Viešasis interesas nepadėjo sutrumpinti termino

Greičio fiksavimo įranga

Greičio fiksavimo įranga

Netrukus sušils orai, ir žmones vėl erzins gatvėmis bei keliais kriokiantys motociklai. Kartais dingteli, jog šalmą užsimaukšlinę motociklininkai taip įsijaučia, kad save mato įsikibusį į lėktuvo vairą, o trumpesnė ar ilgesnė distancija yra ne koks kelio ruožas, o tikrų tikriausias pakilimo takas.

2017 metų rugsėjo 14 dieną Tautvydui P. policija skyrė 500 eurų baudą ir 15 mėnesių atėmė teisę vairuoti transporto priemones už tai, kad motociklininkas 2017 metų liepos 28-osios pavakarę 25-ajame kelio kelio Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos kilometre motociklu KAWASAKI ZX-6R lėkė 147,1 km/h greičiu, kai nustatytas 90 km/h greitis. Įvertinus paklaidą, Tautvydas P. nustatytą greitį viršijo 55,1 km/h.

Šį nutarimą motociklininkas apskundė teismui. Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai jau šiais metais, sausio 31 dieną, iš dalies patenkino Tautvydo P. skundą ir 15 mėnesių specialiosios teisės atėmimo terminą sutrumpino iki 6 mėnesių.

Dėl šios širvintiškių nutarties Vilniaus apygardos teismas gavo du apeliacinius skundus. Motociklininko advokatas Ugnius Pėdnyčia prašė apskritai panaikinti Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų nutartį ir nutraukti Tautvydo P. atžvilgiu pradėtą administracinio nusižengimo teiseną, taip pat prijungti kartu su apeliaciniu skundu teikiamus duomenis. Savo apeliaciniame skunde Širvintų rajono policijos komisariatas taip pat prašė panaikinti teismo nutartį ir priimti naują nutarimą.

Nubaustojo advokatas teigė, jog iš byloje esančio vaizdo/garso įrašo matyti, kad motociklo greitis išmatuotas, motociklą užstojant kitam automobiliui. Tautvydas P. teigė, kad ilgą laiką buvo persekiotas nežymėtu automobiliu miškingoje vietovėje ir dėl to įtarė, kad gali būti sekamas nusikaltėlių, taigi mėgino nuo jų bėgti. Šių argumentų pagrindu motociklininkas bandė išreikalauti įrašus nuo jo sekimo pradžios, tačiau šie nebuvo pateikti, nes, kaip paaiškėjo vėliau, – „jų ir nėra“. Tarp dar kelių argumentų buvo paminėta tai, kad protokolas surašytas greitį išmatavus pareigūnui, kuris neturi teisės su matavimo prietaisu, o reikiamą įskaitą tik bandė laikyti.

Advokatui antrinęs Tautvydas P. teigė, kad veikė būtinosios ginties sąlygomis: ilgą laiką pavojingai persekiojamas nežymėto automobilio, prisiminęs žiniasklaidoje nuolat aprašomus užpuolimus keliuose, jis padidino greitį manydamas, kad yra persekiojamas nusikaltėlių, kad jam kilęs realus pavojus. Tačiau ši aplinkybė laikyta tik gynybinė versija.

Policija teigė, kad teismas nepagrįstai sutrumpino poveikio priemonės terminą, kadangi jokių išimtinių aplinkybių, kurioms esant galėtų būti skiriamas trumpesnis specialiosios teisės atėmimo terminas, nėra. Tokiu išskirtiniu atveju nelaikytinos ir teismo nurodytos aplinkybės, kad Tautvydas P. yra priešgaisrinės apsaugos tarnybos pareigūnas, todėl teisės vairuoti atėmimas 15 mėnesių terminui atsilieptų Širvintų rajono gyventojams (t. y. nukentėtų viešasis interesas), nes nebūtų užtikrinta tinkama Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parengtis. Paskirtos nuobaudos patiriami nepatogumai turi būti adekvatūs Tautvydo P. neteisėtos veikos rezultatui, už kurį atsakingas yra tik jis pats. Tik realiai patirdamas nepatogumus dėl paskirtos nuobaudos, Tautvydas P. galės suvokti suteiktos specialios teisės vertę ir ateityje bijodamas prarasti šią teisę, nedarys pažeidimų, kas ir yra administracinės nuobaudos tikslas.

Atsiliepime į policijos skundą pažeidėjo advokatas nurodė, kad apeliaciniame skunde policija nepaneigė teismo motyvai, kad Tautvydui P. netekus teisės vairuoti, nukentės priešgaisrinė sauga Širvintų mieste ir tuo pačiu viešasis interesas.

Tačiau Vilniaus apygardos teismas nubaustojo advokato Ugniaus Pėdnyčios apeliacinį skundą atmetė, o Širvintų rajono policijos komisariato apeliacinį skundą tenkino iš dalies. Tarp išsakytų argumentų nuskambėjo tai, kad yra pakankamai duomenų, patvirtinančių Tautvydo P. kaltę. Teismo manymu, byloje nėra duomenų, patvirtinančių, kad pareigūnai išprovokavo motociklininką padidinti greitį ir viršyti nustatytą leistiną greitį. Už 150-300 metrų važiavę pareigūnai tik kurį laiką fiksavo greitį, nes greičio matavimo įranga, kuria fiksuotas motociklo greitis, matuoja vidutinį, o ne momentinį greitį, todėl tam, kad būtų užfiksuotas persekiojamos transporto priemonės vidutinis greitis, reikalinga pravažiuoti tam tikrą atstumą. Tautvydo P. išgąsčiui nagrinėjamo įvykio situacijoje nebuvę pagrindo, nes pažeidimas padarytas dar šviečiant saulei, pažeidėjas važiavo keturių motociklų kolonoje, prasilenkė ir pakeliui sutiko 11 lengvųjų automobilių, pakeliui buvo pievos, gyvenamieji namai, tik šiek tiek miškingos vietovės, policijos pareigūnų automobilis buvo pakankamai nutolęs nuo motociklo, jo nespaudė, neprovokavo, tiesiog važiavo paskui.

Įvertinęs visas administracinės nuobaudos skyrimui reikšmingas aplinkybes, aukštesnės instancijos teismas konstatavo, kad nėra pagrindo išvadai, jog Tautvydui P. paskirta nuobauda bei specialiosios teisės atėmimas yra per griežta ar neatitinka protingumo kriterijaus. Policijos komisariatas nepažeidė įstatymo reikalavimų, todėl Širvintų rūmai neturėjo jokio pagrindo iš dalies pakeisti tą nutarimą.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Leido nuteistajam užsidirbti, kad šis turėtų iš ko mokėti

Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Kovo 7-14 d. policijos užregistruotų įvykių suvestinė: Įtaria padegimus

Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Policininkai trukdė aplenkti jų automobilį, o paskui dar ir nubaudė už tariamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos