Širvintose viešėjo Ministras Pirmininkas

Širvintų r. merė Ž. Pinskuvienė sutinka vieną svarbiausių valstybės pareigūnų - Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį.

Širvintų r. merė Ž. Pinskuvienė sutinka vieną svarbiausių valstybės pareigūnų - Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį.

Aukšto rango valstybės pareigūnų vizitai, dirbant šios kadencijos rajono valdžiai, Širvintose tampa vis dažnesni. Praėjusių metų pabaigoje Širvintose viešėjo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, vos praeitą savaitę stadiono atidaryme dalyvavo Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius… 

O praėjusį penktadienį, birželio 8 d., širvintiškių dėmesį patraukė automobilių su švyturėliais kortežas, lydimas policijos pareigūnų – darbo vizito į Širvintas atvyko pats Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovas – Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su komanda: Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu, patarėju Skirmantu Malinausku, sekretoriato vadove Živile Navickaite-Babkin. Ko gero, širvintiškiai vangiai prisimena, kada mūsų mieste darbo vizito viešėjo pats Premjeras.

Pirmajame susitikime su rajono mere Živile Pinskuviene, merės pavaduotoja Irena Vasiliauskiene, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, kuris vyko Širvintų r. savivaldybėje, įvyko konstruktyvus pokalbis, išsamiai aptariant aktualius rajonui klausimus, nagrinėjant problematiką.

Merė Ž. Pinskuvienė pasidžiaugė Širvintose vykdomais Europos Sąjungos projektais, prie kurių prisideda ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Aptarti stadiono, socialinio būsto daugiabučio projektai, Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimo darbai. Kaip rašoma oficialiame Vyriausybės pranešime, 2019 metais šiam investicijų projektui įgyvendinti yra numatyta 2 691 000 Eur.

Kaip viena iš opių širvintiškių problemų buvo pristatytas Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ senojo pastato renovavimo klausimas. Pasak S. Skvernelio, patalpų infrastruktūros atnaujino ir šių darbų finansavimo situacija gali paaiškėti liepos pradžioje – kai Finansų ministerija pateiks asignavimų limitus 2019-2021 metams. Kalbėta apie vietinės reikšmės kelių tvarkymo finansavimą.

Aptarta galimybė įrengti nuotekų sistemą Motiejūnų kaime, kuriame buvusios valdžios įgyvendintas vandentvarkos projektas buvo apribotas vien vandentiekiu, o gyventojai liko be nuotekų tinklų. Merė Ž. Pinskuvienė kalbėjo apie siekį Širvintose įkurti krašto muziejų. Kultūros ministerija palaiko idėją ir pritaria, tačiau finansiškai tokio projekto neketina remti.

Pristačius vieną skaudžiausių problemų dėl pragaištingos Savivaldybės gyventojams autobusų parko situacijos ir koncesijos sutarties, Ministras Pirmininkas S. Skvernelis apgailestavo, kad regionuose tokios sutartys apsunkina žmonių gyvenimą ir net pasitelkus teisines priemones, sutarties nutraukti nepavyksta.

Po susitikimo Savivaldybėje vyko trumpa spaudos konferencija. Į gausiai susirinkusių šalies televizijų žurnalistų klausimus Ministras Pirmininkas atsakė sklandžiai ir išsamiai. Tačiau mums, širvintiškiams, šioje vietoje tenka raust iš gėdos – jei šalies žurnalistai sugebėjo pasiteirauti, kokie klausimai buvo aptariami su Savivaldybė vadovėmis, tai Širvintų „metraštininkės“ eilinį kartą matė tik save – viena skundėsi dėl „Savivaldos, Širvintose tampančios savivale“, kita – garsiuoju „gardeliu“. Visgi Premjeras buvo santūrus ir aiškiai į tokius skundus atsakė, kad demokratinėje valstybėje geriausias ginklas yra teisė balsuoti. Jei žmonėms kažkas nepatinka, atėję į rinkimus, galės suteikti teisę savivaldoje dirbti tiems, kas jų nuomone, dirba geriau.

