijos pastato 2-ojo aukšto patalpos, sudarytos sąlygos bendruomenės ir kultūrinei veiklai: bus įrengta universalios paskirties salė, persirengimo kambariai, skirti kultūros centro veiklai, atskiros patalpos bendruomenei. Rekonstruotos seniūnijos rūsio patalpos bus pritaikytos bendruomenės veiklai pagal poreikį: užsiimti įvairiais amatais, rengti mokymus. Juk Kernavėje gausu talentingų, kūrybingų žmonių.

Aplink pastatą bus sutvarkytas žemės sklypas: atnaujintas žolynas, įrengti pėsčiųjų takai, suoliukai, atnaujintos 2 automobilių stovėjimo aikštelės.

Viso to tikrai buvo neįmanoma padaryti negavus ES struktūrinių fondų paramos.

Aldona Bareckienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top