Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Prasidėjo dar vienas išankstinis balsavimas. Šįkart penkias dienas rinkėjai galės iš anksto atiduoti balsą už vieną iš dviejų kandidatų į šalies prezidento postą. Tačiau rinkėjams bus duodamas ir antrasis, Europos parlamento rinkimų biuletenis. Lietuva galės išsirinkti 11 politikų, kurie Briuselyje atstovaus mūsų šaliai.

Europos parlamento rinkimai Lietuvoje rengiami jau ketvirtą kartą.

Kai kurie politologai yra įsitikinę, kad šie Europos parlamento rinkimai sulauks deramo dėmesio, juolab kad jie vyksta tuo pačiu metu, kaip ir Prezidento rinkimų antrasis turas. Jei ne tai, sakė sociologė R. Ališauskienė, ateitų balsuoti ne daugiau kaip 15 proc. rinkėjų.

O gal ir nereikėtų nuvertinti Europos parlamento rinkimų. Nors 11 Lietuvai atstovaujančių parlamentarų, atrodo, yra silpnas balsas bendrame 705 parlamentarų chore, nereikia pamiršti, kad ne kam nors kitiems, o būtent jiems, tai vienuolikei, tarsi Lietuvos futbolo rinktinei, teks atstovauti mūsų šaliai iki 2024 metų. Europos parlamento nariai ne tik sprendžia, kokie bus priimti teisės aktai, bet ir balsuoja dėl naujų prekybos susitarimų, kontroliuoja Europos Sąjungos institucijas, stebi, kaip naudojami mokesčių pinigai, inicijuoja tyrimus konkrečiais klausimais. Kadangi Europos parlamente dirbama frakcijose pagal politines pažiūras, atsiranda galimybė bendru sutarimu ginti vienus ar kitus interesus.

Šie Europos parlamento rinkimai, ko gero, turėtų sudominti širvintiškius, kadangi juose kandidatuoja ir Širvintų rajono gyventojams gerai pažįstamų veidų. Tų, kurie seniai atitrūkę nuo rajono gyvenimo, neminėsime, o štai kelis prisiminti verta. Pirmiausia, viena jų – Visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ (Nr.12) sąraše kandidatuojanti buvusi Širvintų rajono vicemerė Irena Vasiliauskienė. Kitas – rajono gyventojams puikiai savo aktyvia veikla pažįstamas, dvi kadencijas Seime, vieną kadenciją Vilniaus miesto savivaldybės vicemeru dirbęs, rajone verslo įmonę įsteigęs Jonas Pinskus, Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės sutuoktinis. Žinomas politikas kandidatuoja Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (Nr.11) sąraše, kurį į rinkimus veda neretai Lietuvos politikos mohikanu įvardijamas Gediminas Kirkilas. Simboliška, kad būtent šis politikas, Seimo vicepirmininkas, dabar pretenduojantis į politikų vienuolikę, pernai dalyvavo Širvintų futbolo stadiono atidarymo šventėje.

Kaip minėtiems ir kitiems iš rajono kilusiems politikams seksis, pamatysime netrukus. Norisi tikėti, kad bent jau rajono gyventojai neatiduos balso už tuos, kurie parvyksta iš Briuselio tik artėjant naujiems rinkimams, kad vėl pripūstų miglos į akis apie jų dėka augsiančias pensijas, stiprėsiantš Lietuvos ūkį, klestėsiantį tėviškės kaimą… Nors renkame tik 11 politikos žaidėjų, per tuos metus net devynis jų išrinkome antrą kartą. Kai kas juokauja, jog šiais laikais 10 metų net už plėšimą neduoda. Dabar dalis jų – „lenkų“ lyderis Valdemar Tomaševski, Darbo partijos sėklą pasėjęs Viktoras Uspaskich, socialdemokratų emigrante Europos Sąjungoje tapusi Vilija Blinkevičiūtė, pagal Europos laiką anuomet mus gyventi vertusi „konservatorė“ Laima Liucija Andrikienė – vėl lankstosi prieš skurstantį Lietuvos rinkėją, kad jo dėka galėtų išvažiuotų į Briuselį dar vienai, jau trečiai kadencijai.

Ko gero, išmušė valanda atsinaujinti ir čia.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Anonimas parašė:

    taigi jie informuoja tik tai kas palanku jiems ir kas yra negerai ant meres

  • Juze parašė:

    Labai geras straipsnis. O mums but idomu suzinoti kaip galimai baigesi ar ne vieno politiko ir mokytojo galimai teisiamo uz galimai smurtavusi pries vaika byla. Nes KN uoliai zadejo informuoti, bet tyla.

Kiti straipsniai:

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos