Kalėdinė pasaka Anciūnuose

Su dovanomis atvyko Kalėdų senis...

Su dovanomis atvyko Kalėdų senis...

Žiemos šventės ypatingas laikas, kai norisi džiaugtis, pabūti kartu, pabūti su vaikais – tikėti stebuklais. O gal kiekvieną kartą, kai mes šypsodamiesi vienas į kitą pasižiūrime širdies akimis
yra šventė? Šventė – nes tada gimsta taika, džiaugsmas, teisingumas, pasitikėjimas, viltis ir meilė.

Gruodžio 26 d. Anciūnų bendruomenė dovanojo Kalėdinę šventę vaikams ir jų šeimoms. Jaukiuose Anciūnų bendruomenės namuose skambėjo vaikų juokas, krykštavimas, muzika – pas vaikus atkeliavo Kalėdų Senelis. Tačiau įvyko tai, ko nesitikėjo niekas – Kalėdų Senelis paliko namuose dovanų maišą. Jis taip blogai pasijuto, kad iš sielvarto ir liūdesio net susirgo. Tačiau Kalėdos yra stebuklų metas. Su pūga, šalčiu ir vėju nušvito stebuklinga mėnulio šviesa ir mėnulio nušviestu taku į pagalbą Kalėdų Seneliui atskubėjo briedis, kuris atvežė Kalėdų Senelio pamirštą dovanų maišą. Žiniuonė gydė sunegalavusį Kalėdų Senelį vaistais, o briedis, Snieguolė, nykštukai su vaikais šoko, dainavo, žaidė, deklamavo eilėraščius – linksmino Kalėdų Senelį ir visus susirinkusius.

Smagu buvo sueiti ir gražiu bendravimu palydėti besibaigiančius metus.

Smagu buvo sueiti ir gražiu bendravimu palydėti besibaigiančius metus.

Kalėdų Senelis nuo linksmybių pasveiko, džiaugėsi, jau ir dovanas ruošėsi dalinti, tik netikėtai atlėkė ragana Žiežula, kuri vėl visą šventę sujaukė. Kalėdų Senelis ir šį kartą nebuvo vienišas. Briedis, žiniuonė, Snieguolė, nykštukai, na, žinoma, ir vaikai, jų draugystė – tai jėga, kuri nugalėjo blogį – raganą Žiežulą.

Pagaliau Kalėdų Senelis sukvietė visus į vieną didžiulį ratą ir, susikibę rankomis, – mažas, senas, jaunas – sukosi ir sukosi ratu nejausdami metų, laikinai pamiršę kasdienius rūpesčius.

Ačiū kiekvienam, kuris atėjo, kuris padėjo sukurti šią gražią kalėdinę pasaką. Ačiū nykštukams (Tomutei Stankevičiūtei, Kamilei Stankevičiūtei, Sandrai Sapronaitei, Samantai Stundžaitei), Snieguolei (Auksei Stundžaitei), žiniuonei (Alvydai Krapienei), pasakotojai (Virginijai Jankauskienei), raganai Žiežulai (Eugenijai Stankevičienei), briedžiui (Ritai Makauskienei), na, žinoma, Anciūnų bendruomenei ir Kalėdų Seneliui, bendruomenės pirmininkui Gediminui Makauskui už paramą.

Ačiū visiems, kad padėjote ir dar padėsite. Ilgų sveikatos ir stiprybės metų.

Smagu buvo sueiti ir gražiu bendravimu palydėti besibaigiančius metus. O Naujuosius pasitikome su gražiomis viltimis, tikėjimu…

Rita Makauskienė
Anciūnų vyr. bibliotekininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+