Valius Mažulis: „Pasinaudojome proga dar kartą atkreipti dėmesį, ir tą dėmesį gavome“

Valius Mažulis savo traktoriumi vežė ... „poną Akcizą“.
Valius Mažulis savo traktoriumi vežė … „poną Akcizą“.

„Širvintų kraštas“ rašė apie Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuotą protesto maršą, kuriame dalyvavo kelios dešimtys rajono ūkininkų. Alionių seniūnijoje ekologinį ūkį turintis Valius Mažulis savo „Facebook“ paskyroje pasidžiaugė, kad alioniškiai buvo aktyvūs šioje protesto akcijoje. Iš 22 atvykusių 7 atstovavo šiai seniūnijai. „Širvintų kraštas“ pakalbino ūkininką:

-Skelbiama, kad „Traktoriaus“ pavadinimą kai kuriose žiniasklaidos priemonėse gavusi protesto akcija buvo antrasis ankstesnės protesto akcijos „Žaliasis kryžius“ etapas. Jis nebuvo nušviestas. Ar rajone atsirado „Žaliųjų kryžių“?

-Taip, tikrai atsirado. Bent jau važiuodamas per Alionių seniūniją jų matau. Tikrai stovi Vičiūnuose. Jei įdomu, yra pastatytas ir mano ūkio žemėje.

-Ar sunku buvo sukviesti ūkininkus į protesto akciją? Ar buvo atsisakiusių?

-Buvo nesunku. O ir abejojančių nebuvo. Buvo pasyviai dalyvaujančių. Ūkininkai nenusisuko. Žinoma, negaliu kalbėti apie visą rajoną, juk nesu šios protesto akcijos organizatorius. Tiesiog parodžiau daugiau iniciatyvos Alionių seniūnijoje. Tai, kad ūkininkai aktyviai dalyvavo protesto akcijoje ir atvažiavo į Širvintas, yra mūsų visų bendro komandinio darbo rezultatas. Dar prieš akciją pažymėjome, kad šiuo maršu nesiekiame konflikto, nenorime trukdyti, kelti nepatogumų, pažeisti Kelių eismo taisykles. Tiesiog norime atkreipti visų dėmesį į egzistuojančias problemas, su kuriomis susiduria žemės ūkis.

-Nebuvo baugu, kad liksite nesuprasti?

-Žinote, kai protesto akcijoje pasigedau Lietuvos ūkininkų sąjungos Širvintų skyriaus vadovo, buvo tokia mintis: gal čia mes kažką neleistino organizuojame, gal ką ne taip supratome? Kaip buvo pasakyta, ūkininkams šiuo metu vadovauja Jonas Purvaneckas. Ne vienas nustebo, kodėl jis nedalyvauja. Gal turi kitą nuomonę? Bet kai įsitikinome, kad rajono merė Živilė Pinskuvienė ir vietos valdžia mus palaiko, kad policija nesikiša ir tik draugiškai stebi, nerimo nebeliko. Pasinaudojome proga dar kartą atkreipti dėmesį, ir tą dėmesį gavome. Parodėme solidarumą.

-Ar tikitės kokio proveržio? Koks bus trečiasis šios protesto akcijos etapas?

-Atvirai pasakius, jokio proveržio nesitikiu. Dabar nežinau, ko imsimės paskui. Stebime naujienas, laukiame žinių. Toks buvo pagrindinis tikslas. Gal išgirs.

Rajono ūkininkams vadovauja bežemis?

Beje, susisiekėme su Jonu Purvanecku ir pasiteiravome, ar tikrai jis nedalyvavo šioje protesto akcijoje. Gal Valius Mažulis ir kiti ūkininkai jo nepamatė: stovėjo sau žmogus kukliai nuošaly prie „trečio traktoriaus“ ir liko nepastebėtas. Jonas Purvaneckas patvirtino, kad Valius Mažulis sakė tiesą – jo protesto renginyje su rajono ūkininkais tikrai nebuvo:

-Matote, neturėjau su kuo važiuoti. Neturiu nei žemės, nei traktoriaus.

Gal kokia klaida, kad bežemis ir neturintis technikos Lietuvos ūkininkų sąjungos tinklalapyje yra nurodytas kaip Širvintų skyriaus vadovas? – pasitikslinome Jono Purvanecko. Šis patvirtino, kad ne klaida, bet kažkodėl lyderiu įvardijo Darių Šepkų.

Merė tikra, kad kaimo ateitis – ūkininkų rankose

Protesto dieną Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė „Širvintų kraštui“ sakė, kad remia šią akciją. Jos paprašėme pasidalyti mintimis:

-Ūkininkų keliamos problemos yra daugiau valstybinio pobūdžio. Jų sėkmė priklauso nuo sprendimų Vilniuje ir Briuselyje. Vis dėlto, kuo ūkininkams galėtų padėti ir padeda Savivaldybė?

-Širvintų rajono savivaldybė remia rajono ūkininkus vykdydama 2 priemones: kompensuoja dalį privalomiems ūkininkų mokymams bei traktorinių purkštuvų techninei apžiūrai patirtų išlaidų. Su žemdirbiais nuolat bendraujama ir tariamasi planuojant melioracijos programos darbus, tvarkant griovius, taisant gendančius įrenginius.

-Skelbta, kad buvo savivaldybių, kurios nedavė leidimų ūkininkų streikui organizuoti. Kokia mūsų rajono savivaldybės pozicija konkrečiai dėl šių ūkininkų vykdomų protesto priemonių rajone?

-Antradienį vykusiai akcijai leidimo nereikėjo, kadangi traktoriai važiavo gatvėmis, kuriomis leidžiamas sunkiasvorio transporto eismas. Kitų protesto priemonių (susibūrimo, mitingo viešose erdvėse) nebuvo planuota. Palaikau ūkininkų reikalavimus ir tikiu, kad į juos bus atsižvelgta. Esu tikra, kad kaimo ateitis yra ūkininkų rankose, todėl valstybė turi atsižvelgti ir kiek įmanoma palaikyti žemdirbius.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.75 (4 įvert.)

8 Atsakymai į “Valius Mažulis: „Pasinaudojome proga dar kartą atkreipti dėmesį, ir tą dėmesį gavome“”

 1. juoziene parašė:

  Saunuole Pinskuviene, kad palaiko ukininkus.

 2. jonui parašė:

  nu tai šaunuoliai kad 8. o žiopli kad nesigyrė. kam tada važiuot i protestą, kad neatkreipti dėmesio? galėjo protestuot važinėdami po savo laukus 😛

 3. Jonas parašė:

  Nu jo zibalu sen. Buvo 8traktoriai ir niekas nesigyre bet ten gi Alionių tegu pasirodo visų veidu Valius kaip organizavo ir fesbook 😂😂😂

 4. to 2019-12-04 10:56 parašė:

  Superinis komentaras. Nu perlas 🙂

 5. Anonimas parašė:

  🙂

 6. Pzdc parašė:

  Nu čia dėl Purvanecko tai briedas. tas pats, jeigu bekiaušis vadovautų Lietuvos gimstamumo didinimo sąjungai 🙂

 7. nesupratau parašė:

  o tai nuo kada pinskuvioene tvarko rajono biudzeta dalydama pinigus ukininkams?? Ir kodel ukininkams? Kas cia per noras?

 8. ukininkas parašė:

  Nuo Pinskuvienės plepalų jau bloga. Nematau nei ūkininkams nei kitiems rajono gyventojams kažkokio rėmimo. Gal geriau Pinskuvienė tegul gražina į biudžetą pinigus kuriuos prarado savivaldybė teismuose.

Comments are closed.

scroll to top
+