Vėliau Savivaldybės ir Vyriausybės komandos vyko į VšĮ Širvintų ligoninę. Ligoninės situacija buvo aptarta apžiūrint tiek naudojamas, suremontuotas, tiek remonto reikalaujančias buvusio Vidaus ligų skyriaus patalpas. Premjero teigimu, atsižvelgus į daugelį faktorių, tokio pobūdžio mažosios ligoninės ateityje neturėtų teikti stacionarinių aktyviojo gydymo paslaugų. Panašios problemos bus sprendžiamos visoje šalyje ir Vyriausybė jau pateikė Seimui struktūrinės reformos sveikatos srityje įstatymų projektus.

Premjero delegacija aplankė kooperatinę bendrovę „Grybai LT“, sėkmingai vykdančią virš 6 mln. eurų vertės investicinį projektą. Šiuo metu įmonėje įdarbinta apie 30 darbuotojų, nuo rudens planuojamas gamybinis padidėjimas, tuo pačiu ir darbo vietų plėtra. Apžiūrėję gamybines patalpas, svečiai susipažino su itin moderniu, visiškai automatizuotu gamybos procesu.

Baigiant vizitą, Vyriausybės vadovas kartu su Savivaldybės mere ir Administracijos direktore vyko į Musninkus, kur jų laukė miestelio bendruomenės. S. Skvernelis pagerbė Vasario 16-osios akto signataro Alfonso Petrulio atminimą, padėdamas gėlių ant kapo Musninkų bažnyčios šventoriuje, apžiūrėjo pernai atidengtą paminklą Musninkų valsčiaus savanoriams.

Susitikime su Širvintų rajono Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų „Spindulys“ ir Musninkų kaimo bendruomenių atstovais aptarti probleminiai klausimai. Ministras pirmininkas S. Skvernelis abiejų bendruomenių atstovams padovanojo Lietuvos vėliavas.

Merė Živile Pinskuvienė Ministrui Pirmininkui įteikė ribotu (100 vnt.) tiražu Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga nukaldintą Širvintų rajono savivaldybės medalį, visų Širvintų rajono žmonių vardu dėkodama už parodytą dėmesį ir supratimą. „Esu tikra, kad savivalda su Vyriausybe bendromis jėgomis gali pasiekti puikių rezultatų, reikalingų žmonėms,“ – teigė Ž. Pinskuvienė.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Širvintų r. savivaldybės pranešimus, nuotraukos – iš Širvintų r. savivaldybės Facebook paskyros, www.lrv.lt

     
Naujausi komentarai
 • Tiesai    2018-06-18 19:21         

  Tikrai taip, bet elegancija baigiasi , kai pradeda diskutuoti ,,,

 • to sirvintiskis    2018-06-15 15:44         

  ne kapitalistinio mąstymo?????????????????????????????????????????????????? o tai kokio tada? komunistinio? feodalinio?

 • sirvintiskis    2018-06-15 15:34         

  Širvintų rajonui reikia naujo, jauno, ūkiško, atsakingo, ne kapitalistinio mąstymo, nebuvusio politikoje ir nesugadinto, bet žinančio, ko rajonui reikia – žmogaus.galime statyti pramogų kompleksus, bet ar nuo to reikia pradėti? Ar nereikia tokiam rajonui gamybos? Duoninė – uždarė, sėklas – uždarė, melioracija – baigia išvežti likučius, tuoj uždarys….. KODĖL??? žmonės patys kalti, kad tiki svajonėmis… Gerbiamieji, Jie nepasikeis, pasikeiti gali tik Jūsų mąstymas ir balsavimas…

  Pagarbiai, Širvintų Liaudies Partijos atstovas

 • Kkk    2018-06-13 21:05         

  Grazus musu rajonas

 • tiesa    2018-06-12 19:48         

  Fantastiškai elegantiska mūsų merė.

Kiti straipsniai:

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Istorinė pergalė: į rinkimus atėję 60,5 proc. rinkėjų ant rankų į valdžią atnešė Živilę Pinskuvienę ir jos komandą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Baseino atidarymas jau visai čia pat!

Karšta informacija. Ištrauka iš to, ką skaitysite antradienį laikraštyje

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Rinkėjų aktyvumas Savivaldybių tarybų rinkimuose (I t.)

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (I t.).

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Turtingiausių pretendentų vėl valdyti visus trejetuke – du „zuokininkai“ ir „darbietis“

Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

Širvintose vienu „vaiduokliu“ bus mažiau

Pranešama apie pasirodžiusius sukčius

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

 • Kasyba.com
 • VSA

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas

  
Statistika
Dabar svetainėje: 6 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.