Kas vadovaus Širvintų ligoninei?

Susitikimas su ministru A. Veryga. Iš kairės - D. Audėjūtė, E. Pečiukaitienė, Ž. Pinskuvienė.

Susitikimas su ministru A. Veryga. Iš kairės - D. Audėjūtė, E. Pečiukaitienė, Ž. Pinskuvienė.

Birželio 19 d. Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Širvintų ligoninei šiuo metu vadovaujanti Elona Pečiukaitienė ir Administracijos direktoriaus pareigas einanti Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė dalyvavo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos surengtame susitikime su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Pagrindiniai klausimai, kurie buvo aptarti susitikimo metu – dėl Sveikatos apsaugos reformos: kaip ji bus vykdoma, koks likimas laukia mažųjų rajoninių ligoninių.

Kalbėta apie tai, kad suprantama, jog reforma yra reikalinga, tačiau iki šiol nėra aišku, kas ir kaip bus įgyvendinama, koks bus mažųjų įstaigų likimas, ar nenukentės pacientai, ar sveikatos priežiūros paslaugos jiems bus prieinamesnės…

Ministras A. Veryga teigė, kad didžiausia kliūtis yra įstatyminių normų trūkumas. Pasak jo, kol nebus teisinių prielaidų, jokia pertvarka nebus vykdoma, todėl apie kažkurias konkrečias įstaigas kalbėti dar anksti, tačiau ministerija parengiamuosius darbus vykdo.

„Mes turime namų darbų, kuriuos sudarius teisines galimybes mums dar reikia pasiruošt. Esam pasakę, kad 20 papildomai greitosios pagalbos brigadų dar reikia Lietuvoj įsteigti, dabar yra perkami greitosios pagalbos automobiliai, yra perplanuojamas rezidentų rengimas, ateina etapinių kompetencijų įstatymas, kuris leis rezidentus atsiųsti į rajonines ligonines, daug dalykų turime sinchroniškai kartu padaryti,“ – kalbėjo A. Veryga.

Ministras pabrėžęs, kad nekalbama apie ligoninių uždarymą, paminėjo su Profesinėmis Sąjungomis pasirašytą susitarimą, kuriame įtvirtinta, kad medicinos darbuotojams 20 proc. didinamas darbo užmokesčio fondas.

Pasak Širvintų r. merės Živilės Pinskuvienės ir ligoninės direktorės pareigas einančios Elonos Pečiukaitienės, šis susitarimas su profesinėmis sąjungomis, kuriame įtvirtintos darbo užmokesčio „grindys“ – garsiai eskaluoja visuomenei, kad medikų darbo užmokestis padidinimas 20 procentų. Tačiau paskelbus „gerąją žinia“, niekas žmonėms nepaaiškino, kad iš tiesų tų pinigų ligoninėms niekas nedavė, nepervedė. Tiesiog buvo padidinti paslaugų įkainiai. T.y. ligoninės gaus pinigus už suteiktas žmonėms paslaugas. Ir tai toli gražu ne 20, o 13-14 proc. O iš kur ir taip sunkiai besiverčiančiai įstaigai paimti likusius 6-7 procentus? Jau nekalbant apie tai, kad ligoninė turi parūpinti reikalingų vaistų, tvarsliavos, medžiagų, jau nekalbant apie patalpų remontus ir kitus poreikius. O juk pagrindinės ligoninių pajamos ir yra gaunamos už suteiktas paslaugas. Prasidėjo vasara, pacientų srautai mažėja, tačiau į tai neatsižvelgiama, nors darbuotojams atlyginimai jau padidinti.

Kai viešai pareiškiama, kad ketinama uždaryti 25 Lietuvos ligonines, tačiau jokio konkretumo nėra, perspektyvos lieka nežinioje. Koks jaunas medikas eis dirbti į įstaigą, kuri gal po 3 mėnesių, gal po 6, o gal po metų gali būti uždaryta?

„Tai tiesioginis kelias į įstaigų žlugimą,“ – pasipiktinusi sakė Ž. Pinskuvienė, baimindamasi, kad tokiomis sąlygomis mažesnės, regioninės ligoninės neišgyvens net iki kitų metų, o žmonės neteks jiems reikalingų paslaugų, medikai – darbo vietų.

