Marius įrodė, kad beveik pusketvirtos promilės nėra kliūtis vairuoti. Kliūtis – šaligatvis

Vasario 18-osios rytą Širvintose, Upelio gatvėje, patikrinus „pasato“ vairuotojo girtumą, alkotesteris parodė 3,25 prom.

Galima pridurti, kad 3,25 prom. – tai mažesnis rezultatas. Pirmuoju pūtimu Marius Š. buvo „įpūtęs“ net 3,43 prom.

Gyvenime teisų neturėjusiam Mariui Š. pastarasis faktas nesutrukdė vairuoti automobilį. Tačiau kelionė baigėsi nelabai sėkmingai. Kaip ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams tvirtino vienas liudytojas, tądien apie 9 val. jis iš darželio „Buratinas“ ėjo per Jaunimo gatvę, kai pamatė nuo Vilniaus gatvės atvažiuojantį automobilį „Volkswagen Passat“. Pasukęs į Upelio gatvę, jis trenkėsi į šaligatvį ir ant jo užvažiavo. Praeivis pastebėjo, kaip iš vairuotojo pusės išlipo vyras su ryškia geltonos spalvos striuke, dar du tamsiai apsirengę asmenys išsiropštė iš keleivių vietų. Visi trys svirduliavo, akivaizdžiai buvo neblaivūs. Nustūmę automobilį nuo šaligatvio, jie ėmė keisti priekinį keleivio pusės ratą.

Visa tai matęs žmogus paskambino Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

Automobilį smarkiai girtas vairavęs Marius sakė, kad automobilis priklauso jo draugui A. V. Jis pats girtavo nuo Šv. Valentino dienos. Dar tos dienos rytą, prieš važiuodamas, automobilyje gėrė degtinę kartu su dviem draugais.

Skirdamas bausmę Mariui Š., teismas atsižvelgė, kad Marius Š. teistas tris kartus, iš jų du kartus, 2017 ir 2019 metais, – už analogiškus nusikaltimus. Apie pastarąjį esame net rašę. Marius Š. neblaivus sėdo prie draugės automobilio „Volvo“ vairo ir vairuodamas įkliuvo po to, kai vidury kelio porelė nutarė pasimylėti.

Taip pat nustatyta, kad Marius baustas administracine tvarka, pavyzdžiui: 2015 metais yra baustas administracine tvarka už vairavimą būnant neblaiviam, keturis kartus baustas administracine tvarka už vairavimą neturint teisės vairuoti. 2019 metais paskirtos 3000 Eur baudos už analogišką nusikaltimą kaltinamasis nėra pradėjęs mokėti, legaliai nedirba.

Įvertinęs visas paminėtas aplinkybes, teismas Mariui Š. paskyrė galutinę 60 parų arešto bausmę. Ją subendrinus su 2019 metų gruodžio 18 d. Vilniaus regiono apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, šalia arešto skirta 60 MGL (3000 Eur) bauda su automobilio konfiskavimu. Kadangi automobilis priklauso ne Mariui Š., šis turės sumokėti jo vertę (710 eurų) atitinkančią sumą.

Jau kartą sulaukęs draudimo 4 metus vairuoti transporto priemones, Marius Š. dėl to nieko naujo neišgirdo. Teismo sprendimu, jis 4 metus negalės įgyti teisės vairuoti transporto priemones ir ja pasinaudoti.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+