Širvintose – įspūdingas Kalėdų eglės įžiebimas

Kalėdų senis pakvietė rajono merę Živilę Pinskuvienę tarti sveikinimo žodį.

Kalėdų senis pakvietė rajono merę Živilę Pinskuvienę tarti sveikinimo žodį.

Nėra tikslios datos, kada Lietuvoje buvo papuošta pirmoji Kalėdų eglė. Ankstyvaisiais viduramžiais germanų kraštuose užgimusi tradicija pirmiausia paplito Lietuvoje gyvenusių protestantų namuose ir ilgai buvo šeimyninės šventės dalimi. O štai viešo eglės puošimo tradicija nėra tokia jau sena ir, ko gero, skaičiuojama tik nuo 19 a. vidurio, kai 1852 metais St. Peterburge buvusioje Jekaterinhofo stotyje buvo papuošta pirmoji vieša eglė visuomenei. Kadangi Lietuva tuo metu buvo Rusijos imperijos sudėtyje, tik taip ši tradicija atkeliavo pas mus. Bet ir tai nutiko dar ne iš karto…

Kalėdų eglė

Kalėdų eglė

Turbūt niekas taip nelaukia įsižiebiant Kalėdų eglės, kaip vaikai. Suaugusiesiems galbūt tai tik trumpas kasdienybės praskaidrinimas, o štai mažiesiems įžiebta Kalėdų eglė geriausiai primena, kad artėja ilgai lauktas dovanų metas.

Šventinė dekoracija

Šventinė dekoracija

Nors Širvintose ne vieną dešimtmetį būdavo puošiama iš pradžių Naujametinė, paskui – Kalėdų eglė, pagaliau ir pas mus atkeliaujančią tikrąją šventinę nuotaiką galime pajusti tik pastaraisiais metais. Dabartiniai rajono vadovai paragino pamiršti dešimtmečiais toleruotą formalumą ir į kiekvieno rajono gyventojo širdį pasiųsti šventės laukimo kibirkštėlę. Kultūros darbuotojai tik pasveikino tokį vietos valdžios požiūrį. Rezultatas – antrus metus su didele išmone rengiamos Kalėdų eglės įžiebimo šventės sutraukia minias rajono gyventojų, o ir pati Širvintose papuošta eglė pagaliau nenusileidžia didmiesčių Kalėdų simboliams. Štai pernai mūsiškė eglė vienoje iš internautų apklausų netgi buvo išrinkta kaip viena gražiausių šalyje.

Ne vienas pasakys, kad šįmet Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija Širvintose buvo ne mažiau įspūdinga, ir tam pasitarnavo pati gamta, saujomis pažėrusi sniego ir atsiuntusi veidus rausvinančio šaltuko.

Po nuotaikingos teatralizuotos preliudijos ir gražiomis vežėčiomis atvykusio Kalėdų Senio bei Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės pasveikinimo žodžių įsižiebė Eglė, dangų nudažė spalvingi fejerverkai. Miestą žaismingai papuošė Kalėdų egle „šuoliuojantys“ elniai, tapę savotiška užuomina į Širvintų herbe besipuikuojantį briedį. Kaip tik atsirado vietos ir jam – netoli eglės visuomenės dėmesiui buvo išstatyta ledo skulptūra, būtent ir simbolizuojanti Širvintų miesto herbą. Aplink skulptūrą, burzgindamas motorinį pjūklą ir kurdamas Ledo šou, darbavosi Mindaugas Tendziagolskis.

Gausiai susirinkusius rajono gyventojus linksmino Širvintų kultūros centro sportinių šokių grupė (vadovas Liudvikas Verikas) bei šiuolaikinių šokių grupė (vadovė Odeta Žinienė), veikė Kalėdų paštas, per kurį kiekvienas norintis galėjo išsiųsti laiškutį su pageidavimais ar palinkėjimais Kalėdų Seniui.

Akimirka iš Kalėdų eglės įžiebimo

Akimirka iš Kalėdų eglės įžiebimo

Šventinė dekoracija

Šventinė dekoracija

Ledo šou

Ledo šou

Atvyko Kalėdų Senis

Atvyko Kalėdų Senis

Ne mažiau gyvybės į šventinį šurmulį įnešė Kalėdų mugė, kur buvo galima nupirkti įvairių vaišių ar net šventinių dovanėlių tiek mažam, tiek dideliam. Iki vėlumos vaikai klegėjo vasarą ties Savivaldybe įrengtame vaikų parkelyje „Vaikystės stotelė“, kur stabtelėjo iliuminacijomis švytintis žaidimų traukinukas, vaikštinėjo šventiškai papuošta I. Šeiniaus alėja, grožėjosi kalėdiniais Savivaldybės administracijos pastato, Kultūros centro papuošimais, fotografavosi su Kalėdų Seniu ar merės Živilės Pinskuvienės globojamos akcijos „Kalėdų staigmenos belaukiant“ simbolius – žvaigždes – dalijančia jo palyda.

Štai taip pas mus pradėta laukti pačios gražiausios šventės metuose…

Šventinė dekoracija

Šventinė dekoracija

Šventinė dekoracija

Šventinė dekoracija

Susirinko minios žmonių...

Susirinko minios žmonių...

Šventinė dekoracija

Šventinė dekoracija

Kalėdų mugė

Kalėdų mugė

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Janinos Greiciūnaitės ir Antano Grinio nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

18 Atsakymų į “Širvintose – įspūdingas Kalėdų eglės įžiebimas”

 1. pastebejimas parašė:

  Delfi snd vel neleidzia deti teigiamu komentaru apie Pinskuviene……

 2. vv parašė:

  Pasibaisejau ne tiek delfyje idetu smeizikisku straipsniu apie vicemere, kiek tuo, kaip viskas tvarkoma is auksciau. Po straipsniu neleidziama rasyti jokio vicemere palaikancio komentaro, neleidziama paneigti skleidiama mela. Kaip baisu, kai viskas taip apglebta.

 3. o parašė:

  arklidziu raugas driokstelejo komentuoti :

 4. Cimbolaitis parašė:

  Džak kam nepatinka pinskuviene: melagė, kupina pykčio.

 5. larisa parašė:

  Dzug kam patinka Pimskuviene: jaunatviška, graži, kupina energijos ir idėjų.

 6. isvada parašė:

  Scenarijus toks,
  kad apie viska ir visus pagalvota.
  🙂

 7. wow parašė:

  Ispanijos tikintiesiems palaikyti švarią sąžinę padės modernios technologijos. Sukurta nauja programėlė išmaniesiems telefonams, kuri parodo netoliese esantį kunigą, pasirengusį atleisti nuodėmes. REKLAMA Ketvirtadienį išleista programėlė „Confesor GO“ leidžia nerimastingiems prasikaltusiems katalikams apsivalyti sielą ir skubiai atlikti išpažintį. Kunigo Ricardo Latorre sukurta programėlė žemėlapyje parodo netoli nuodėmingojo esančius visus laisvus kunigus, kurie nutarė dalyvauti šioje akcijoje, rašo „Lietuvos rytas“. Be to, nupiešiamas maršrutas, kaip greičiausiai pasiekti pasirinktą dvasininką. Atlikti išpažintį galima ne tik Ispanijos bažnyčiose, bet ir aikštėse, parkuose ar net gatvėje, skelbiama „Confesor GO“ aprašyme. REKLAMA Pastaruoju metu tikinčiųjų skaičius Ispanijoje sumažėjo – vos 15 proc. gyventojų eina į mišias bent kartą per savaitę, o 59,3 proc. beveik niekada to nedaro, todėl naujoji programėlė galbūt padės į bažnyčias sugrąžinti paklydėlius. Rugsėjį pasirodžiusi bandomoji programėlės „Confesor GO“ versija jau buvo atsisiųsta kelis tūkstančius kartų, todėl galima manyti, kad ispanai tikrai domisi staigių išpažinčių paslauga. Kol kas savo dangiškąsias paslaugas su šia išmaniųjų telefonų programėle susiejo apie šimtą kunigų. Dvasininkai ne tik skelbia, kada yra laisvi, bet ir sutiko pasidalyti informacija apie save, kurią galės perskaityti bet kuris programėle besinaudojantis žmogus. Bus galima sužinoti kunigų vardą ir pavardę, gimimo metus ir kada jie buvo įšventinti.

 8. kava expres parašė:

  Fantastika

 9. petrauckas parašė:

  o jei Pimskuvene ir toliau kovos uz valdininkeliu armijos mazinima , ja tikrai isrinks kitai kadencijai.

 10. as parašė:

  saunuole mere zivile pirma karta matau viska daro del vaiku del musu negailedama nei sveikatos nei laiko anksciau buvo kiseninei merai stiprybes jums ir toliau nepasidokite

 11. tai parašė:

  Niurią gruodžio nuotaika pakelia šventes laukimas.

 12. vai vai parašė:

  Vos pasirodžius Alytaus miesto Kalėdų eglutės nuotraukai, internautai iškart puolė iš jos tyčiotis ir paskelbė ją baisiausia šalies eglute.

 13. vacyte parašė:

  Prekybininkai tai tikrai pelno turejo iš mugės.

 14. oi parašė:

  Taip skaniai prisijuokiau is siandien Varnalėšose aprašytos opozicijos eglutes. Viskas taip smaiksciai ir graziai.

 15. janina parašė:

  Nuostabi švente. Viskas labai apgalvota. Žmonėms labai patiko. Mugeje galejome nusipirkti kalediniu dovanų.

 16. . parašė:

  Pagarba merei 2 metus nesanciaI I šIRVINTAS švente.

 17. :) parašė:

  Pilnaties riteriai žengia į kovą.

 18. Rezultatas parašė:

  „Rezultatas – antrus metus su didele išmone rengiamos Kalėdų eglės įžiebimo šventės sutraukia minias rajono gyventojų, o ir pati Širvintose papuošta eglė pagaliau nenusileidžia didmiesčių Kalėdų simboliams.“ O kad tiek dėmesio būtų skirta ligoniams, kas blizga matome visi, o kas vyksta už ligoninės uždarų durų.. baisiau ir būti negali, tai gal ir ten reiktų apsilankyti kartą metuose ir tada ateis supratimas, kad veltui mėtomi pinigai visokiems šou, o ten kur jų ypač reikia nėra…???

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+