Ecoservice

Atsakymai į aktualiausius klausimus apie atliekų išvežimą

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje nemažai rašoma apie įvairias problemas, kylančias dėl buitinių atliekų surinkimo. Vilniečiai bauginami, kad keisis atliekų surinkimo tvarka, kadangi konkursus laimėję atliekų surinkėjai pervertino savo galimybes, telšiškių irgi prašoma sumokėti daugiau, nei buvo suderėta, panašių signalų pasigirsta ir kitose savivaldybėse. Ne išimtis ir Širvintų rajonas. Pasibaigus sutarčiai su „Ecoservice“, konkursą laimėjo VSA, dėl kurios veiklos jau paleista nemažai strėlių. Žmones erzina atliekų surinkimo grafikai, šio darbo tempai, yra nemažai tikinčių, kad gauna sąskaitas už atliekų surinkimą, nors konteinerių negavo, kiti pasakoja apie laukuose ir pakelėse besimėtančius konteinerius, kuriuos atliekų surinkėjai pasivargino nuvežti iki klientų namų, treti abejoja, iš kur atliekų surinkėjas turi informaciją apie jiems išduotus konteinerius, kadangi tokių sutarčių jie nepasirašinėjo ir konkrečių, „čipuotų“ ir jų vardu užregistruotų konteinerių neperėmė. Skaityti daugiau »

Pasikeitimai atliekų tvarkymo srityje. Ką turi žinoti rajono gyventojai?

Informuojame, kad nuo 2018 m. balandžio 1 d. Širvintų rajone mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugų nebeteiks UAB „Ecoservice“. Šias paslaugas teiks teiks viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė UAB „VSA Vilnius“, su kuria 2017-12- pasirašyta 5 metų trukmės sutartis. Šiuo metu bendrovė vykdo paruošiamuosius darbus.

Nuo 2018 m. balandžio 1 d. taip pat įsigalios vietinė dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. Skaityti daugiau »

Dedami pamatai naujai atliekų surinkimo tvarkai

Dedami pamatai naujai atliekų surinkimo tvarkai
Tai, kad dabartinei rajono valdžiai tenka taisyti ankstesnių rajono vadovų klaidas – ne naujiena. Nujausdami, kad gali prarasti valdžią, buvusieji dar 2013-ųjų vasarą skubos tvarka pratęsė sutartį su rajone atliekas tvarkančia UAB „Ecoservice“. Tokį savo žingsnį tuomečio mero Vinco Jasiukevičiaus ir Administracijos direktorės Elenos Davidavičienės vairuojama Savivaldybė teisino „iš dalies pasikeitusiu atliekų tvarkymo įstatymu“.
„Savivaldybė privalo pertvarkyti veikiančią atliekų tvarkymo sistemą Savivaldybės teritorijoje, – 2013-ųjų rugpjūtį skelbė Savivaldybės interneto svetainė. – Pertvarkai įgyvendinti Širvintų rajono savivaldybė taip pat turi patvirtinti visus reikalingus teisės aktus. Atsižvelgiant į pasikeitusį Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymą, sutartis „Dėl komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje paslaugų“, sudaryta su UAB „Ecoservice“, pratęsta iki tol, kol Širvintų rajono savivaldybė patvirtins visus reikalingus teisės aktus ir jie įsigalios Savivaldybės teritorijoje, bet ne ilgiau kaip iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. įskaitytinai.“
Įdomiausia tai, kad nustatyta vėliausia sutarties galiojimo data buvo nurodyta jau po Lietuvoje planuojamų surengti savivaldybių tarybų rinkimų. Kaip tada spėjome, šis terminas, ko gero, sietas ne su kuo kitu, o su operatoriui suteikta valdžios garantija, kad bent per tą kadenciją jokių naujovių, nenaudingų atliekų tvarkytojui, priimta nebus. Na o toliau – kaip Dievas duos.
2015-ųjų kovą praūžė Savivaldos rinkimai, birželį pakartotiniuose rinkimuose buvo išrinkta ir merė, tad susiformavusiai naujajai rajono valdančiajai koalicijai teko spręsti dilemą, ką daryti su ankstesniųjų simpatizuojama „Ecoservice“ ir pratęsta sutartimi su ja. Žinoma, nieko nelaukiant buvo galima pabandyti susikaupusias atliekų tvarkymo problemas išspręsti iš esmės, bet ar toks žingsnis nebūtų buvęs skubotas? Juo labiau kad buvusieji, matyt, visą energiją paaukojo  minėtos sutarties pratęsimui, nes kitų esminių darbų nebeatliko, pamatų atnaujintai atliekų tvarkymo sistemai nepadėjo, pagal šiuos kriterijus tarp kitų Vilniaus apskrities savivaldybių atsidūrė toli paskutinėse gretose. Taigi naujoji rajono valdžia nutarė nerizikuoti ir vienos blogos sistemos skubotai nekeisti kita, gal net – blogesne. Apsidraudžiant nuo galimų klaidų, sutartis su „Ecoservice“ išimties tvarka buvo pratęsta iki 2016 metų gruodžio 31-osios, kad per šį laiką būtų pasirengta iš esmės naujiems santykiams su rajone dirbsiančiu galbūt tuo pačiu, gal nauju atliekų tvarkytoju.
2015-aisiais rajone susiformavus valdančiajai koalicijai, atliekų tvarkymo reikalai buvo patikėti šios koalicijos partneriams – Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovams. Pagrindiniai rūpesčiai gulė ant šios partijos skyriaus pirmininko, rajono tarybos nario Dariaus Valkausko ir „liberalsąjūdiečių“ deleguotos Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Elonos Pečiukaitienės pečių.
Iki gruodžio 31-osios liko mažiau nei dešimt mėnesių. Pats laikas pasidomėti, kas jau padaryta, kad 2017-aisiais rajono gyventojai gautų kokybišką, prie  naujų reikalavimų priderintą paslaugą. „Širvintų kraštas“ pakalbino Eloną Pečiukaitienę.
– Su kokiu iššūkiu susidūrė Administracija, užsimojusi reformuoti atliekų tvarkymą?
– Pagrindinis Atliekų tvarkymo įstatyme nustatytas principas – teršėjas turi susimokėti, taigi mūsų užduotis – padaryti taip, kad žmonėms dėl to nekiltų abejonių. Seniai pastebime, kad vis daugiau rajono gyventojų nori žinoti, už ką jie moka. Iki šiol rajone galiojusi sistema reformuotina vien jau todėl, kad paslaugos kainą lemiantys kriterijai kelia vienų ar kitų abejonių.
– Iš tiesų, ankstesnė tvarka, pagal kurią gyventojai už išvežtas atliekas moka operatoriaus konkursą laimėjusiai „Ecoservice“, kartais vadinama „nurašyta nuo lubų“. Nusiskundimų būta įvairių, tačiau dominavo nuomonė, kad tiek atliekų, už kiek nurodoma sumokėti, gyventojai nesukaupia. Patvirtinti kiekiai nebuvo pagrįsti išsamiais tyrimais, o tik paremti nuleistomis rekomendacijomis. Gyventojus tai erzino. Be to, šiandien jie tvirtina, kad atliekų sukaupia dar mažiau nei prieš aštuonerius metus, kai buvo įgyvendinama dabartinė tvarka. Ką apie tai manote?
– Dėl daug ko galima sutikti. Prisiminkime, kad per tuos metus smarkiai į priekį pasistūmėjo atliekų rūšiavimas: buvo išdalyti individualūs rūšiavimo konteineriai, kompostavimo dėžės, o šiais metais dar pradėjo veikti ir taromatų sistema, kuri leido realiai pajusti, kad kaupti ir grąžinti kaip užstatą tarą yra naudinga. Vadinasi, mažiau organinių atliekų, mažiau plastiko, kartono, metalo ir stiklo gaminių nukeliaus į buitinių atliekų konteinerius ar tiesiog pakrūmes, tuo pačiu savivaldybėms reikės skirti mažiau lėšų šioms atliekoms surinkti.