Širvintų rajono savivaldybės vadovė pateikė 2 pavyzdžius – birželio mėnesio istorijas. Kai į Širvintų ligoninę buvo sugrąžinti pacientai iš didžiųjų ligoninių su vienomis diagnozėmis, o Širvintose atlikus tyrimus ir atidžiai apžiūrėjus pacientus, buvo nustatyti labai rimti susirgimai.

„Kai ministras kalba, kad tik Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje dirba kompetentingi gydytojai, mes matome visai kitą situaciją. Mažose įstaigose dirba puikūs medikai, jie neįsukti į konvejerį, jie gali skirti daugiau laiko pacientui. O tokios istorijos tik parodo, kad didžiosios įstaigos žmonių tiesiog atsikrato. Gal todėl, kad pacientas garbingo amžiaus, gal todėl, kad tiesiog pritrūko laiko… O būtent mažoje rajoninėje įstaigoje jis sulaukia pagalbos. Todėl labai prašome atsisakyti sprendimų mažinti rajoninių ligoninių tinklą, nes jie gali prilygti genocidui,“ – rėžė Ž. Pinskuvienė.

Dauguma iškeltų klausimų susitikimo metu taip ir liko neatsakyti, tačiau tikimasi artimiausiu laiku sulaukti aiškesnės Sveikatos apsaugos ministerijos pozicijos.

Savivaldybė informavo, kad birželio 28 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti yra parengtas sprendimo projektas dėl Elonos Pečiukaitienės atleidimo iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigų. Tarybai pritarus, E. Pečiukaitienę ketinama paskirti laikinai vadovauti VšĮ Širvintų ligoninei.

Nuotrauka iš Širvintų r. savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės socialinio tinklo facebook paskyros

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • ja ja parašė:

  Taip tikrai, jau kiek ji panores, tai tiek gaus. Niekas jos nesustabdys. Kazkodel vieni savo prakaitu turi uzsidirbti, o kitiems veltui viskas.

 • ? parašė:

  jus ka, norit pasakyt ta kenkeja mes ir vel turesime islaikyti is savo pinihu???? uz ka? gal tokia kruta zvaigzde jau ir i sostine gali sparnelius pakelti, zinomumo vistiek jau gavo…

 • o parašė:

  Tai gal skraide

 • idomu parašė:

  man labai idomu, kodel pakulnis nedalyvavo iskraustymo ceremonijoje, gi draugeliai D:

 • paskutiniam parašė:

  Nereikia jautriai reaguoti, cia bet tik galimybe apsmeizti merę. Klapciukai vien tik ziuri, kur jai ikasti.

 • tiesai parašė:

  jums su galvele kuku, buvo pakviestos i susitikima del sirvintu reikalu, iprasta praktika seime D: matoi, daug ismanot

 • tiesa parašė:

  Nuotrauka ne iš susitikimo su Sveikatos apsaugos ministru. Ministras dalyvauja Seimo patalpose LSDDP frakcijos renginyje. Širvintiškės frakcijos viešnios.

 • as parašė:

  Pas mus „mis ziniasklaida“ auksciau visko 🙁

 • nesupratau parašė:

  Kas isdris protestuoti? Nei sazines, nei kulturos…

 • protestas parašė:

  siulau sirvintose organizuot protesta, rupore gavo kita busta, ka sirvintose era vertesniu seimu???? opozicijos remiama gauna, o daugiavaikes ne, neteisybe, moka gyvates prasisukt

 • Sirvintietis parašė:

  Pagaliau fidysis issikeaustymas ivyko, ale daug aktyvistu rupores manta nesiojo, gal opozicija nauja veikla uzsiimti pradejo? Idomu paslaugas teikia visije lietuvije ar tik sirvintose ?

 • trubadure parašė:

  oo ti gal pas vimoneli persikrauste? kad anas toks “rupestingas“

 • tutis parašė:

  sakoma jei nori prarasti dar likusia sveikata tai gydykis sirvintuose………..

 • aga parašė:

  Ka mokai moka, tikrai vel kur nors ilis.

 • nieko parašė:

  nieko tokio, karta prasisuko, prasisuks dar karta, gi turi armija gyneju

 • karakiri parašė:

  o tai vimonelis visiems prasantiems baldus nesioja ar tik privilegijuotiems?

 • ha ha parašė:

  gal su orkestru?

 • ggggg parašė:

  oooo svente musu rajone

 • ? parašė:

  Joooo, cirkinasi ir tiek.

 • ??? parašė:

  ir cia vadinasi visiskai nesaliska objektyvi zurnaliste :DDDDDDDDDDnejuokina lai

 • ? parašė:

  Negi stebuklas ivyko?

 • ar matet parašė:

  ar matet didyji rupores issikraustyma????? net pats opozicijos vimonelis baldus tase, gal kokia perkraustymo imone yra atsidares? idomu brangios paslaugos

 • žorikas parašė:

  o kiek ten ligoniu guli?

 • paskutinei parašė:

  o anksciau kitaip buvo???????????????????????

 • Birutei parašė:

  Siais laikais issilavinimas nesvarbu – svarbu kokiai partijai priklausai. Jei “ teisingai“ partijai priklausai, tai gali vadavauti ir nieko nebaiges.

 • piliarožė parašė:

  Aš manau, kad merė su savo ryšiais ligoninę atgaivins.

 • rokas parašė:

  ligonine nuvare buvusieji, ir taip nuvare, kad baisu, tikiuosi merei pavyks nors kiek atstatyti….

 • to Kvailas parašė:

  Galima buvo tiketis tokio komentaro. Kai iki meres ligonine buvo isdraskyta, perdaryta, didziuliai pastatai paversti poliklininika ir dar bala zino kuo, tai buvo gerai, tyla. O dabar mat prisimine bobute nusiperst, ,, mere kalta. Kuo ta mere kalta? II lygio paslaugos teikiamos, priemimas yra, palaikomasis yra, ko dar norit??

 • Kvailas klausimas parašė:

  faktiškai nuo pavasario ligoninei vadovauja ir toliau iki rinkimų (o gal anksčiau ji bus uždaryta) vadovaus merė. O ligoninę ji sužlugdė dar anksčiau.

 • Jule parašė:

  juk surinkti“geriausi specialistai“

 • guzik parašė:

  Aš švęsiu Jonines pagal visas tradicijas – be alkoholio ir muštynių.

 • to birute parašė:

  prie anos valdzios labai populiarus buvo agrarinis-univeralus, tai gal dabar irgi?

 • birute parašė:

  idomu,o koks jos issilavinimas,kad visur vadovauti gali

 • O parašė:

  Kaip šachmatų lentoje, kaitalioja iš vienos vietos į kitą kaip kokia …

Kiti straipsniai:

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Didmiesčių ligoninės atsigauna, o rajoninės?

Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Pirmieji Lietuvoje: Širvintų rajono PSPC veikia nauja telefonijos sistema

Apie tymus

Psichologė įvardijo, kokie sunkumai lydi iš nedarnių šeimų kilusius suaugusiuosius

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Širvintų rajonas kaunasi dėl „manekenių krašto“ titulo, bet tai nėra gerai

Sergamumas didėja

Neoficialių padėkų gydytojams mažėja

Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai

Širvintų rajono vanduo saugus

Kviečiame pasirašyti peticiją už Širvintų ligoninės išsaugojimą!

Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?

Seminaras maitinimo įmonių darbuotojams

Galbūt sutapimas, tačiau darbuotojų sveikata „pasitaisė“ tik tada, kai sunerimusi įstaigos vadovė kreipėsi į „Sodrą“

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės Širvintų rajone

Mirtinai pavojinga liga šiandien mūsų jau negąsdina?

Antroji sveikos mitybos mokyklose pusė…

Naujovė – neįgaliųjų bendruomenės susiburime

Gonorėja Širvintų rajone neaptinkama mažiausiai trejus metus

Mūsų darbas – padėti Jums ir Jūsų vaikui

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos