DĖK’UI stotelei padovanok, ir tau pasakys dėkui…

Atidaroma stotelė DĖK'UI.
DĖK’UI stotelės atidarymo juostelę kerpa Širvintų rajono merės pavaduotoja Janina Pažusienė ir VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius.

Lapkričio 27 dieną Šniponių kaime buvo atidaryta stotelė DĖK’UI. Tai dar tik aštunta tokia stotelė Vilniaus apskrityje. Stotelės atidaryme dalyvavo VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius su gausia įmonės komanda, merės pavaduotoja Janina Pažusienė, Tarybos narys Remigijus Bonikatas, Šniponių didelių gabaritų atliekų saugojimo aikštelės operatoriai Stanislovas Zabarauskas ir Česlovas Puzinas.

DĖK’UI stotelėje daiktus galima pasiimti nemokamai

Pasak UAB VAATC direktoriaus Tomo Vaitkevičiaus, nuo šiol tie širvintiškiai, kurie namuose turi nebereikalingų, tačiau vis dar naudoti tinkamų daiktų, juos galės atvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. „Dalijimosi stotelė prisidės prie mažesnio ir taupesnio vartojimo, nes tie gyventojai, kuriems stotelėje esantys daiktai bus reikalingi, galės juos pasiimti nemokamai, o tai duos ir ekonominę naudą“, – teigia direktorius.

Kaip sakė projektų vadovė Regina Janutėnienė, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras įgyvendina Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“.

„Šio projekto tikslas – sukurti ir išplėtoti komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo, paruošimo naudoti pakartotinai pajėgumus, informuojant visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais. Įgyvendinant šią programą ir buvo sukurtos panaudotų daiktų dalijimosi stotelės DĖK’UI, kurių Vilniaus apskrityje yra aštuonios. Daiktų dalinimosi sistema yra paprasta. Duomenų bazėje, adresu www.stoteledekui.lt, suteikiama galimybė rezervuoti ne daugiau kaip tris daiktus, nurodant asmens vardą ir elektroninio pašto adresą. Daiktus pasiimti iš dalinimosi aikštelės galima kiekvieną ketvirtadienį. Neatsiėmus rezervuoto daikto, rezervacija panaikinama automatiškai“, – pasakoja Regina Janutėnienė.

Janina Pažusienė
Janina Pažusienė (kairėje) DĖK’UI stotelės atidaryme.
DĖK'UI stotelėje.
Pildosi DĖK’UI stotelės lentynos.
Širvintų rajono tarybos narys Remigijus Bonikatas (antras iš kairės).
Vežimėliai laukia naujų savininkų.
DĖK'UI stotelėje šio to gali užtikti ir senienų mėgėjai.
DĖK’UI stotelės lentynose gausu žaislų.
DĖK'UI stotelėje galima rasti 1938 metais pagamintą pinigų ir dokumentų dėžę.
DĖK’UI stotelėje galima rasti 1938 metais pagamintą pinigų ir dokumentų dėžę.

Atiduodamų daiktų skaičius neribojamas

Duomenų bazėje adresu www.stoteledekui.lt yra išvardytos taisyklės, kuriomis ir turi vadovautis norintys atvežti ar rezervuoti norimą daiktą. Pavyzdžiui, į stotelę DĖK’UI pristatomų daiktų skaičius neribojamas. Daiktus galima pristatyti kiekvieną darbo dieną. Dalijimuisi pristatyti daiktai turi būti tinkami naudoti pagal tiesioginę paskirtį ir neskleisti blogo kvapo, būti neužteršti, tvarkingi, nesulūžę, išskyrus atvejus, kai daikto defektas yra lengvai sutvarkomas. Tuo atveju, jeigu pristatomi išardyti daiktai, rekomenduojama pateikti ir surinkto daikto nuotrauką. Dalijimuisi draudžiama pristatyti pavojinguosius skysčius (pavyzdžiui, dažus, lakus ir pan.), kurie nėra supakuoti originalioje, nepažeistoje, sandarioje pakuotėje.

Išimtinėmis aplinkybėmis (pvz. gaisras, sunki materialinė padėtis), atiduodamų daiktų skaičius gali būti padidintas UAB VAATC direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu. Daiktai stotelėse DĖK’UI laikomi ne ilgiau kaip 2 mėnesius. Pasibaigus šiam terminui, duomenų bazė automatiškai išsiunčia priminimą operatoriui, pažymint daiktą žyma „Gal laikas utilizuoti“.

Laukiama savanorių

Pasak UAB VAATC atstovų, Šniponių didelių gabaritų atliekų saugojimo aikštelė įrengta gyventojams bene patogiausioje vietoje visoje Vilniaus apskrityje. Ateityje į stotelės veiklą galėtų įsitraukti savanoriai, erdviose patalpose galima būtų atlikti daiktų restauravimo darbus, galėtų būti įgyvendinamos edukacinės programos.

Tai, kad stotelė DĖKU’I atsirado Širvintų rajone – ir svarus Širvintų r. savivaldybės, kuri yra viena iš UAB „VAATC“ akcininkių, indėlis. Pasak Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, dar šios vasaros pabaigoje vykusio paskutinio susitikimo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre su direktoriumi Tomu Vaitkevičiumi metu pagrįstas šios stotelės poreikis širvintiškiams buvo išgirstas.

„Labai tikimės, kad ši stotelė sumažins prie komunalinių atliekų konteinerių išmetamų daiktų kiekius. Žmonės turi galimybę nebenaudojamą daiktą atiduoti su mintimi, kad jį galės pasiimti kitas žmogus, kuriam galbūt labai jo reikia. Džiaugiuosi dar vienu žingsniu į švaresnę aplinką,“ – teigia ji.

Merės pavaduotoja Janina Pažusienė pasveikinusi visus susirinkusius stotelės atidarymo dieną su mūsų rajone sukurta panaudotų daiktų dalijimosi stotele DĖK’UI, palinkėjo stotelės operatoriams Stanislovui Zabarauskui ir Česlovui Puzinui sėkmės jų dar viename labai svarbiame ir atsakingame darbo sektoriuje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.5 (4 įvert.)

6 Atsakymai į “DĖK’UI stotelei padovanok, ir tau pasakys dėkui…”

 1. jane parašė:

  Labai gerai, kad skelbiate tokia informacija. As pavyzdziui nezinojau kad tokia paslauga yra.dabar ir kaiminams pasakysiu. Juk visiems visko truksta, o dalintis yra labai gera

 2. birute parašė:

  saunuoliai, kad imates tokiu iniciatyvu.
  tai labai originalu ir novatoriska

 3. Česiukas parašė:

  Kažkas sakė kad čia Alinos nuopelnas

 4. Valmiera parašė:

  Ačiū už gerą idėją.

 5. Valmiera parašė:

  Ačiūž gerą idėją.

 6. taip parašė:

  Labai grazi iniciatyva, valio, sveikinu

Comments are closed.

scroll to top
+