– Niekas taip neatveria akių, kaip atverta nuosava kišenė. Turintieji individualius buitinių atliekų konteinerius pajuto rūšiavimo naudą, ypač tada, kai norintiems buvo išdalyti rūšiavimo konteineriai. Tai lėmė, kad buitinių atliekų konteineriuose beverčių šiukšlių sumažėjo.  Dabar norėtųsi sulaukti, kad už jų išvežimą reikėtų mokėti mažiau. Tačiau to negalima pasakyti apie daugiabučių namų gyventojus, kurie vis dar įspausti į gyvenimo „kolūkyje“ rėmus, „pririšti“ prie kolektyvinių konteinerių. Čia tik žmogaus sąmoningumas lemia, ar jis, sakykime, tetrapaką, kartoninę ar plastikinę pakuotę įmes į tam skirtą „teletabį“, ar pasiųs su maisto atliekomis į bendrą konteinerį. Ar įmanoma pakeisti tokį požiūrį?
– Manau, kad įmanoma, ir Savivaldybė pasiruošusi tai padaryti. Pradėsiu nuo to, kad  anksčiau šią paslaugą administravo pats operatorius – nuo sutarčių su gyventojais sudarymo iki sąskaitų už suteiktas paslaugas išrašymo. Dabar administravimo funkcijos yra perduotos Savivaldybei, jau įdiegta atliekų apskaitos programa. Kaip tik vyksta paskutiniai derinimo darbai, testuojami ryšiai su nekilnojamojo turto, gyventojų, kelių registro duomenų bazėmis. Jų pagrindu sukurta Atliekų turėtojų duomenų bazė. Gaunami duomenys apie operatoriaus suteiktas realias paslaugas leis susidaryti konkretų vaizdą, kokie atliekų kiekiai susikaupia pas skirtingus atliekų turėtojus. Stebėdami, kiek atliekų iš konkrečių vietų iškeliauja į sąvartyną, galėsime gana tiksliai vertinti šį procesą. Remdamiesi gautais skaičiais parengsime sąlygas naujajam operatoriui, nustatysime realius susikaupiančių atliekų kiekius ir paslaugos kainą, kad 2017-aisiais atliekų tvarkymui būtų kuo mažiau priekaištų.
– Bet ar vien tai paskatins žmones rūšiuoti?
– Dabartinį etapą pavadinčiau parengiamuoju. Gyventojai turi suprasti, kad, mesdami rūšiuotinas atliekas į buitinių atliekų konteinerius, jie didina pastarųjų atliekų kiekį. O juk pagal šiuos duomenis bus pakoreguota norma, patvirtintas tarifas už buitinių atliekų surinkimą. Norėdami ateityje mažiau mokėti už buitinių atliekų išvežimą, gyventojai jau šiandien turi rūšiuoti sukauptas atliekas.
– Naujoji tvarka bus patvirtinta atsižvelgus į realią situaciją?
– Tai tikrai turės įtakos, nes, norint mokėti mažiau, reikia mažiau ir teršti. Žinoma, didėjančią paslaugos kainą lemia ir nuolat brangstančios atliekų transportavimo sąnaudos, didėjantis sąvartynuose taikomas vartų mokestis, apmokėjimas darbuotojams už darbą ir pan. Savivaldybė suinteresuota, kad gyventojai mokėtų teisingai suskaičiuotą paslaugos mokestį. Analizuojame kitų savivaldybių patirtį, ieškome optimaliausio varianto. Šiandien dar anksti kalbėti, bet linkstama prie dvinarės mokesčio už paslaugą sistemos, kai tarifą sudaro mokestis už paslaugos administravimą ir konkretų išvežamų atliekų kiekį.
– Bet tam reikės individualios apskaitos, kuri pirmiausia pasitarnautų individualių konteinerių turėtojams, reiškusiems didžiausią nepasitenkinimą dėl tvarkos netobulumo. Kiek pridavei konteinerių – už tiek ir sumokėjai.
– Prisipažinsiu, kad yra tokių minčių. Konteineriai su elektroniniais „ipais“ ar barkodais šiandien nėra naujiena, tai užtikrina paslaugos skaidrumą, teisingą išvežtų atliekų apskaitą. Numatomas administravimo mokestis iš dalies būtų skirtas, kad tokia sistema veiktų. Reikėtų tik apsispręsti, pagal kokius kriterijus tas mokestis būtų skaičiuojamas. Galima nustatyti pagal atliekas šalinančių gyventojų skaičių, galima pagal turimą gyvenamąjį plotą ar tiesiog pagal būsto faktą. Nereikia aiškinti, kad atliekų sukaupiama ne tik namuose, bet ir priklausančiuose vasarnamiuose, nuolat negyvenamose sodybose, garažuose, gamybinėse patalpose.
– Bet žmonės labai jautriai reaguoja į tokius bandymus ir tikina, kad jiems peršamas perteklinis mokestis. Gyventojų nuomone, būdami sode ar garaže, jie tuo metu neteršia ten, kur gyvena, taigi kas čia blogo, jei atliekos parvežamos ir išmetamos į namų konteinerį…
– Arba išmeta į konteinerius prie kapinių, autobusų stotelėse, tiesiog pakelėse, miškuose. Tokių vaizdų dar matome rajone. Netvarkingai šalinamų atliekų žmonės neatveža iš kitur, jomis atsikratoma po savaitgalių mūsų rajone esančiuose vasarnamiuose, sodybose, taip pat atvežama iš gamybinių pastatų. Kiekvienas puikiai žinome, kad per piknikus ar pokylius savaitgaliais susikaupia gerokai daugiau atliekų, nei įprastai buityje. Reikia tik nustatyti teisingą apmokestinimo tvarką, kad už daugiau teršiančius vėl netektų sumokėti visiems.
– Gal tada teisingiausia būtų patiems ir rinkti atliekas, kad nereikėtų rodyti pirštu į galimai lupikaujantį operatorių? Tokia proga buvo prieš aštuonerius metus, kai rajoną valdyti ėmė dabartinė opozicija, bet buvo pasirinktas kitas kelias.
– Šiuo metu galiojantys teisės aktai leidžia, kad atliekas galėtų tvarkyti ir pati Savivaldybė. Iki santykių su „Ecoservice“ tai darė Širvintų komunalininkai. Tačiau mūsų rajono įmonė šiuo metu tokių galimybių, pirmiausia – reikiamos technikos, neturi. Būtent ši aplinkybė iš dalies irgi lėmė, kodėl sutartis su „Ecoservice“ buvo pratęsta iki šių metų pabaigos.
Elona Pečiukaitienė

Elona Pečiukaitienė

Tai, kad dabartinei rajono valdžiai tenka taisyti ankstesnių rajono vadovų klaidas, ne naujiena. Nujausdami, kad gali prarasti valdžią, buvusieji dar 2013-ųjų vasarą skubos tvarka pratęsė sutartį su rajone atliekas tvarkančia UAB „Ecoservice“. Tokį savo žingsnį tuomečio mero Vinco Jasiukevičiaus ir Administracijos direktorės Elenos Davidavičienės vairuojama Savivaldybė teisino „iš dalies pasikeitusiu atliekų tvarkymo įstatymu“.

„Savivaldybė privalo pertvarkyti veikiančią atliekų tvarkymo sistemą Savivaldybės teritorijoje, – 2013-ųjų rugpjūtį skelbė Savivaldybės interneto svetainė. – Pertvarkai įgyvendinti Širvintų rajono savivaldybė taip pat turi patvirtinti visus reikalingus teisės aktus. Atsižvelgiant į pasikeitusį Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymą, sutartis „Dėl komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje paslaugų“, sudaryta su UAB „Ecoservice“, pratęsta iki tol, kol Širvintų rajono savivaldybė patvirtins visus reikalingus teisės aktus ir jie įsigalios Savivaldybės teritorijoje, bet ne ilgiau kaip iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. įskaitytinai.“ Skaityti daugiau »

Kodėl rajono vadovai nenorėjo mūsų informuoti apie atliekų tvarkymą?

Tūkstančiai už galbūt vežtą … sniegą?
Širvintų rajono savivaldybės patvirtintų Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių VI skyriuje „Visuomenės informavimas“ nurodoma, kad kasmet iki kovo 30 d Savivaldybės administracija turi parengti ir viešai paskelbti ataskaitą apie komunalinių atliekų tvarkymą Savivaldybės teritorijoje. Ataskaitoje turi būti pateikiami duomenys apie susidariusias, surinktas, panaudotas ir pašalintas komunalines atliekas, duomenys apie Savivaldybės atliekų tvarkytojų pajamas, išlaidas, investicijas ir jų šaltinius, aplinkosauginį, techninį ir ekonominį savivaldybės atliekų tvarkymo sistemos įvertinimą, savivaldybės atliekų tvarkymo sistemos tikslus ir uždavinius kitiems metams ir tolesniam laikotarpiui, planuojamas priemones atliekų tvarkymo sistemai plėsti ir tobulinti (69 punktas). Be to, 70 taisyklių punkte įtvirtinta, kad kasmet iki gruodžio 15 d. Savivaldybės administracija turi parengti visuomenės informavimo programą kitiems metams. Šioje programoje numatomos priemonės visuomenei informuoti apie atliekų tvarkymo įrenginius ir teikiamas paslaugas, antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų atskiro surinkimo ir tvarkymo ypatumus, siekiant surinkti geros kokybės antrines žaliavas, apie atliekų pavojingumą ir pavojingų atliekų surinkimo galimybes ir kitus atliekų tvarkymo aspektus, apie kuriuos būtina informuoti atliekų turėtojus, kad būtų efektyviau įgyvendinami atliekų tvarkymo reikalavimai.
Tačiau žodį „turi“ atsakingi Savivaldybės tarnautojai suprato kitaip. Ko gero, tokios ataskaitos ir programos formaliai gal ir buvo rengiamos, tačiau jų rasti, juo labiau – viešai pateiktų visuomenei susipažinti, nepavyko. Geriausiu atveju, nusėdo kur nors giliai stalčiuose. Nors Savivaldybės interneto svetainėje atliekų tvarkymui skirtas atskiras skyrelis (Veikla>Veiklos sritys>Infrastruktūra>Atliekų tvarkymas), tačiau jame skelbiama kažkiek su tuo susijusi informacija yra beviltiškai pasenusi ar paviršutiniška, labiau pažintinio pobūdžio. Galbūt šiek tiek daugiau informacijos apie susidariusias ir surinktas atliekas galima gauti patyrinėjus ten pat skelbiamas UAB „Ecoservice“ ataskaitas, deja, jose galima rasti tik trejų metų skaičius, o naujausi duomenys apima 2012 metus.
Visa tai leidžia prieiti prie išvados, kad iki šiol į Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus Savivaldybėje buvo žiūrima pro pirštus.
Tačiau to negalima sakyti apie Savivaldybės prievoles atliekų tvarkytojai. Pastaroji sąžiningai pateikdavo sąskaitas už galimai suteiktas paslaugas, o Savivaldybės administracija sąžiningai už tai mokėdavo.
Kadangi taisyklėse minimų ataskaitų apie atliekų susidarymą rasti nepavyko, atsakymą, kiek apmokėjimas už suteiktas paslaugas buvo pagrįstas, lieka atviras. Pinigai į „Ecoservice“ kišenę iš rajono biudžeto byrėjo ne tokie jau maži. Pavyzdžiui, šių metų sausį už galimai išvežtas 72,94 kub. m komunalinių atliekų, kurios susidaro Savivaldybei priklausančiose aikštelėse (pavyzdžiui, prie kapinių) Širvintų rajono savivaldybė sumokėjo beveik 950 eurų, už 8 kub. m didžiųjų atliekų pašalinimą – dar per 160 eurų. Vasarį šiukšlininkai suskaičiavo išvežę beveik 65 kub. m komunalinių atliekų ir 15 kub. m didžiųjų atliekų, kovą – kone 170 kub. m komunalinių atliekų ir 13 kub. m didžiųjų atliekų. Apskritai per pirmąjį šių metų ketvirtį už galimai suteiktas paslaugas „Ecoservice“ pateikė sąskaitų už 5675,67 Eur (19 596 Lt 96 ct).
Ne mažiau mokėta ir ankstesniais metais. Štai 2014 metų sausį „Ecoservice“ Širvintų rajono savivaldybės administracijai pateikė 6428 Lt 42 ct (1861,80 Eur), vasarį – 3827 Lt 67 ct (1108,57 Eur) sąskaitas. O štai už praėjusių metų kovą pateiktoje sąskaitoje nurodyta dar įspūdingesnė – 9220 Lt 91 ct (2670,56 Eur) suma, birželį paprašyta sumokėti net 15 610 Lt 95 ct (4521,24 Eur), liepą – 13 695 Lt 82 ct (3966,58 Eur), rugpjūtį – 13 289 Lt 35 ct (3848,86 Eur).
Ir mokėjo. Laikinoji merė Živilė Pinskuvienė sutinka, kad šie skaičiai kelia labai didelių abejonių. Jos nuomone, sumos tikrai įspūdingos. Panašu, kad taisyklėse būtinų ataskaitų valdžia nerengė, bent jau neviešino specialiai, kad žmonės nesužinotų, kiek iš tiesų rajono biudžetui kainuoja ankstesniųjų į rajoną atvestos rubikoninės „Ecoservice“ paslaugos.
– Įdomu, kokias susidariusias atliekas „Ecoservice“ vežė žiemą, kai visi žinome iš savo patirties, jog žmonės žiemą kapinėse tvarkosi mažai? Gal vežė sniegą, kurio, tiesa, irgi daug nebuvo, – ironizavo laikinoji rajono vadovė. – Apskritai susidaro įspūdis, kad kai kurie ankstesni rajono vadovai labiau gynė atliekų surinkimo operatoriaus įmonės, o ne rajono gyventojų interesus. Naujosios valdančiosios koalicijos užduotis – paaiškėjus esant neskaidrių dalykų nukirsti tą galimą bambagyslę.
„Širvintų krašto“ informacija
Kodėl rajono vadovai nenorėjo mūsų informuoti apie atliekų tvarkymą?

Kasmet už komunalinių ir didžiųjų atliekų tvarkymą šiukšlininkai iš rajono išsiveždavo įspūdingas pinigų sumas...

