Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Iškyla į Europos parką.

Pasibaigus mokslo metams, Širvintų pradinėje mokykloje 34 dvi grupės 1-4 klasių mokinių susirinko į vasaros stovyklą „Draugystės taku“, kuri finansuojama iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Visą savaitę stovykloje buvo vykdomos veiklos, skirtos smurto ir patyčių prevencijai, draugiškumo, bendravimo, socialinių-emocinių kompetencijų ugdymui.

Susirinkę stovyklautojai susipažino su stovyklos veikla, kūrė stovyklos taisykles, susitarimus, gamino plakatus, išklausė instruktažą. Susipažinę stovyklautojai pažadėjo draugauti visos stovyklos metu, o vėliau bendrauti ir atėjus naujiems mokslo metams. Kiekvieną rytą jie mankštinosi, išmoko šokti „Draugystės ratelį“, naujų žaidimų, dainų, mokėsi draugauti, atsiprašyti, padėti kitiems.

Kiekvieną dieną vaikai pamatydavo, išmokdavo arba sužinodavo kažką naujo ir įdomaus. Talkinant visam būriui mūsų mokyklos mokytojų, specialistų ir darbuotojų, mokiniai išmoko gaminti draugystės laiveliu, drugelius draugui, susipažino su Joninių tradicijomis ir papročiais, miesto paplūdimyje pramogavo ir plukdė laivelius, dalyvavo sveikatos priežiūros specialistės pamokėlėje bei atliko praktines užduotis.

Patyrimų muziejuje po atviru dangumi „Vikingų kaimas“ stovyklautojai dalyvavo edukacijoje „Draugų rate“. Vaikai susipažino su senovės karyba, valgiais ir buitimi. Gamtoje žaidė senovinius žaidimus, suposi ant sūpynių, pabuvojo namelyje ant medžio.
Stovyklautojai aplankė Kernavę ir jos apylinkes, sužinojo Kernavės istoriją ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Pasidalink gerumu“ H. Orakausko studijoje-galerijoje „Šulinys“. Vaikai lankėsi Širvintų ŽŪB „Žirgynas“, smagiai praleido laiką poilsio ir pramogų skvere „Vaikystės stotelė“, pabuvojo „Europos parke“.

Mokykloje stovyklos dalyviai piešė ant asfalto, surengė muilo burbulų ir balionų šventę. Mokyklos bibliotekoje kūrė ir pasigamino knygeles apie stovyklos draugus ir veiklas. Vyko šių knygelių pristatymas ir aptarimas.

Mokiniai svečiavosi pas stovyklautojus Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciniame centre. Drauge praleido dieną sportuodami, žaisdami, bendraudami prie vaišių stalo.

Stovyklos akimirka

Susitikę su Amsiu ir jį atlydėjusia Širvintų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne G. Čepiene, vaikai pakartojo saugaus elgesio taisykles, palinkėjo vienas kitam saugios ir smagios vasaros.

Dėkojame visiems, padėjusiems vykdyti veiklą stovykloje. Linkime puikios vasaros bei smagių atostogų!

Jolanta Vilkienė
Širvintų pradinės mokyklos socialinė pedagogė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+