Širvintiškę pribloškė tarp įprastų agurkų išdygęs geltonas „imigrantas“

Zinos Stonienės darže tarp įprastų agurkų užsimezgė ir panašūs į geltonus moliūgėlius agurkai. Bet tai – ne gamtos išdaiga.

Į redakciją užsukusi širvintiškė Zina Stonienė atnešė kelis moliūgėlius. Bent taip mums pasirodė. Tačiau moteris sakė, jog čia – agurkai, išaugę jos lysvėje.

  • Ir aš iš pradžių pamaniau, kad moliūgai, bet perpjovusi įsitikinau, kad tai agurkai. Ir skonis kaip agurkų, – sakė Zina.

Širvintiškė pasakojo ankstyvųjų agurkų sėklų pirkusi I. Šeiniaus gatvėje esančioje A. Paškauskienės gėlių parduotuvėje. Pasėjo savo žemės sklype už Širvintų „marių“, kur turi daržą. Ilgai neįtarė, kad užaugs kažkas neregėto. Jau rudeniop pastebėjo, kad tarp kitų agurkų atsirado „moliūgėlių“. Jų nedaug, bet paragauti ir parodyti užtenka. Dar keli auga. Gal pabandys pasiruošti sėklų.

Zina labiausiai sutriko todėl, kad ant sėklų pakelio buvo įprastų agurkų nuotrauka. Sėklų nebuvo daug, gal 10, bet kiti agurkai nesiskiria nuo mums įprastų. O štai vienas augalas pasirodė esąs „invazinis“, tarsi „imigrantas“. Ko gero, per klaidą kažkokio netradicinio agurko sėkla pateko į tradicinių agurkų sėklų pakelį. Zina sako suradusi 7 „moliūgėlius“, dar keli liko lysvėje.

Neilgai paieškoję aptikome, kad širvintiškės darže tarp kitų užaugo citrininis agurkas (Cucumis sativus „Citrus“). Kaip ir kiti agurkai, tai moliūginių šeimos augalas. Įdomu tai, kad nė viena mūsų patikrinta lietuviška internetinė sėklų parduotuvė šiuo metu tokių agurkų sėklomis neprekiauja.

Paragavome ir pripažinome: salstelėjęs, vandeningas ir švelnus „imigranto“ skonis gal net geresnis už tradicinių „rodničiokų“, „alhambrų“, „libelų“, „aladynų“ ir kt. O ir į stiklainį turėtų talpiau sugulti.

Geltoni, į moliūgėlius panašūs agurkai – ne vienintelė gamtos dovana. Štai internetinėje ebay prekybos sistemoje sodininkai gali nusipirkti baltų ar net raudonų agurkų veislių sėklų. Jų skonis mažai skiriasi nuo mums įprastų žalių agurkų.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+