Musninkų vaikai galės džiaugtis nauja žaidimų aikštele

Žaidimų aikštelė Musninkuose

Žaidimų aikštelė Musninkuose

Niekas nedrįs prieštarauti, kad bendri rūpesčiai ir siekiai priverčia žmones burtis į bendruomenes ir skatina aktyviai keisti savo gyvenimą, drauge mokytis, bendrauti ir bendradarbiauti, siekti savo krašto gerovės, rūpintis ne tik suaugusiais, bet ir vaikais. Prasmingo ir aktyvaus laisvalaikio nori ne tik mieste, bet ir kaime gyvenantys vaikai. Kai mieste pasirodė spalvingos naujoviškos vaikų žaidimų aikštelės, Musninkų kaimo bendruomenė, vadovaujama pirmininkės Jadvygos Kielienės, nesėdėjo rankų sudėjusi, o ėmėsi iniciatyvos dalyvauti projektinėje veikloje. Jau pavyko nudžiuginti Musninkų vaikus gražia žaidimų aikštele. Kaip viskas vyko, papasakoti sutiko bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė.

– Kas paskatino dalyvauti projekte „Vaikų žaidimų aikštelės įrengimas Musninkų miestelio aikštėje“?

– Bendruomenė nuolatos ieško jai reikalingų paskelbtų projektų. Žemės ūkio ministerija paskelbė projektą „Nacionalinės paramos teikimas 2016 m. kaimo bendruomenių veiklai“, kuriame buvo 4 veiklos. Nutarėme galvoti, ką galime parašyti pagal 4-tą veiklą „Kaimo vietovių viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“. Svajonių buvo didelių, bet pasižiūrėjome į finansavimą ir pamatėme, kad didelių darbų nepadarysime. Gerą mintį davė bendruomenės nariai Aurimas Inčiūra ir Berta Einorė, rajono merė Živilė Pinskuvienė. Jie pasiūlė rašyti projektą vaikų žaidimų aikštelės pirkimui ir įrengimui. Taip ir gimė šis projektas.

Žaidimų aikštelė Musninkuose

Žaidimų aikštelė Musninkuose

Iš kur pavyko gauti lėšų projektui įgyvendinti?

– Kaip minėjau, rašėme projektą Žemės ūkio ministerijai. Projektą patvirtino, gavome 4200 eurų, bet gražiai aikštelei jų trūko, todėl kreipėmės į Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorę Ingridą Baltušytę-Četrauskienę su prašymu dėl prisidėjimo prie projekto. Gavome 500 eurų. Dar suradome gerų draugų, tai UAB „Regėjus“, kurie prisidėjo 200 eurų, bendruomenės lėšos – dar 100 eurų. Taigi už šią sumą nupirkta ir įrengta vaikų žaidimų aikštelė Musninkų miestelyje. Daugelis klausia, kodėl aikštelė nebuvo įrengta vasarą, kad galėtų vaikai žaisti. Pinigai iš Žemės ūkio ministerijos gauti į bendruomenės sąskaitą tik spalio mėnesį, kol įvyko viešieji pirkimai, aikštelės pagaminimas, atėjo ir žiema.

– Daugumai kaimo bendruomenių vadovauja moterys. Ir pačiose bendruomenėse ryškiausia – moterų veikla. Kas sudaro Musninkų bendruomenės aktyvą? Kas labiausiai prisidėjo rašant ir įgyvendinant šį projektą?

– Mūsų bendruomenės aktyvą sudaro jaunesni jos nariai, kurių negaliu nė vieno atskirai išskirti. Todėl visiems bendruomenės nariams sakau nuoširdų ačiū už idėjas ir bendrą darbą. Prie projekto rašymo daugiausia prisidėjo Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė.

– Širvintose jau įvyko Eglutės įžiebimo šventė. O kaip Musninkų bendruomenė ruošiasi šventei? Kuo nudžiuginsite miestelio ir aplinkinių kaimų mažuosius gyventojus?

– Ruošiamės eglutės įžiebimui. Papuošime gražią didelę eglę, kurią savo sodyboje, esančioje Minčiukų kaime, užaugino Sigitas Einoris. Jis padovanojo Musninkų miesteliui šią gražuolę, už kurią sakome ačiū. Kad eglei nebūtų nuobodu vienai stovėti, jau kelerius metus ją saugo Seniai Besmegeniai. Todėl ir šiais metais prie eglės bus įvairių Senių Besmegenių. Eglutės įžiebimas bus gruodžio 14 dieną, 12 valandą. Vaikus nudžiugins Kalėdų Senelis, kuris atneš jiems saldainių. Eglės įžiebime dalyvaus Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos ir darželio ugdytiniai bei vaikai, kurie būna namuose su mamomis.

– Ko palinkėsite Musninkų krašto ir viso Širvintų rajono žmonėms artėjančių Kalėdų ir Naujųjų metų proga?

– Linkiu, kad Šv. Kalėdų ramybė ilgam pasiliktų Jūsų namuose, o Naujieji, įžengę su 12-uoju laikrodžio dūžiu, taptų gera 2017 metų pradžia.

– Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+