Šniponis išgarsins pagerintos konstrukcijos katilai?

Aleksandras Besonovas savo namuose prie savos konstrukcijos katilo su židiniu.

Aleksandras Besonovas savo namuose prie savos konstrukcijos katilo su židiniu.

Šniponių kaime gyvena auksinių rankų meistras Aleksandras Besonovas. Savo gyvenimo kelyje Aleksandrui teko dirbti virintoju, tinkuotoju, statybininku. Net šešerius metus su savo brigada statė namus Maskvoje. Šiuo metu dirba santechniku, atlieka įvairius darbus, savo paslaugas kartais pareklamuoja „Širvintų krašte“. Be kitų darbų, Aleksandras prijungia katilus ir, matydamas jų konstrukcijų trūkumus, eksperimentuoja. Būtent taip gimė naujos pagerintos konstrukcijos katilas. Savo namuose šeimininkas mane „supažindino“ su savo gamybos gan keistos išvaizdos kūriniu, pro kurio plačias stiklines dureles ryškiai švietė degančių malkų liepsna. 

– Jūs savo namuose šildotės savos konstrukcijos katilu?

– Taip. Prieš keletą metų pasigaminau pats. Dabartiniai šiek tiek kitoke, konkrečiai apie detales kalbėti nenoriu, nes jis dar neužpatentuotas, nenoriu, kad koks nos „gudrutis“ nukopijuotų… O šis katilas, kurį dabar kūrenu, taip pat neblogas. Vieną kartą per parą užkrauni malkų, ir užtenka. Tik jeigu didelis šaltis, tai dar truputį reikia įdėti. Durelės stiklinės, pačiame rėme yra skylės, per kurias eina oras, stiklas visada būna švarus, todėl matosi degančių malkų liepsna bei žarijos. Nustačius norimą temperatūrą, durelių šone esama sklendė automatiškai reguliuoja paduodamo oro kiekį. Kai maudausi, tada nustatau šimtą laipsnių, tai tokios temperatūros vanduo ir teka į vonią, net garai eina. Aišku, išvirti nesinori, tenka įpilti ir šalto vandens. Po trumpų maudynių karštas vanduo nesibaigia, gali vienas paskui kitą maudytis keli žmonės. Boileris labai greitai įkaista – pripildžius pilną vonią, po kelių minučių gali vėl karštu vandeniu pilną prileisti.

Aleksandras Besonovas gali pagaminti įvairaus dydžio katilą be židinio

Aleksandras Besonovas gali pagaminti įvairaus dydžio katilą be židinio.

– Tai vis dėlto kuo jūsų gaminamas katilas skiriasi nuo kitų?

– Gamindamas naujus katilus daug eksperimentuoju, tobulinu ir kol kas gaminu tik draugams. Gamykliniuose ar kitų meistrų gaminamuose katiluose nėra židinio, boileris perkamas ir tvirtinamas atskirai, o pas mane viename daikte yra įmontuoti ir krosnis, ir židinys, ir boileris. Boilerio viduje, vandenyje, yra patalpintas išsiraizgęs varinis vamzdis, todėl vanduo ir įkaista labai greitai. Naujuose katiluose dabar įdedu ir elektrinius elementus, kad vasarą boileris galėtų šildyti vandenį ir nuo elektros. Degimo kamerą darau iš nerūdijančio plieno.

– Šiuo metu jūs dirbate?…

– Esu UAB „Besana“ direktorius, įmonė registruota Vilniuje. Įmonė yra, tačiau jos veikla nepelninga, nes sąžiningai sumokėjus visus mokesčius nieko nebelieka. Tokia sistema verčia žmones apgaudinėti valstybę, kam man to reikia. Noriu užsiimti katilų gamyba. Kol kas dar smarkiai nesireklamuoju, tačiau nuo pavasario pradėsiu rimtai dirbti. Nors ir šiandien jau yra nemažai pažįstamų, kurie norėtų tokio katilo, kai kas prašo net dviejų… Tikiu, kad pradėjus gaminti savos konstrukcijos katilus atsiras ir pelnas. Norintys suprasti šios specialybės niuansus galėtų prašytis Darbo biržos, kad atsiųstų pas mane pasipraktikuoti.

