Anuomet teigiamų emocijų Širvintų jaunimui suteikdavo estradinio ansamblio melodijos

Estradinio ansamblio dainininkai ir muzikantai: (stovi iš kairės į dešinę) Daugis Vietrinas, Joalita Smailytė-Mackonienė, Dalia Sargūnaitė-Kunevičienė, Rasa Skardžiūtė-Baranauskienė, Edvardas Gatelis, Laima Burneikaitė, Danutė Zarembaitė-Šegždienė, Jolanta Beniulytė, Gediminas Vaitkevičius, (sėdi iš kairės į dešinę) Romas Visockas, Rimantas Bytautas ir Gintaras Pauliukonis. Apie 1977 m.

„Mokytojos Danguolės geroji energetika mus užbūrė ir subūrė į vieną komandą“, – taip po daugiau nei 40 metų apie Širvintų vidurinės mokyklos (dabar – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija) muzikos mokytoją Danguolę Kondratavičiūtę sakė buvusi jos mokinė Rasa Baranauskienė. Retai tokius žodžius išgirsta mokytojai po ilgų darbo dešimtmečių. Dažniausiai jie skiriami tiems pedagogams, kuriems darbas buvo gyvenimo hobis, į kurį įtraukė mokinius, žavėjo savo energija, sumanumu bei nuotaikingumu.

Dainuoja Rimantas Adomavičius ir Rasa Skardžiūtė.

Daugelis vyresniosios kartos širvintiškių mena Širvintose dirbusią mokytoją Danguolę Kondratavičiūtę bei jos apie 1975 metus suburtą Širvintų vidurinės mokyklos estradinį ansamblį. Jame grojo Daugis Vietrinas, Gediminas Vaitkevičius, Rimantas Bytautas, Gintaras Pauliukonis, Edvardas Gatelis, Romas Visockas, dainavo Joalita Smailytė-Mackonienė, Dalia Sargūnaitė-Kunevičienė, Rasa Skardžiūtė-Baranauskienė, Laima Burneikaitė, Danutė Zarembaitė-Šegždienė, Jolanta Beniulytė. Ansamblio muzikantai ir dainininkai džiugino mokyklos bei miesto klausytojus ir netgi apie 1977-1978 metus yra koncertavę tuo metu labai Širvintų rajone garsiuose Juodiškių kultūros namuose. Pirmiausia koncertą surengė Juodiškių tarybinio ūkio darbuotojams, o paskui dar grojo ir jaunimo šokiuose.

Pasak vyresniosios kartos širvintiškių, estradinio ansamblio muzikantų atliekamos melodijos buvusios labai jautrios ir artimos jaunuomenės širdžiai, repertuaras nepakluso būtinam partiškumui ar patriotiškumui. Rasos Baranauskienės teigimu, repertuarą sudarydavo mokytoja Danguolė Kondratavičiūtė ir patys atlikėjai, buvo dainuojamos labai populiarios Laimos Žemaitytės, Stasio Povilaičio ir kitų tuo metu svarbių įžymybių dainos.

Ansamblio dalyvis Edvardas Gatelis prisimena, jog ansamblio muzikantams instrumentus parūpino mokykla, kai kurias reikalingas garsinimo priemones gaminosi patys, kolektyvo nariai buvo labai vieningi ir išradingi, mokyklą baigusius muzikuotojus keisdavo jaunesni, o ansamblio pasirodymus fotografuodavo Vytautas Vaitiekūnas. Anot Edvardo Gatelio, vyko natūrali kartų kaita, ansamblis gyvavo iki 1979 metų, vaikinai netgi turėjo koncertinius drabužius – vienodus oranžinius marškinius, kuriuos pasiuvo Buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato siuvėjos. 1979 metais mokykloje įvykusi pirmoji didžiulė diskoteka, kurią organizavo dešimtokai Arvydas Tumėnas ir Arvydas Maknys, ansamblio veiklą prigesino.

Dainuoja Vilhelmas Keliuotis.
Respublikiniame „Dainų dainelės“ konkurse 1980 m. dalyvavo Širvintų vidurinės mokyklos vienuoliktokės (iš kairės į dešinę) Jolanta Beniulytė, Dalia Sargūnaitė ir Rasa Skardžiūtė (mokytoja Danguolė Kondratavičiūtė).
Širvintų vidurinės mokyklos estradinio ansamblio muzikantai: (iš kairės į dešinę) Daugis Vietrinas, Gediminas Vaitkevičius, Rimantas Bytautas, Gintaras Pauliukonis ir Edvardas Gatelis, priekyje sėdi Romas Visockas. Apie 1977 m.
Pirmieji Širvintų vidurinės mokyklos estradinio ansamblio muzikantai buvo Rimas Adomavičius, Valdemaras Jakštas, Vilhelmas Keliuotis ir Marijonas Kmitas.
Pasirodymo akimirka.

Joalita Mackonienė, sakosi, jog ansamblyje dainavo 1977-1978 metais, kol baigė vidurinę mokyklą. Mokytoja Danguolė Kondratavičiūtė labai mėgdavo pamokose organizuoti mokinių duetus bei tercetus. Išklausiusi dainininkų-mokinių pasirodymus, atsirinkdavo balsingiausius ir ruošdavo populiariam „Dainų dainelės“ konkursui. Joalitos Mackonienės teigimu, ji drauge su Dalia Sargūnaite, Rasa Skardžiūte, Laima Burneikaite, Danutė Zarembaite bei Jolanta Beniulyte yra dalyvavusios respublikiniame 1978 metų „Dainų dainelės“ konkurse. Joalita Mackonienė patvirtino, jog į ansamblį ją pakvietusi mokytoja Danguolė Kondratavičiūtė, estradinio ansamblio muzikantai bei dainininkai koncertuodavo visuose mokyklos renginiuose bei poilsio vakaruose. Ansamblyje, be merginų seksteto, dainuodavo solistės Dalia Sargūnaitė, Rasa Skardžiūtė bei Laima Burneikaitė.

„Didelis ir margaspalvis kolektyvas, kuriam vadovavo mokytoja Danguolė Kondratavičiūtė, man patiko“, – sakė Dalia Kunevičienė. Ji kolektyve dainavo net keletą metų. 1978 ir 1980 metais yra dalyvavusi respublikiniame „Dainų dainelės“ konkurse, dainavusi ne tik sekstete ir tercete, bet ir solo.

Dainininkė Rasa Baranauskienė negailėjo gražių žodžių mokytojai Danguolei Kondratavičiūtei: „Tai mokytojos nuopelnas, kad atsidūriau ansamblyje. Ji buvo ansamblio siela, niekada nenuvertindavo mokinių, pagirdavo, kiekvienam rasdavo tinkamą žodį ir vis ieškojo talentų.“ Pasak Rasos Baranauskienės, ji ansamblyje dainuoti pradėjo gana anksti, jame jau grojo Marijonas Kmitas, Vilhelmas Keliuotis, Valdemaras Jakštas, Rimantas Adomavičius ir kiti. Rasa Baranauskienė sakė, jog ansamblyje yra dainavusi ne tik solo, bet ir duetu su Gediminu Vaitkevičiumi, Vilhelmu Keliuočiu ir Valdemaru Jakštu. Be to, pirmieji ansamblio muzikantai vaikinai irgi turėjo koncertinius kostiumus – geltonus gėlėtus marškinėlius, merginos koncertuodavo tik vilkėdamos mokyklines uniformas. Jausmingi dainų žodžiai ir melodingas muzikos skambesys užpildydavo jaunimo širdis šiluma ir suteikdavo daug teigiamų emocijų.

Tais laikais, kai nebuvo kompiuterių, interneto, socialinių tinklų, muzika buvo savotiška atgaiva jaunam žmogui po šešias dienas per savaitę trunkančių pamokų. Tai, kas miela širdžiai, esant progai, buvo stengiamasi užfiksuoti nuotraukose. Visa tai išliko iki šių dienų kaip gražus jaunystės prisiminimas.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Edvardo Gatelio ir Rasos Baranauskienės asmeninių albumų

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.58 (12 įvert.)
scroll to top