+

Ko Lietuvoje nepadarė Gorbačiovas, tą Širvintose padarė Landsbergis

Prieš mėnesį dar vienas viesulas pakėlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Širvintų skyriaus stogą, kai iš partijos pareiškė pasitraukiąs skyriaus pirmininkas Žybertas Mackelo.

Manoma, kad tai tebuvo eilinė konvulsija kelerius metus trunkančioje Širvintų „konservatorių“ agonijoje. Sunkios ligos pirmieji simptomai pasirodė netrukus po 2008 metais įvykusio „konservatorių“ susijungimo su „krikdemais“. Tais pačiais metais Tėvynės sąjunga prarijo tautininkus.

Išėjo taip, kad bent jau mūsų rajone iš kelių politinių jėgų sulipdytas Frankenšteinas nuo to laiko retai pakyla iš patalo. Kaip čia neprisiminsi buvusio konservatorių vedlio Vinco Jasiukevičiaus, kurio pavyzdys atskleidė, kad su ta politine jėga ne viskas gerai. Per 2011 metų Savivaldos rinkimus Vincas Jasiukevičius kandidatavo ne su partija, o išsikėlė pats. Tiesa, tąkart į rajono Tarybą pateko, tačiau kitos dvi tarybos narės buvo „krikščioniškojo“ sparno atstovės.

Kalbama, kad pastaroji aplinkybė tik paaštrino vidinius nesutarimus. Prieš pastaruosius savivaldos rinkimus vidinis konfliktas tarp „landsbergininkų“ ir „saudargininkų“ pasiekė tokį lygį, kad dalis skyriaus narių sustabdė savo narystę partijoje, o paskui ir pasitraukė iš jos. O čia dar pirmininkai keitėsi kaip lapai – maždaug po pirmininką per metus. Minėtas Žybertas Mackelo (beje, praeityje – „krikdemų“ atstovas rinkimuose į Širvintų rajono tarybą) buvo ar tik ne penktasis jų.

Daugiau nutuokiantys priduria, kad prie krizės Širvintose prisidėjo ir nelabai suprantama politika centre. Pirmiausia, neaišku buvo dėl partijos pozicijos koalicijos su rinkimus laimėjusia Živile Pinskuviene. Tai nutylėjo, tai demonstravo nepasitenkinimą, nors reikėtų gerai šalyje paieškoti, kad vos vieną vietą laimėjusi partija gautų vicemero poziciją. Sako, gal ideologija buvo ne ta, gal „MG Baltic“ žiniasklaidos purvais apdrabstyta Živilė Pinskuvienė neatrodė simpatiškai? Vargu. Kai po Seimo rinkimų Gabrielius visais įmanomais būdais siuntė signalus „valstiečiams“ dėl galimybės sueiti į artimus santykius, buvo viskas normalu. Negąsdino nei galimos Karbauskio nuodėmės, nei ideologiniai skirtumai. Tik kai „valstiečiai“ pasirinko socialdemokratus, įsižeidęs anūkas papūtė lūputes. Blaiviau mąstantys dešiniųjų pažiūrų piliečiai (ne „megztos beretės“) svarstė, kad tokiu atveju apskritai nereikėjo kalbėti apie galimą politinį bendradarbiavimą. Yra partijos programa, yra partijos deklaruojamos vertybės, jų ir reikia laikytis.

Beje, apie vertybes. Ne visiems tiko ir dvigubi standartai, apie kuriuos kažkaip netyčia prasitardavo net „MG Baltic“ žiniasklaida, kuriai atstovaujantis Kurlianskis, kaip paaiškėjo iš vakar DELFI paskelbtos medžiagos, „konservatorius“ laikė koncerno palaikoma partija. Žiūrėkite, tai ponia Austėja suka versliuką valstybės sąskaita, kad net pats Mockus galėtų pasisemti patirties, tai nei iš šio, nei iš to Gabrielius, pamindamas partijos deklaruojamas vertybes apie krikščioniškąsias šeimos vertybes, ima vapalioti apie būtinybę įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, o čia dar kaip tyčia Austėjos žmonės važinėja po darželius ir mažiesiems seka pasakas ne apie žąsiną Moliūgą, o apie du vienas kitą mylinčius princus.

Kai visas šių problemų ir vidinių intrigų šurmulys pasiekė centrą, „Gabrieliui Landsbergiui panorėjus ir paliepus“ vienintelė partijos deleguota šios kadencijos rajono Tarybos narė Irena Vasiliauskienė buvo pašalinta iš partijos. Tada tapo aišku, kad centre kantrybė išseko ir reikia laukti radikalesnių priemonių, kaip sutramdyti nepaklusnius bendrapartiečius periferijoje.

Kad ši situacija brendo jau seniai, pripažino ir „partijos anūkas“ Gabrielius Landsbergis, kurio vadovaujamas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos prezidiumas gegužės 7 dieną nutarė Širvintų skyriuje įvesti tiesioginį valdymą. Ko anuomet nepadarė Gorbačiovas Lietuvoje, padarė Landsbergis Širvintose. Vadovauti pakrikusiems vietos konservatoriams buvo patikėta vykdomajai sekretorei Aistei Gedvilienei, 2014-2015 metais dirbusiai Europos Parlamento nario Gabrieliaus Landsbergio patarėja. Ištikimam ir patikrintam „partijos anūko“ žmogui buvo suteikti skyriaus tarybos ir skyriaus pirmininko įgaliojimai, įpareigota „atkurti normalią skyriaus veiklą“.

Tik kas „konservatoriams“ yra normalu?

Labai tikėtina, kad prie dabartinės „konservatorių“ krizės Širvintų rajone prisidėjo ir minėti pastarųjų mėnesių įvykiai, susiję su koncerno „MG Baltic“ bandymu kištis į politinį gyvenimą. Aiškėja, kad skaidruoliais save pristatantys „konservatoriai“, galimas dalykas, yra ne mažiau susitepę abejotinais siekiais ir bandymais. Daug kalbėta apie anūkėlio Gabrieliaus bendražygį „bijūnėlį“ Lauryną Kaščiūną, tiesiogiai veikusį „MG Baltic“ naudai. Šiomis dienomis kaukė nuimta ir nuo dar vieno naujosios kartos „konservatoriaus“ – Manto Adomėno – veido. Paskelbus pažymą dėl „MG Baltic“ veiksmų, Mantas Adomėnas prisipažino susitikinėjęs su koncerno viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu ir kalbėjęs su juo apie kandidatavimą partijos pirmininko rinkimuose.

M. Adomėnas taip pat patvirtino 2016 metų kovą prašęs R. Kurlianskio paramos Seimo rinkimuose.

Aštriai reagavęs partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad kai kurie M. Adomėno liudijimuose minimi epizodai jam primena bandymus užvaldyti TS-LKD partiją (dar neseniai „partijos senelis“ Vytautas Landsbergis taip pat aštriai išsijuosęs pliekė L. Kaščiūną). Partijos „anūkėlio“ užuomina buvo suprasta teisingai: partijos Priežiūros komitetas pašalino Seimo narį iš partijos. Yra manančių, kad toks sprendimas buvo priimtas tam, kad iš „partijos anūko“ kelio būtų pašalinti visi realūs konkurentai. Mantas Adomėnas suglumęs. Juk buvo labiau susitepusių! O jam duoda suprasti: nereikėjo šokinėti prieš Gabrielių kaip varlė prieš dalgį, nereikėjo susitikinėti su Kurlianskiu, kai susitikinėja kiti, tada būtų viskas pasibaigę draugišku „nu-nu“, kaip Laurynui Kaščiūnui.

Ir tikrai. Šnairuodamas į jo kėdutės troškusį bendrapartietį, „partijos anūkas“ kažkaip stebėtinai greitai pamiršo, kad pats su „MG Baltic“ pilkuoju kardinolu susitiko net ne vieną kartą, kaip buvo pranešta prieš gerą mėnesį, o visus tris. O gal net keturis. Anot paskelbtos informacijos, pirmą kartą su R. Kurlianskiu jis bendravo po partijos pirmininko rinkimų, ir tas susitikimas vyko ne bet kur, o koncerno patalpose. Kaip prisipažino prokuratūroje TS-LKD vedlys, po kelių mėnesių jis su R. Kurlianskiu susitiko viename sostinės viešbučių, o trečiasis konservatorių lyderio susitikimas su šiuo asmeniu įvyko jau paties Gabrieliaus Landsbergio iniciatyva 2016 metų pradžioje.

Pasak Gabrieliaus Landsbergio, šio susitikimo metu R. Kurlianskis užsiminė, kad „jeigu būtų poreikis finansavimui, tai yra galimybė paremti“.

Skelbiantis šiuos faktus interneto portalas DELFI žadėjo naujų sensacijų. Kas gali paneigti, kad jos bus ne apie „partijos anūką“?

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • labas parašė:

  Taikliai, stipriai ir kultūringai. Dėkoju.

 • vidita parašė:

  Stiprybės gerb. Irenai. Kurkite komitetą, žmonės jus gerbia, myli ir tikrai palaikys.

 • baisu parašė:

  pritariu, baisu kai sitaip vyksta

 • ??? parašė:

  uz ka jai naujas butas uz musu moketoju pinigus???? kuo geresne nei nepasituincios daugiavaikes mamos???? kokia neteisybe…….lai jos globejai buta jai parupina, o ne mes visi…

 • ??? parašė:

  uz ka jai naujas butas uz musu moketoju pinigus???? kuo geresne nei nepasituincios daugiavaikes mamos???? kokia neteisybe…….lai jos globejai bura jai parupina, o ne mes visi….

 • butas parašė:

  tai aisku, kad i nauja pagal spec uzsakyma.

 • ??? parašė:

  o tai kur rupore issikrauste?? negi i nauja socialini busta? bet ten lyg dar neapgyvendina??? tai gal i vyro fazenda?

 • taip parašė:

  Išnyksiu kaip dūmas, neblaškomas vėjo,
  Ir niekas manęs neminės!
  Tiek tūkstančių amžiais gyveno, kentėjo,
  O kas jų bent vardą atspės?

 • birute parašė:

  ploju katučiu, jei taip

 • dokada parašė:

  ar tiesa, kad opozicijos rupore smutkes siandien is uzgrobto buto issiveze?

 • to tegul parašė:

  gal tapinas pades renkant lesas, savo laidos patronus pajunges

 • tegul parašė:

  tegul pakulnis nuperka ruporei buta, jei taip biciuliaujasi, kodel reikia socbusto? yra seimu, kurioms labiau reikia

 • nu jau parašė:

  senelis Mozė teisus, klaidžiosit ,vaikai ,
  po dykumą keturiasdešimt metų ir dar neužteks.

 • santa barbara parašė:

  Net verksniai viesai deklaruoja, kad mere bus isrinkta antrai kadencijai, tai ka cia dar modeliuoti ir galvoti su valdymu is centro. Pinskuviene irode, kad galima dirbti, tik reikia noreti, ir bus padaryta. Mase zmonių ja palaiko.

 • paskutiniam parašė:

  Ka ten gali matyti? Juk darabi vyksta viduje. Paskalu nesiotojams penas apkalboms, kad nieko nevyksta.

 • ar matet? parašė:

  ar matet, kad baseino statybos igavo pagreiti? jeeee

 • ir gera tą girdėti. parašė:

  Negi jie dar kazko tikisi??? Keista…

 • Super tiesa! parašė:

  Super atskleista tiesa! Padėka straipsnio autoriui už teisingai atskleistą tiesą. Dar ne visi esame kvaileliai, kad nesuprastume realybės. Nors lėtai, bet dėkui Aukščiausiam, kad tiesa pradeda vis aiškiau ir greičiau matyti dienos šviesą. O dėl to, kad TS pildosi sarpauskų lyderiais, mums tik linksma ir gera tą girdėti. Tai dar aiškiau atskleidžiamas TS veidas. LKD raidžių jau visiškai nenorima rašyti prie TS. Smagu!

 • ui oi parašė:

  Cirkas sugalvotas su tuo valdymu is Vilniaus. Mastantys zmones supranta, kas cia sugalvota.

 • grigorijus parašė:

  jasiukevicius grizo i konservatoriu partija, sventeeee, nes partijai visiskas krachas

 • anafalbetikas parašė:

  Nemanau, kad po 2019 metu rinkimu jie gaus daugiau nei 1 vieta. Net ta 1 bus mizerna.Na bet cia tik mano nuomone.

 • perlu verinys parašė:

  wow

 • pletkai parašė:

  ju centrineje bustineje kalba, kad sarpius pats nuvyko ir pasiprase buti priimamas

 • perlu verinys parašė:

  Nebus taip, cia butu nonsensas.

 • tadas parašė:

  juokingiausia bus jei sarpiu pastatys lyderiu 😀 zviegsiu balsu

 • jane parašė:

  Nereikia cia susreiksminti jokių vertybių ir dar biesai žino ko. Visi mes zinome tas vertybes ir jos labai daznai susimaišo prie lovio. Man zmogus yra zmogus nepriklausomai nuo partijos, o jei jei koks vejo pamusalas yra tai jo net „teisinga“ partija nepataisys. Ir cia Širvintose sukeltas uraganas del konservatoriu yra daugiau honoro demonstravimas, o ne kazkoks vertybių sudeliojimas. O vicemerei pagarba, jus visada vertinsime uz zmogiskumą ir toleranciją.

 • darius parašė:

  dvigubi standartai, gabrielius serga kavalierizmo manija, vaiksto pasiputes kaip povas, itakinga vaidina

 • vasia parašė:

  Patiko.

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

3 kartą sužibėjusi mažo rajono merė įtakingesnė už 3 ministrus

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+