+

Ką per prezidento rinkimus parems Vytas Šimonėlis?

Pasibaigę Savivaldybių tarybų rinkimai į politinę Širvintų padangę atnešė štilį. Kol vieni dar gaudo kvapą po rinkimuose patirto nokauto, o kiti iki galo dar nepatikėjo pergale tokia aiškia persvara, gyvenimas ramia vaga teka tolyn. Atrodo, tarsi nieko ir neįvyko: po žiemos atnaujinti projektai juda į priekį, kuriami naujų darbų apmatai, žmonės eina į darbą, stveriasi verslų, laukia Velykų, su kuriomis sužydės ir pavasaris. Dar vienas pavasaris Širvintų rajone…

Tačiau jau pasirodė ir pirmieji artėjančių Prezidento rinkimų šaukliai. Praėjusią savaitę Širvintose su gyventojais susitiko kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis. Pirmasis iš trijų kandidatų, laikomų pagrindiniais patekti į antrąjį rinkimų turą. Tiesa, kol kas įvairūs nuomonių tyrėjai nurodo premjerą kaip turintį menkiausią rinkėjų palaikymą iš šios trijulės, tačiau prie nuomonių formavimo metodų įpratę žmonės tokias prognozes vertina atsainiai. Čia kaip Jaunimo teatre pastatytos Moljero komedijos „Skapeno klastos“ veikėjo Žeronto chrestomatinė išvada: „Vilniaus orų prognozių biuro duomenimis, rytoj lis arba ne“. Taigi greičiau reikėtų sakyti, kad Saulius Skvernelis, „Vilmorus“ ar „Spinter tyrimų“ prognozių biuro duomenimis, pateks į antrąjį turą, arba ne. O kaip bus iš tiesų, pamatysime patys.

Skvernelis dažnai pristatomas kaip vienas pagrindinių kairiųjų pažiūrų rinkėjų pasirinkimas būsimuose rinkimuose, kuriam teks kovoti iškart su dviem Grybauskaitės įpėdiniais – Gitanu Nausėda ir Ingrida Šimonyte. Tiesa, neretai Gitanas Nausėda nėra laikomas dešiniuoju, ir tokio požiūrio pirmiausia laikosi patys „konservatoriai“, nenorintys, kad šis bankų aplinkos produktas iš jų kandidatės atimtų balsų. „Pastumiant“ Nausėdą į centrą ar net kairę, tuo pačiu tikimasi atimti balsų iš Skvernelio. Kai kas neabejoja, kad perversišku Gintauto Palucko ir Gabrieliaus Landsbergio slaptu sandėriu to paties siekiama ir trečią kartą į prezidentų rinkimus reanimuojant Lietuvos mediciną sugriovusį Vytenį Andriukaitį. O gal tų „andriukaičio“ balsų Skverneliui ir pritrūks patekti į antrąjį turą?

Ko gero, paskutines intrigas prezidentūroje rezgančiai tulpių augintojai mielesnė įpėdinė būtų „konservatorių“ statytinė. Tiek pagal gyvenimo būdą, tiek pagal priklausomybę klanui, kuris ją pasirinko. Tačiau nebūtų mojama ranka ir į Nausėdą, jei Šimonytė liktų už borto. Ko gero, šį būtų dar lengviau valdyti, kadangi jis neturi absoliučiai jokio rimtesnio vadovavimo patirties, o paskutinius dešimt metų banke tik patarinėjo (pritarinėjo), kaip lupti devynis kailius nuo klientų. Tai, kad „konservatoriai“ jo nepasirinko partijos kandidatu prezidentinėje kampanijoje greičiau rodo nenorą anksčiau laiko atskleisti visų vidinių partijos paslapčių, kurios gerai žinomos Šimonytei ir kurių netyčinis nutekėjimas rinkiminės kampanijos metu suduotų rimtą smūgį partijos prestižui. Na o po Šimonytės nesėkmės būtų kaip toje patarlėje: iš alkio šuo ir varškę ėda.

Kol kandidatai konkuruos dėl rinkėjų dėmesio, širvintiškiams įdomiausia turėtų būti visai kas kita: ką per prezidento rinkimus palaikys Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos lyderis rajone Vytas Šimonėlis? Prisimenant, kaip šis opozicijos veikėjas nuskuodė į vykusį apmusijusios „konservatorių“ dinozaurės Rasos Juknevičienės susitikimą su šios partijos likučiais ir prijaučiančiais kitapartiečiais, rajono gyventojų neturėtų nustebinti Vyto Šimonėlio ir vietinio „valstiečių“ skyriaus galimas palaikymas ne partijos kandidatui Sauliui Skverneliui, o jo konkurentams. Kodėl turėtų būti kitaip, jei štai praėjusią savaitę Širvintose viešėjęs premjeras nespjaudė į Živilės Pinskuvienės pusę, neplūdo daugumos rajono gyventojų pasirinkimo ir nevadino jų runkeliais, o išsakė pritarimą rajone vykstantiems skaidriems procesams. Nuo tada, kai prie rajono vairo užsnūdęs Vytas Šimonėlis patyrė politinę avariją, iš jo nieko daugiau negirdime, tik nuolatinius priekaištus ir grūmojimus Pinskuvienės adresu. Kam Pinskuvienė – ne priešas, tas Šimonėliui – ne draugas?

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  Tiek tas basaeinas apskustas, tiek pries ji eita, tai kam ji atidarineti? Gyvenkime ramiai, be stresu ir be baseino.

 • Klausimas parašė:

  Kada baseino atidarymas

 • faktas parašė:

  Manau, kad Šimonėlis yra ne valstietis-žaliasai, o užsilikęs kniagynios Prunskienės žmogus, iš to seka, kad tapatinti jo su dabar esančiais valdžioje nereikėtų.

 • Vox parašė:

  „Tupas žurnalistas“,- pasakė kadais taip mylėtas ir šlovintas Vicia Uspaskichas. Aukso žodžiai.

 • astikai parašė:

  varom p ydaro uz garazeliu pagert

Kiti straipsniai:

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+