Informacija iš naujausio numerio: Jei į Širvintų rajono tarybą patektų visi teisti kandidatai, jie turėtų balsų daugumą

Širvintų rajone bus galima rinktis iš 196 kandidatų (lzinios.lt nuotr.).

Širvintų rajone bus galima rinktis iš 196 kandidatų (lzinios.lt nuotr.).

Praėjusią savaitę Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) patvirtinus galutinius kovo 3-iąją įvyksiančių savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų kandidatų sąrašus paaiškėjo, kad dėl 1502 mandatų varžysis 13 685 kandidatai. Iš jų 411 kovos dėl 60 savivaldybių merų, kurie tuo pačiu yra ir tarybos nariai, regalijų.

Paskelbus galutinius skaičius tapo aišku, kad vidutiniškai Lietuvoje dėl vieno tarybos nario mandato kovoja 9 kandidatai (9,11), o į mero kėdę vidutiniškai nori atsisėsti 7 kandidatai (6,85).

Žinoma, atskirose savivaldybėse šie skaičiai labai skirtingi. Yra savivaldybių, kur buvimas tarybos nariu nėra toks geidžiamas, yra ir tokių, kur konkurencija aštresnė. Pagal šiųmetę situaciją Širvintų rajonas beveik atitinka šalies vidurkį.

VRK paskelbtais duomenimis, Širvintų rajone dėl 21 tarybos nario mandato kovos 196 devynių partijų ir vieno visuomeninio rinkimų komiteto atstovai. Žvelgiant iš konkurencijos taško, pas mus į vieną mandatą pretenduoja kiek daugiau nei 9 kandidatai (9,33).

Daugiausiai kandidatų, net 41, į Širvintų rajono savivaldybės tarybą pasiūlė Visuomeninis rinkimų komitetas „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“. 23 kandidatai – Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše, 22 – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos sąrašuose. Mažiausiai – po 14 kandidatų – įrašyta Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąrašuose.

Pagal konkurencingumo dėl tarybos nario mandato rodiklį šiek tiek lenkiame šalies vidurkį, tačiau esame vieni lyderių tarp tų savivaldybių, kuriose renkama po 21 tarybos narį. Čia nusileidžiame tik Zarasų rajonui, kur dėl tiek pat mandatų susikaus net 273 kandidatai. Zarasuose į vieną tarybos nario mandatą pretenduoja 13 vietos politikų.

Tačiau tai – ne šalies rekordas. Štai Raseiniuose dėl 25 tarybos nario mandatų kovos 338 kandidatai (13,52 į vieną vietą), Klaipėdos rajone dėl 27 mandatų į kovą stos 382 kandidatai (14,14), o štai Vilniaus mieste užfiksuota didžiausia konkurencija Lietuvoje – 51 mandato sieks 817 kandidatų (vidutiniškai 16,01 į vieną tarybos nario vietą). Ir tai galima paaiškinti: be didžiulės įtakos ir atsiveriančių galimybių, prieš kurias ne taip lengva atsispirti, Vilniaus miesto tarybos nariui kas mėnesį mokama 300 eurų kanceliarinių išlaidų išmoka.

Dangiškoji mana krenta ne tik sostinėje. Biržų rajono savivaldybės tarybos nario veiklai skirta 200 eurų, kuriuos politikai gali naudoti kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms sumokėti atsiskaitytinai. Tačiau ten tarybos nariai gali užsidirbti dar tiek pat, jeigu deklaruotų visas 40 valandų per mėnesį tarybos nario darbo, mat tarybos narys gali gauti išmoką ir už darbui taryboje sugaištą laiką. Taigi apsukrus vietos politikas iš savivaldybės biudžeto kas mėnesį gali prisidurti iki 400 eurų. To šiuose rinkimuose sieks 217 kandidatų (8,68 į vieną vietą).

Po 200 eurų (0,5 minimalios algos) kas mėnesį gauna ir Telšių rajono tarybos nariai. Šioje savivaldybėje 9 sąrašuose kandidatuoja 201 asmuo (8,04 į vieną vietą).

Tuo tarpu Širvintų rajone kas mėnesį tarybos nariui skiriama iki 86,89 Eur dydžio išmoka atsiskaitytinai.

Jeigu yra didžiausia konkurencija, yra ir mažiausia. Neringoje renkama 15 tarybos narių, o vietos savivaldos rinkimuose varžysis 76 kandidatai (5,06 į vieną vietą). Rietave 17 mandatų siekia 90 kandidatų (5,29). O štai mažiausia konkurencija šalyje užfiksuota Šalčininkų rajone: ten dėl 25 mandatų varžosi vos 81 kandidatas, t. y. vos 3,24 į vieną vietą. Ir tai nestebina, nes šiame rajone įregistruoti vos 3 sąrašai – mažiausiai Lietuvoje.

Po 4 sąrašus varžosi Neringoje ir Rietave. Daugiausiai sąrašų užregistruota Klaipėdoje (14) ir Vilniuje (17).

Praėjusią savaitę „Širvintų kraštas“ rašė, kad VRK iš sąrašų išbraukė apie 300 asmenų, nenurodžiusių, kad teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu (sprendimu) buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos. Jei atsižvelgti į konkrečias partijas, tai tarp tokių asmenų daugiausia buvo į Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašus įrašytų asmenų – 33. Partija Tvarka ir teisingumas prieš rinkimus neteko 30-ies savo teistumą nuslėpusių asmenų.

Išbraukus keturis tokius kandidatus, mūsų rajone tarybos nario mandato vis dar sieks 11 teistų asmenų, taigi išrinkus juos visus, daugumą Širvintų rajono savivaldybės taryboje turėtų tie, kurie įvairių teismų buvo pripažinti kaltais padarę įvairias nusikalstamas veikas, tarp kurių buvo ir sunkių.

Daugelis partijų tuo pačiu kelia kandidatus į mero postą ir taip siekia gauti svarbų kozirį politinėje kovoje, kadangi meras, kaip tarybos narys, turi sprendžiamąją vertę balsams taryboje pasiskirsčius po lygiai. Daugiausiai norinčių atsisėsti į mero kėdę yra Vilniuje – 16, po 11 – Klaipėdoje ir Panevėžyje, po 10 – Alytuje ir Šiauliuose, mažiausiai – po 3 – Šalčininkuose ir Rietave.

Tačiau yra sąrašų, kurie tiesioginiuose merų rinkimuose savo kandidatų nekelia. Taip nutiko ir Širvintų rajone, kur mero posto sieks 7 pretendentai: Alfredas Astikas (Darbo partija), Anna Kuznecovienė (Lietuvos socialdemokratų partija), Vidmantas Mateika (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)), Živilė Pinskuvienė (Visuomeninis rinkimų komitetas „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“), Virginijus Sarpauskas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Rasa Tamošiūnienė (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga) ir Darius Valkauskas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis). Savo kandidato neiškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija ir Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • atsak parašė:

  ten leidzia tik pries balsuoti 🙁

 • klausimas parašė:

  Kodel mero rinkimuose alfoje neleidžia balsuoti uz Pinskuviene UŽ? Kas ten per cirkai?Ar tik man nepavyksta ar ir kitiems tas pats?

 • to Maryte parašė:

  O tu savus apverk. Ar ir vel pas lojalius lakstysite su tulpemis? Gerai pataupete per anuos rinkimus, kai ne i visas trobas taupydami uzsukote?

 • Marytė parašė:

  Siaubas is zviles kandidatu tai juokas ima

 • albertina parašė:

  Kiekvienas galvoja, kad yra nepakeičiamas, kol jo nepakeitė.

 • paskutinei parašė:

  o ziniomis apie kregzdutes ir ju lizdelius nenori pasidalyti?

 • Onute parašė:

  Zinau ziviliutes komandoje teista 3kartus uz pilstuko ir kontrobandiniu cigareciu pardavinejima

 • ? parašė:

  Kodel labai daug kandidatu deklaracijose nenurodo savo issilavinimo? Kas cia do paslaptis? Jeigu 8 klasiu „diplomas“ ir norai dideli, o galimybe s mazos, tai nereikia visai lįsti ir rinkeju juokinti..

 • žaldokas parašė:

  uz nr. 3
  3

 • Gediminas parašė:

  Durnių laivas! m

 • Gazas parašė:

  pritariu Kleopatrai

 • Kleopatra 5 parašė:

  Gana tu nesąmonių visai išprotėjo kuo toliau tuo baisiau taip visi nori prie lovio kad baisu turim gera darbščių merė ja ir rinksim

 • pastebejimas parašė:

  Liūdniausia yra tai, kad kai kas is buvusiuju įtikejo, kad jie yra nepakeiciami ir amzini.

 • Elena parašė:

  Didzioji dalis rinkeju bus uz Pinskuviene. Bet kai kas gali visai nusisvertinti ir neateiti. Tada bus nustebimas, kaip ciaa isrinko tuos, o ne situos

 • Drubaduras parašė:

  Idomios pavardes, labai idomio…..tarp teistu

 • aaa parašė:

  as us Ž.P. komandą

 • ūlam-ba-to-r parašė:

  ne liudnokas, o tragiskas

 • jo parašė:

  nu jo, vaizdelis liudnokas liudnokas, neturi zmoniu, kad tokiu prirenka…

 • Renata parašė:

  pas darbiecius buvo kas trecias teistas, puse isibrauke, bet visa puokste dar liko, milgetas is vis patyliu…..

 • LYRISKAS parašė:

  KIEK TEISTU SUSIRINKO
  NET ZALIA GIRELE LINKO
  UZSIMANE JIE PRIE LOVIO
  NEAISKU IS KOKIO JIE MOLIO

 • Sopranas parašė:

  ohoho kokia grazi gaujele grietineles…..kuo toliau nuo valdzios

 • Geniukas parašė:

  Geniukas pakuzdejo, kad ir uz vagystes baustu yra kandidatu, tokiu tai tikrau negalima prileisti prie valdzios….

 • siaubeli parašė:

  siaubelis kazkoks, nebalsuosiu uz teistus

 • misko zibute parašė:

  Manau, kad opozicijos sansai menki.

 • barbara parašė:

  Labai patiko Gerb. Vasiliauskienės komanda. Pakankamai jauni, jautrūs, sąžiningi kandidatai. Šviežias kraujas, manau, neprošal tarybai. Kažkaip jau to naftalino nelabai norisi.

 • neringa parašė:

  Balsuosiu uz Pinskuviene.

 • j parašė:

  Laukiam straipsnio apie kandidatu turtus, is kur deklaracijose turto uz kelis simtus tukstanciu, jeigu nedirba ir mokesciu 0 sumokejo.

 • Širvintų liaudies partijos narys parašė:

  Socdarbiečiai????? KUR ten nors vienas prijaučiantis??????

 • Man neaišku parašė:

  Iš 4 išbrauktų, pusė socdarbiečių, kodėl nerašote? Bijote merės? Manau jei tai būtų ne jos partijos sąrašo atstovai manau tikrai paskelbtumėte.
  Eilinį kartą įsitikinu, kas nenaudinga valdantiesiems neskelbiama.

 • Širvintų liaudies partijos narys parašė:

  Kaip liaudies išmintis sako: Kvailas deputatas – daug nepavogs…

Kiti straipsniai:

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos