„Kai su galva susitari, tai ir kūnas paklūsta…“

Lina Abromaitytė

Liepos 20 dieną, pažymint Širvintų miesto 544 metų sukaktį, vyks „Širvintų maratonas“, kurį rengia VšĮ „Maratomanija“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA), Širvintų rajono savivaldybė, Širvintų sporto centras, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras.

Pasak VšĮ „Maratomanija“ vadovo Valdo Šmaižio, Širvintų miesto šventės metu vyks ne tik prekyba, koncertai, bet ir įvairūs sportiniai renginiai, kuriuos vainikuos pirmą kartą rengiamas Širvintų maratonas. Į „Širvintų maratoną“ organizatoriai planuoja sukviesti 500 bėgikų, kurie sau tinkamą distanciją galės pasirinkti net iš penkių galimų – 1 km „šeimų bėgimas“, 5 km, 10 km, pusmaratonio ir maratono. Pačiame pagrindiniame bėgime – maratone žada dalyvauti tokie žymūs Lietuvos maratonininkai kaip Piotras Silkinas, Mindaugas Garmus, Lina Abromaitytė, Arūnas Dubinskas, Aleksandras Sorokinas ir kt.

Į „Širvintų krašto“ klausimus sutiko atsakyti sveikatingumo trenerė, viena iš nedaugelio moterų maratonininkių vilnietė Lina Abromaitytė-Šmaižė.

Šiais metais jūs jau įveikėte 15 maratonų… Metai vos įpusėjo, kaip galima suspėti tiek jų nubėgti? Juk maratonas – 42 kilometrai ir 195 metrai…

Praėjusį sekmadienį Valmieroje prabėgau jau 16-ą šiais metais, o iš viso įveikiau jau 45 savo maratoną. Prieš savaitę bėgau Kaune. Suspėti įmanoma visur – svarbu norėti. Buvo toks laiko tarpas, kada bėgau dešimt savaitgalių iš eilės. O renginių vyksta visur ir nuolat. Bėgimas – tikrai populiari sporto rūšis, maratonai populiarėja ir galimybių pasitikrinti save tikrai yra. Aišku, tenka kažkur ir toliau išvažiuoti.

Skaitytojams būtų įdomu, pavyzdžiui, kokiuose paskutiniuose penkiuose maratonuose dalyvavote?

Gegužės 12 dieną Liubline, Lenkijoje; gegužės 19 dieną – Rygoje; gegužės 26 dieną – Jurandos maratone Szczytno mieste, Lenkijoje; birželio 9 dieną – Kaune ir praėjusį sekmadienį – Ventspilyje, Latvijoje.

-Jums bėgant svarbus yra laikas ar pats bėgimas?

Maratonas visada iššūkis. Manau, nepriklausomai nuo to, kiek jų įveikta. Bėgu tikrai negreitai, man svarbiausia gera savijauta ir stabilus bėgimas iki pat finišo tiesiosios. Bėgu taip, kaip patogu mano kūnui, taip, kaip jaučiu – tuomet ir rezultatas kartais nustebina. Kai nepervertini galimybių – įmanoma mėgautis ir saule!

-Mano nuomone, tai – sekinantis sportas… Iš kur semiatės jėgų?

Visada sakau – nėra stipresnio raumens už smegenis. Viskas priklauso nuo psichologinio pasiruošimo ir nusiteikimo. Kai „su galva susitari“, tai ir kūnas paklūsta.

Vis tik, jeigu ne paslaptis, kokį maistą vartojate? Juk bėgate ne dešimt ir net ne dvidešimt kilometrų, o dvigubai ilgesnę distanciją? Paprastas eilinis pilietis numirtų…

Nemanau, kad esu kažkoks „nepaprastas pilietis“, gal tik nebijau kelti sau iššūkių ir, kaip minėjau, pavyksta „susitarti su galva“. Maistas – neypatingas, tik nevalgau mėsos ir ypatingai retai valgau žuvį.

Kada susidomėjote būtent maratonu ir kodėl?

2016 metais. Kai pradėjau aktyviau bėgioti, maratonas atrodė kažkas nepasiekiama. Pamaniau, juk kažkas gali, kodėl nepabandžius ir man… Po truputį didinau kilometražą ir kartą treniruotėje lėtai, bet „pasidavė“ man visi 42,195 km. Ir tai buvo tarsi „meilė iš pirmo žvilgsnio“. Nubėgusi pirmą maratoną žinojau, kad tikrai bus dar ne vienas. Jau po mėnesio nubėgau pirmą, dar po mėnesio – antrą oficialų maratoną, o 2017 metais jų buvo gerokai daugiau.

Kokios sporto šakos esate trenerė ir ką reiškia „asmeninė trenerė“? Apie jus rašoma, kad esate ne tik puiki trenerė ir nuostabi motyvuotoja, bet ir nuostabi mama ir mylinti žmona. Ar dalyvaudama maratonuose „neskriaudžiate“ savo šeimos?

Esu sveikatingumo trenerė. Dirbu sporto klube ir keliu pagrindinį tikslą, kad sportuojantys su manimi mėgautųsi tuo, ką daro ir jaustųsi geriau ir sveikiau. Esu sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo entuziastė. Vedu asmenines ir grupines funkcines treniruotes, pagrindinės jų kryptys: sveikatinimas, svorio mažinimo programos, jėgos ugdymas, ištvermės ugdymas, bendras fizinis pasiruošimas įvairių sporto šakų atstovams, bėgimas. Asmeniniai treneriai dirba su žmonėmis individualiai. Tad pritaikau kiekvienam tinkamus korekcinius pratimus, individualų tempą, krūvį, jei reikia ir tinkamus motyvuojančius žodžius.

Sportas užima labai didelę mano gyvenimo dalį. Dienomis – sporto klubas, savaitgaliais bėgimas. Šeima dalinasi su manimi mano veikla. Džiaugiuosi, kad vaikai jau po truputį pradeda sportuoti ir kartu leidžiame laiką sporto klube. O kadangi maratonai ne tik mano aistra, vyras bėga jų dar daugiau, todėl keliaujame ir bėgame kartu.

-Ačiū Jums ir sėkmės po mėnesio Širvintų maratone.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top