– Įdomu, kokia jūsų būsimo gaminio kaina?

– Kaina, jei su medžiagomis, su židiniu, su elekros elementais – apie 2200 Eurų. Galima vasarą susišildyti elektra, tačiau geriau užmesti truputį malkų, vanduo greitai sušyla ir karštas gali ilgai būti. Šiandien tik po pietų užkūriau savo katilą, tai vanduo dar nuo vakar buvo karštas.

– Gal galite papasakoti apie save ir savo šeimą?

– Anksčiau statėme su brigada namus, buvau nusipirkęs tinkavimo agregatą, „putzmeisterį“. Nesu nieko baigęs, tačiau nuo jaunystės virinau, domėjausi santechnikos darbais. Tarnavau kariuomenėje Nachičevanėje, netoli sienos su Iranu. Kariuomenėje nieko naujo nesužinojau, su disciplina sunkumų taip pat nebuvo, nes jos jau buvau gerai išmokytas mamos ir sesers. Esu kilęs iš sentikių, kurie Švenčionyse gyvena jau 450 metų. Sentikiai buvo atskirti nuo Rusijos Stačiatikių Bažnyčios ir persekiojami, todėl išsibarstė, kai kurie persikėlė į Lietuvą. Žmona nuo Medininkų, turiu sūnų Aleksandrą ir dvi dukras. Vyresnė duktė Violeta ištekėjusi ir gyvena Vilniuje, o jaunesnioji Veronika mokosi Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos trečioje klasėje. Veronika mėgsta sportą, jos medaliais nukabinta visa miegamojo siena. Sūnus Vladimiras taip pat geras sportininkas, šiuo metu gyvena Anglijoje. Tarp kitko, vyresniosios dukters vyras yra Širvintose atidaręs kebabinę. Mano sesuo ir trys puseserės mokslus baigė su taip vadinamais raudonais diplomais. Galiu pajuokauti: kaip sakydavo artimieji, buvau už jas protingesnis, tačiau… mečiau mokslus ir išėjau į kariuomenę.

Aleksandras Besonovas gali pagaminti įvairaus dydžio katilą su židiniu.

Aleksandras Besonovas gali pagaminti įvairaus dydžio katilą su židiniu.

Prieš prijungdamas katilą, Aleksandras dar kartą patikrina kamino trauką.

Prieš prijungdamas katilą, Aleksandras dar kartą patikrina kamino trauką.

Pagrindinis Aleksandro darbo įrankis - universalus suvirinimo aparatas SP-300.

Pagrindinis Aleksandro darbo įrankis - universalus suvirinimo aparatas SP-300.

– Jūs patenkintas gyvenimu kaime?

– Pats ilgą laiką gyvenau Vilniuje, tačiau dabar labai džiaugiuosi gyvendamas nuosavame name kaime. Čia turiu įsirengęs cechą, kuriame galiu gaminti katilus. O kas gero mieste? Ir šiandien daug santechnikos darbų atlieku Vilniuje, tačiau nesulaukiu tos minutės, kada galėsiu grįžti į namus. Juk šiandien bet kokią informaciją gali suteikti visagalis internetas bet kokiame Lietuvos taške, tai ar svarbu, kur sėdėsi prie kompiuterio? Kaime nors oras grynas…

Kalbėjosi Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Šniponis išgarsins pagerintos konstrukcijos katilai?”

 1. to ro ? parašė:

  rasyk lietuviskai,ne sovietinis,o tarybinis,verge mokykis

 2. ro ? parašė:

  Įdomu, kokius sertifikatus turi kaimo duonkepės, kokliniai pečiukai ar sovietiniai „Beržai“?

 3. ? parašė:

  Niekad nedrįsčiau pirkti tokio savadarbio katilo. Visus reikiamus sertifikatus turite? Juk gali namai suplešėti, o su tokiu įrenginu, klausimas ar net draudimas sumokėtų.

 4. jane parašė:

  Gerai, kad tokių protingu vyru yra.

 5. gudrutis parašė:

  Su tokiu dizainu, kaip XXXL bulviu tarka ir norima kaina 2200 eurų kaip už automatizuoto katilo, net ir gryname ore toli nenušoliuosi, patentuok greičiau kol dar nesprogo 😉

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+