Į baseiną – po „feiskontrolės“

Rugsėjo 15-ąją vykęs Širvintų rajono tarybos posėdis neapsiėjo be kai kurių kuriozų. Nors kartais atrodė, kad bręsta aštrus konfliktas tarp merės Živilės Pinskuvienės vadovaujamos Tarybos daugumos ir opozicionieriaus Astiko, viskas „išsikrovė“ lyg po žaibo išlydžio.

Personalinio mikrofono ant savo stalo užsimanęs Alfredas Astikas bandė pasinaudoti susikurta galimybe savireklamai, tačiau taikli merės replika ereliui pakirto sparnus.

Svarstant, kokį nustatyti tarifą už pasinaudojimą naujuoju viešuoju tualetu J. Janonio gatvėje, merė pasiūlė 50 ct, į ką populistas atsakė siūlymu šią paslaugą padaryti nemokamą. Merė sutiko su opozicijos nario idėja, tik pasidomėjo, už kokius pinigus tualetas tada bus valomas? Juk suprantama, tualetas ne pakrūmė, kur galima nemokamai patręšti žolytę ir jos pačios kuokšteliu pasišluostyti. Kainuoja ne tik asmeninės higienos reikmenys, bet ir statinio priežiūros priemonės, elektra, taip pat ir tualeto valymas.

Merė nusišypsojo, jog tuo atveju, jei Alfredas Astikas su savo žmona valys tualetą už dyką, ji už tai, kad tualeto paslauga būtų nemokama, ir pasiūlė balsuoti dėl Astiko pasiūlymo. Kadangi taryba vis dėlto pasirinko 50 ct tarifą, po merės replikos nutilęs Alfredas Astikas galėjo lengviau atsikvėpti – klausimas, ar pasiūlymo autorius pasiruošęs nemokamai valyti viešąjį tualetą, nebeteko prasmės.

Kita vertus, pražiopsota tokia proga! Už Europos Sąjungos pinigus pasistatęs sau namą, tarybos narys galėjo iš biudžeto išlaikomo statinėlio sąskaita pasipuošti ir asmeninę biografiją, į ją įtraukdamas patirtį apie pastaruoju metu labai populiarų savanoriavimą. Nemokamas tualeto valymas galimai būtų vienintelis naudingas darbas visuomenei, kurį per savo gyvenimą yra nudirbęs tarybos narys.

Pasiūlymas dėl nemokamos paslaugos nebuvo vienintelis Astiko reveransas rinkėjams. Prieš tai, svarstant baseino įkainius, tarybos narys siūlė vietos gyventojams pritaikyti sumažintą, 2 eurų už apsilankymą, tarifą. Kadangi toks pasiūlymas už pagarsinimo stadijos ribų neišėjo, taip ir liko neaišku, kokiu principu būtų tai įgyvendinta. Jei Astikas turėjo omenyje, jog pigesnės paslaugos norintiems gyventojams tektų pateikinėti asmens dokumentus ir valdžios institucijų išduotas bei antspaudais patvirtintas pažymas apie deklaruotą gyvenamąją vietą, kiltų klausimas, ar tokių asmens duomenų rinkimas ir tvarkymas yra teisėtas.

Nebent tarybos narys galvoje turėjo vadinamąją „feiskontrolę“, juk Širvintų rajone vieni kitus galimai ir taip pažįsta.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (7 įvert.)

8 Atsakymai į “Į baseiną – po „feiskontrolės“”

 1. bekesėnas parašė:

  Paskutinei: Kodėl aš tokia buka, bet tarybos narė?

 2. Ramunė parašė:

  Ką aš čia ką tik skaičiau?

 3. birute parašė:

  taip skaniai prisikvatojau kai skaiciau toki juokinga straipsni, taip juokingai taip surasyta, kad juokinga .

 4. klausimas parašė:

  o astikas pats butu feiskontrolierius?

 5. vale parašė:

  O kur gauti tą laikrastį?

 6. ot parašė:

  nu geras 🙂 o tas erelis tai vis nori taryboj parekauti, ot

 7. Įdomu parašė:

  Kas nori į Seimą? Merė ar jos vyras. Pagal reklaminį laikraštį merė norėtų.

 8. va taip parašė:

  Taiklus labai straipsnis!

Comments are closed.

scroll to top
+