Širvintų rajono savivaldybės patvirtintų Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių VI skyriuje „Visuomenės informavimas“ nurodoma, kad kasmet iki kovo 30 d. Savivaldybės administracija turi parengti ir viešai paskelbti ataskaitą apie komunalinių atliekų tvarkymą Savivaldybės teritorijoje. Ataskaitoje turi būti pateikiami duomenys apie susidariusias, surinktas, panaudotas ir pašalintas komunalines atliekas, duomenys apie Savivaldybės atliekų tvarkytojų pajamas, išlaidas, investicijas ir jų šaltinius, aplinkosauginį, techninį ir ekonominį savivaldybės atliekų tvarkymo sistemos įvertinimą, savivaldybės atliekų tvarkymo sistemos tikslus ir uždavinius kitiems metams ir tolesniam laikotarpiui, planuojamas priemones atliekų tvarkymo sistemai plėsti ir tobulinti (69 punktas). Be to, 70 taisyklių punkte įtvirtinta, kad kasmet iki gruodžio 15 d. Savivaldybės administracija turi parengti visuomenės informavimo programą kitiems metams. Skaityti daugiau »

Kam šiukšlynų milijonierių pokylyje atstovavo Elena Davidavičienė?

Kam šiukšlynų milijonierių pokylyje atstovavo Elena Davidavičienė?
Kiek daugiau nei prieš pusmetį atrodė, kad dabar jau buvusi Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė pagaliau išsėmė savo galimybes kuo nors nustebinti. Po nepaskelbto Rusijos karo Ukrainai net baltarusiai atsisakė dalyvauti Pamaskvėje įsikūrusio Ščiolkovo rajono šventėje, o štai viena rajono vadovių drauge su valdančiosios koalicijos partneriu Kęstučiu Pakalniu priėmė kvietimą atvykti į Kremliaus bokštų paunksmę ir prasmingai dėjo raudonus gvazdikus ant sovietų kariaunos, prieš 70 deginusios, plėšusios ir prievartavusios Europą, memorialo.
Lygiai prieš savaitę, balandžio 15-ąją, Belmonto pramogų ir poilsio parke buvo surengta „Ecoservice“ 20 metų veiklos šventė. Į prabangią aplinką sukvietę svečius, šiukšlininkai džiūgavo, kad 2014-uosius baigė gavę 35 mln. litų pajamų. Šventėje dalyvavusio 15min.lt portalo reporterio Irmanto Gelūno fotoobjektyve tarp išrinktųjų ir prijaučiančiųjų kelis kartus šmėkštelėjo ir rajono gyventojams gerai pažįstamas ponios Elenos siluetas (žr. nuotr.). Vienoje nuotraukoje ji švyti iš laimės, kitoje, galimas dalykas, dalijasi dar karštomis savo politinio nuopolio nuoskaudomis.
Kyla klausimas: kam mūsų rajone kontraversiškai vertinamos įmonės pokylyje atstovavo fiasko tiesioginiuose mero rinkimuose patyrusi Širvintų krašto dukra Elena Davidavičienė?
Jei ji oficialiai atstovavo rajonui, tai pasielgė, švelniai tariant, neetiškai, mat jau buvo prabėgusios dvi dienos, kai ponia Elena neteko turėtų pareigų Širvintų rajono savivaldybės administracijoje, o vos tik pradėtos eiti tarybos narės pareigos šiai poniai tikrai nesuteikė jokio pranašumo prieš kitus. Jei vis dėlto būtina, kad tokiame renginyje būtų atstovaujama Savivaldybei, kuri nusamdė „Ecoservice“ kaip atliekų tvarkymo operatorių ir taip jai padėjo susikrauti milijonus, būtų buvę teisinga, kad į renginį vyktų kas nors iš teisėtų Savivaldybės administracijos atstovų. Reikalas tas, kad dabartiniai ir teisėti rajono vadovai apie tokį renginį sužinojo tik iš žiniasklaidos.
O gal ponia Elena į renginį vyko kaip privatus asmuo, sakykime, pakviestas dėl savo asmeninių ryšių ar tiesiog simpatijų šiai įmonei? Tada kyla pagrįstų abejonių, ar niekada nėra buvę privačiųjų ir viešųjų interesų derinimo konflikto, pavyzdžiui, – kai Elenos Davidavičienės vadovaujama Savivaldybės administracija skubos tvarka pratęsė besibaigiančią sutartį su „Ecoservice“.
Apskritai dabar jau buvusiųjų flirtas su „Ecoservice“ užkliūva ne pirmą kartą. 2008-aisiais, po sutarties pasirašymo su šia įmone, tuometinis rajono meras Kęstutis Pakalnis su vienu „Rubicon group“ valdybos narių Dariumi Leščinsku per Kalėdas pramogavo Indonezijoje. Puse lūpų spėliota, kad brangia kelione tuometiniam merui galbūt buvo atsidėkota už sudarytą sutartį, už rajono gyventojams nustatytas kosmines atliekų normas. Šių abejonių politikas iki šiol taip ir nepaneigė.
Dabar kyla įvairių klaustukų ir dėl Elenos Davidavičienės vaidmens palaikant (išlaikant) „Ecoservice“.
„Širvintų krašto“ replika
Ar Administracijos direktorės pareigų netekusiai Elenai Davidavičienei (kairėje) vertėjo puikuotis šiukšlynų milijonierių pokylyje, kai atliekų tvarkymas rajone dažnai bado akis? Dešinėje - vaizdas, kurį užfiksavome Liukonyse.

Ar Administracijos direktorės pareigų netekusiai Elenai Davidavičienei (kairėje) vertėjo puikuotis šiukšlynų milijonierių pokylyje, kai atliekų tvarkymas rajone dažnai bado akis? Dešinėje - vaizdas, kurį užfiksavome Liukonyse.

Kiek daugiau nei prieš pusmetį atrodė, kad dabar jau buvusi Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė pagaliau išsėmė savo galimybes kuo nors nustebinti. Po nepaskelbto Rusijos karo Ukrainai net baltarusiai atsisakė dalyvauti Pamaskvėje įsikūrusio Ščiolkovo rajono šventėje, o štai viena rajono vadovių drauge su valdančiosios koalicijos partneriu Kęstučiu Pakalniu priėmė kvietimą atvykti į Kremliaus bokštų paunksmę ir prasmingai dėjo raudonus gvazdikus ant sovietų kariaunos, prieš 70 deginusios, plėšusios ir prievartavusios Europą, memorialo.

Skaityti daugiau »

Su šventėmis atsisveikinkime šventiškai

Kasmet eglutės įžiebimui mieste skiriama daug dėmesio ir lėšų, tačiau nepasirūpinama, kad nebūtų, kaip J. Janonio gatvėje esančioje konteinerių aikštelėje, kur aplinkinių gyventojų išmestas eglutes sekmadienį blaškė stiprus vėjas. Gal derėtų Trijų Karalių išvakarėse paraginti, kad žmonės savo eglutes atneštų ir paliktų prie pagrindinės miesto eglės specialiai pastatytuose konteineriuose, o už tokį poelgį atsilyginti simboline dovanėle?

Kasmet eglutės įžiebimui mieste skiriama daug dėmesio ir lėšų, tačiau nepasirūpinama, kad nebūtų, kaip J. Janonio gatvėje esančioje konteinerių aikštelėje, kur aplinkinių gyventojų išmestas eglutes sekmadienį blaškė stiprus vėjas. Gal derėtų Trijų Karalių išvakarėse paraginti, kad žmonės savo eglutes atneštų ir paliktų prie pagrindinės miesto eglės specialiai pastatytuose konteineriuose, o už tokį poelgį atsilyginti simboline dovanėle?

Gyvenimo realybė tokia, kad šventes, nors ir kaip ilgai jos truktų, keičia kasdienybė. Tačiau prabėgusios linksmos akimirkos išlieka ne tik mūsų prisiminimuose. Dažnai šventes, ypač Naujuosius metus, dar ilgai primena gatvėse paliktos dėžutės nuo paleistų raketų, vėjo ridenamos nupuoštos eglutės…  Skaityti daugiau »

Eglutėms – tik du konteineriai

Sausio 4-14 dienomis UAB „Ecoservice“ skelbia akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Gyventojai kviečiami po švenčių eglutes atnešti į specialiais lipdukais pažymėtus konteinerius – paskui jos bus panaudotos gyventojų būstams šildyti. Skaityti daugiau »

Delspinigiai skaičiuojami tik po keturių mėnesių?

Daugelis gyventojų rajone nepatenkinti ne tik „Ecoservice“ sąskaitų pristatymų būdais, bet ir teikiamomis paslaugomis.

Daugelis gyventojų rajone nepatenkinti ne tik „Ecoservice“ sąskaitų pristatymų būdais, bet ir teikiamomis paslaugomis.

Prieš kurį laiką į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi Musninkų kaimo gyventoja Jadvyga Bagdonavičienė. Pasak jos, dėl už atliekų išvežimą rajone atsakingos „Ecoservice“ įmonės politikos jau kelintą kartą ji atsiduria keblioje padėtyje: „Sąskaitas už paslaugas gavome spalio 29 dieną. Sąskaitos išrašymo data – rugsėjo 30 – oji. Nurodoma, kad apmokėti reikia per 30 dienų. Gyvenu toliau nuo miestelio ir man sunku nukakti iki jo, tad kaip sumokėti, kai lieka vos dvi dienos? Nejau ir vėl delspinigius reiks mokėti?…“

Pasak moters, tokie vėlyvi sąskaitų pristatymai nėra atsitiktinis dalykas. Esą taip nutinka jau kelintą sykį. O kartą dėl kažkokios skaičiavimo klaidos mokėjo net ir delspinigius… Paklausėme „Ecoservice“, ar dažnai nutinka taip, kad sąskaitos vartotojams pristatomos likus vos kelioms dienoms iki apmokėjimo.

Įmonės atstovas aiškino: „Gyventojai ir įmonės sąskaitas privalo apmokėti per 30 d. nuo mokėjimo pranešimo gavimo, o ne nuo sąskaitos išrašymo dienos. Skaityti daugiau »

Kaip rajono valdžia maitina svetimą kariuomenę…

Įsileidusi svetimą įmonę, Savivaldybė dosniai peni „šiukšlininkų“ verslą...

Įsileidusi svetimą įmonę, Savivaldybė dosniai peni „šiukšlininkų“ verslą...

Šiais metais turėjo baigtis sutartis su komunalinių atliekų (šiukšlių) tvarkymo (išvežimo) įmone „Ecoservice“ (toliau – „Eco“). Šiuo straipsniu norėčiau iš arčiau pažvelgti į kai kuriuos įvykius, kurie liečia mūsų rajoną ir visus mus.

Savivaldybė nepanoro būti garantu savai įmonei

Pastaruoju metu spaudoje, televizijoje buvo skirta daug laiko diskusijoms apie komunalinių atliekų tvarkymą. Jų infrastruktūra Lietuvoje sukurta ir kuriama naudojant Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšas. Buvo pateiktos įstatymo pataisos, kad šis procesas gali priklausyti tik savivaldybėms, taigi atliekų tvarkymas negali būti nei parduotas, nei privatizuotas ar kita turima forma perleistas privačiai nuosavybei. Tačiau gali būti rengiami konkursai atliekų tvarkymo paslaugai suteikti. Skaityti daugiau »

Rajono atliekų tvarkymo reikalai rūpi tik trims taryboms nariams?

Į Kontrolės komiteto posėdį dėl Savivaldybės sutarties su „Ecoservice“ pratęsimo, be Komiteto pirmininkės Živilės Pinskuvienės (pirmoji iš kairės), atėjo tik du šio Komiteto nariai - Daiva Sakalauskienė ir Alfredas Astikas bei Savivaldybės kontrolierė Audronė Adomavičienė.

Į Kontrolės komiteto posėdį dėl Savivaldybės sutarties su „Ecoservice“ pratęsimo, be Komiteto pirmininkės Živilės Pinskuvienės (pirmoji iš kairės), atėjo tik du šio Komiteto nariai - Daiva Sakalauskienė ir Alfredas Astikas bei Savivaldybės kontrolierė Audronė Adomavičienė.

Pirmadienį Savivaldybėje vyko Kontrolės komiteto pirmininkės Živilės Pinskuvienės sušauktas posėdis, kuriame pagrindinis klausimas – Savivaldybės sutarties pratęsimas su „Ecoservice“.

„Širvintų kraštas“ jau rašė apie miglotas sutarties pratęsimo sąlygas, kuomet kai kurie tarybos nariai nustebo dėl skubotai priimto sprendimo. Klausimų sukėlė ir tai, kad, pasak mero, sutarties pratęsimas buvo aptartas susitikimuose, į kuriuos tikriausiai buvo pamiršta pakviesti kai kuriuos tarybos narius.

Paskutinis pasitarimas, kuriame ir buvo nuspręsta pratęsti sutartį, taip pat vyko skubos tvarka, todėl opozicijos nariai atsisakė jame dalyvauti.

Būtent dėl neaiškių sutarties pratęsimo aplinkybių šią savaitę Ž. Pinskuvienė ir nusprendė sušaukti pasitarimą, į kurį tarybos posėdžio metu buvo pakviesti visi tarybos nariai. Į raginimą domėtis savo rajono reikalais atsiliepė vos du tarybos nariai: A. Astikas, D. Sakalauskienė, kurie, beje, yra ir Kontrolės komiteto nariai. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos