Širvintų rajono žemdirbiai prisijungė prie protesto

Antroji akcijos „Žalieji kryžiai“ dalis.

Lapkričio 8 d. Lietuvos žemdirbiai pradėjo pirmajį visuotinės protesto akcijos etapą – „Žalieji kryžiai“. Kaip skelbia Lietuvos ūkininkų sąjunga, „tai tyli ir taiki akcija, kurios metu žemės ūkio subjektai – ūkininkai, bendrovės stato savo dirbamoje žemėje prie kelių, kuriuose yra didžiausias judėjimas, žalius kryžius, transliuodami žinutę, kad priimami politiniai sprendimai žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis. Žemdirbio vardo menkinimas ir jo amato žlugdymas kerta vieną pagrindinių valstybės saugumo ramsčių – aprūpinti savo piliečius saugiu maistu! Ši akcija – tai pirmoji žinutė visuomenei ir politikams, jog beatodairiškai naikinant žemės ūkį, sunaikinamas visas lietuviškas kaimas – tautiškumo lopšys.“

Lietuvos ūkininkų sąjunga pakvietė visus kaimui neabejingus asmenis pasekti jos narių pavyzdžiu ir aktyviai įsijungti į akciją ginant savo – ūkininko – profesijos vardą. Gyventojai pakviesti palaikyti žemdirbius ir žemės ūkio verslo įmones, tampriai susijusias su žemdirbiais.

Lapkričio 26-ąją įvyko antrasis šios akcijos etapas – į gatves beveik visoje Lietuvoje išvažiavo keli tūkstančiai ūkininkų su savo traktoriais. Buvo tik kelios savivaldybės, kuriose neišduoti leidimai šiai protesto akcijai.

Važinėdami gatvėmis organizuota kolona, žemdirbiai siekia atkreipti dėmesį į nelygias sąlygas, kuriomis su kolegomis Europos Sąjungoje priversti konkuruoti Lietuvos žemdirbiai.

Prie protesto prisijungė ir Širvintų rajono žemdirbiai. Maždaug kelios dešimtys traktorių kelis kartus pravažiavo per rajono centrą. Kai kurie žmonės mojavo, filmavo, sveikino protesto dalyvius. Protesto tikslus atspindėjo plakatai, kuriuos vežė traktoriai, taip pat traktoriumi vežamas žalias kryžius.

Antroji akcijos „Žalieji kryžiai“ dalis.
Antroji akcijos „Žalieji kryžiai“ dalis.
Antroji akcijos „Žalieji kryžiai“ dalis.
Antroji akcijos „Žalieji kryžiai“ dalis.
Antroji akcijos „Žalieji kryžiai“ dalis.
Antroji akcijos „Žalieji kryžiai“ dalis.

Anksčiau padarytos politikų klaidos lemia sudėtingas derybas

Anot oficialaus kreipimos, Lietuvos ūkininkai įvertino, kad anksčiau padarytos politikų klaidos lemia sudėtingas derybas ES institucijose dėl teisingo, sąžiningo rėmimo Lietuvos žemės ūkiui, kas sąlygoja diskriminaciją konkuruojant bendroje ES rinkoje su nevienodomis ES rėmimo sąlygomis, tendencingai formuojamas neigiamas požiūris į dirbančiuosius žemės ūkyje žiniasklaidos priemonėse ir valdžios institucijose, žemdirbiai pirmieji susiduria su klimato kaitos padariniais, trejus metus iš eilės žemės ūkis patiria nuostolius dėl oro sąlygų kataklizmų, žemės ūkio produktų supirkimo kainos mažėja, tuo pačiu metu didėjant keliamiems reikalavimams, tačiau kartu atveriant ES rinkas žemės ūkio produktų importui iš trečiųjų šalių, kur produkcija gaminama liberalesnėmis sąlygomis, žemdirbys nepelnytai laikomas nuodytoju ir aplinkos teršėju, nors Lietuvoje užauginta produkcija viena švariausių ES.

Konstatuota, kad mokesčiai žemės ūkiui didėjo net iki 5 kartų per paskutinius 3 metus, mažinamas finansavimas sektoriui, visai kitai valstybinei infrastruktūrai skiriamas finansavimas ženkliai didesnis nei maisto gamybos infrastruktūrai, žemės ūkis yra pagrindinis darbdavys kaime, o viena darbo vieta pirminėje žemės ūkio produktų gamyboje sukuria 3-4 darbo vietas maisto pramonės, aptarnavimo, prekybos sektoriuose, krenta produktų supirkimo kainos, Lietuvos žemdirbiai negauna paramos klimato kaitos priemonėms įgyvendinti, kaip numatyta Paryžiaus susitarime, žemdirbius žeidžia nepagrįstos negatyvios nuostatos jų atžvilgiu.

„Lietuvos žemdirbiai REIKALAUJA: Nepriimti mokestinių ir kitų sprendimų, didinančių žemdirbių išlaidas iki nebus sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos su kitų ES valstybių narių žemdirbiais – pasiektas ES tiesioginių išmokų vidurkis. Deramos pagarbos Lietuvos kaimui ir žemdirbiams, aprūpinantiems Lietuvos žmones sveiku, saugiu maistu. Sustabdyti šmeižikiškos informacijos srautą žiniasklaidos priemonėse, nukreiptą prieš dirbančiuosius žemės ūkyje. Lietuvos žemdirbių protesto akcijos „Lietuva, tavo kaimas miršta“ dalyviai,“ – rašoma Lietuvos ūkininkų sąjungos pranešime.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė „Širvintų kraštui“ sakė, kad remia šią akciją.

Daugiau apie tai skaitykite kitame „Širvintų krašto“ numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (6 įvert.)

8 Atsakymai į “Širvintų rajono žemdirbiai prisijungė prie protesto”

 1. to to to vytas parašė:

  lyg pilnatis baigesi….

 2. Anonimas parašė:

  paskutiniam komentarui

  Turbut karsciuojate? Ar ne? Kitaip tokio kvailo komentaro pateisinti negalima.

 3. To to vytas parašė:

  Va taisingai, mūsų merė palaiko ūkininkus, nes iš jų per metų balių gaus paramos. Tada gaus derliaus šventei paramos. Tada dar miesto šventei gaus… o jei butų prieš tada figuški….

 4. To Vytas parašė:

  Va todėl ir mylime merę, balsuojame už ją. Ji teisinga, nebijo pasakyti ką galvoja ir negalvoja, supyks valdžia ar ne.

 5. vale parašė:

  o tai ar tas pasivazinejimas nieko nekainuoja?

 6. Vytas parašė:

  Šaunuolė merė. Nebijo pasakyti, kad remia. Valdžiai Vilniuje gali nepatikti.

 7. vincas parašė:

  duokdie kiekvienam tiek paramos kiek gavo ukininkai.

 8. Miestėtis parašė:

  Pigus triukelis. Šuns kauksmas į Dangų nejna.

Comments are closed.

scroll to top
+