Atūžia tarsi viesulas…

Kovo 24 d. vyks naujos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) steigiamasis suvažiavimas. Ką atneš Lietuvai nauji politiniai vėjai?

Lietuva šiemet mini Valstybės atkūrimo šimtmetį. Atrodytų, kad svarbi istorinė sukaktis turėtų labiau suvienyti, sutelkti bendriems darbams, tačiau politiniame šalies gyvenime verda neramumai. Vis labiau žmonių nusivylimą keliantys „valstiečiai“ praranda autoritetą dėl abejotinų partijos lyderio Ramūno Karbauskio verslo reikalų. Konservatorius žlugdo „baltąsias pirštines“ supurvinusio Tado Langaičio ir Mykolo Majausko „sijonų“ istorijos. Byra nežinia kokioje erdvėje plaukiojantys Gintauto Palucko socdemai. O „tvarkiečių“ pastaruoju metu, atrodytų, visiškai nebeliko.

Todėl nieko nuostabaus, kad tokioje suirutėje formuojasi nauji politiniai dariniai. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje nuolat pasirodo pranešimai apie naujai steigiamą centro kairiųjų pažiūrų – Lietuvos socialdemokratų darbo partiją. Steigiamasis partijos suvažiavimas vyks jau šį šeštadienį, kovo 24 d. Primename, kad šios naujos partijos idėjos pradžia buvo pernai rudenį, kai Lietuvos socialdemokratų partija nusprendė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Šiam sprendimui nepakluso dalis Seimo socialdemokratų. Dešimt jų pasitraukė iš partijos ir parlamente įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją. Iš viešų pranešimų aišku, kad į naujai steigiamą partiją ateina ir ne vienas buvęs Darbo partijos narys.

Priminsime, kad Darbo partija pradėjo byrėti į ją eilinį kartą sugrįžus Viktorui Uspaskichui. Matyt, ilgamečiams partijos nariams, sudariusiems jos branduolį, trūko kantrybė taikstytis su V. Uspaskicho nesugebėjimu apsispręsti – nusisukti ir atsiriboti, numesti partijos vairą perėjūnams tokiems, kaip Valentinas Mazuronis, ar vėl ir vėl grįžti ir griebtis už partijos vairo kaip už galimybės išlikti politikos paviršiuje.

Tarp naujosios partijos būsimų narių minimi ir buvęs Seimo narys, ūkio ministras Kęstutis Daukšys, buvęs Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Kartu su jais – ir mūsų apygardoje išrinktas Seimo narys Petras Čimbaras. Ir… Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė!

„Širvintų kraštas“ pasidomėjo, ar Ž. Pinskuvienė pati dalyvauja naujosios partijos steigime. Kokią poziciją ji užims tarp tokių politikos mohikanų kaip Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Irena Šiaulienė, Rimantas Sinkevičius, Rimantė Šalaševičiūtė…

Taigi, kitame laikraščio numeryje „Širvintų krašto“ skaitytojams pateiksime „karštą komentarą“.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • delfi parašė:

  Pakanka paskaityt delfi komentarus ir matysit, kiek daug „palaikytojų“ turi šis naujas darinys.

 • žmogus parašė:

  Ot „sensaciją“ paskelbsit, kai jau visos televizijos parodė…

 • Sigis parašė:

  Atliekų partija

 • ir vėl aš ........... parašė:

  Labas vakaras ,su verbų sekmadieniu…. 🙂

  Jokie čia nauji vėjai ,tai seni bezdaliai kitose kelnėse ,čia kalbu apie taip vadinamą ,,naują .“ socialdemokratų darbo partijos steigiamąjį suvažiavimą .. Rašau socialdemokratai ir sau meluoju ,labiau tiktų socialliberalai ..
  Kaip juos bepavadinsi ,perspektyvų šiai partijai nematyti . Ž Pinskuvienė išeidama iš darbo partijos ,padarė sakyčiau labai gerą politinį ėjimą ,bet susidėdama su socialliberalais stipriai prašovė pro šalį . Na ,kaip sakoma ,vietoje geriau matyti ………

 • to Idomu parašė:

  Išsividuriavote??

 • Idomu parašė:

  O kam ta istorija kartoti polaipsniui, ar ne geriau butu is kart? Jog ta kuriama LCDDP tai kaip buvusi RSDRP. Rosijakaja social demokraticeskaja rabocaja partija. Veliai pridejo (b) – bolsevikov. Po kiek laiko tapo VKP(b) ir … TSKP. Tai kam toki sunku ir sudetinga kelia eit? Siuluciau is kart TSKP. Visiems butu aisku!

 • Na blin parašė:

  Jei visi pamineti mohikanai yra kaires pakraipos – tada AS POPIEZIUS !!!

Kiti straipsniai:

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos