Telkimas, o ne skaldymas yra mūsų visų jėga

Kadras iš „Facebook“ paskyros.

Esu Simona, širvintiškė. Tiesa, Širvintose gyvenu ne taip ir ilgai, dar tik 4 metus, tačiau labai pamilau šį miestelį, puikiai sutariu su vietiniais gyventojais. Nuo pat vaikystės esu žingeidi, domiuosi viskuo, stengiuosi visur dalyvauti, taip pat man nesvetima ir rajono valdžios vykdoma politika, visada domiuosi naujais sprendimais, darbais, kurie turi įtakos eiliniams rajono gyventojams, nes tai liečia ir mane pačią. Ir neskirstau aš žmonių partijomis ar užimamomis pareigomis, vertinu veiklą ir vertybes.

Na, save trumpai pristačiau, dabar norėčiau išsakyti savo nuomonę apie pastaruoju metu itin plačiai aptarinėjamą temą. Visai neseniai Širvintų rajono taryboje buvo teikiama ir valdančiosios daugumos patvirtinta „Globalių Širvintų“ garbės ambasadorė Daiva Zühlke, gyvenanti Vokietijoje. Nepažįstu šios moters asmeniškai, juk dar ne tiek ir daug gyvenu šiame krašte. Tačiau pirminį vaizdą susidariau: labai visuomeniška, aktyvi ir veikli moteris, daugybės visuomeninių organizacijų steigėja ir narė, patriotė, labai mylinti savo šalį ir gimtąsias Širvintas, burianti ne tik širvintiškius, bet ir visus lietuvius, gyvenančius Vokietijoje. Pati kurį laiką esu gyvenusi užsienyje, Norvegijoje, ir asmeniškai žinau, ką reiškia tėvynės ilgesys, koks džiaugsmas yra dalyvauti susitikimuose ir renginiuose su savo tėvynainiais, koks brangus tas laikas, kuomet galima pasidalinti prisiminimais apie gimtąją šalį, nors trumpam ten sugrįžti. Todėl, manau, išvykus į svetimą šalį ryšys su tėvyne yra be galo svarbus. Tačiau tam, kad vyktų tokie susitikimai, kad ryšys būtų stiprinamas, reikalingi žmonės. Žmonės, savo noru skiriantys laiką tokiai visuomeninei veiklai, už kurią negaunamas joks atlygis, nebent atperkantis žmonių šypsenomis ir džiaugsmu. Ir, patikėkit manim, tokių žmonių atsiranda vos vienas kitas. Tad man buvo be galo keista ir liūdna girdėti kai kurių tarybos narių replikas ir pasisakymus, kai vienos iš savanorių kandidatūra buvo pateikta. Maždaug „kas ji tokia, kokie jos nuopelnai, ką, nebuvo geresnių ir t.t. ir pan.?“ Žmogus, savo noru visuomeniniais pagrindais sutinka dirbti tokį Širvintoms ir visai Lietuvai svarbų darbą, už tai nieko neprašydamas! Tai juk nuostabu! Tokius žmones, kurie, net ir išvykę į tolimą kraštą, ne tik kad nepamiršta savo šaknų, bet dar ir telkia, buria kraštiečius, dalinasi naujienomis apie gimtinę, puoselėja tradicijas svetur, reikėtų ant rankų nešioti. O štai keli opozicijos nepatenkintieji bando sumenkinti, pažeminti, prieštarauti….. Tai yra gėda. Gėda visiems už kelis opozicijos narius, rėkavimais ir nesuprantamais pasisakymais siekiantiems dėmesio. Ne tai, kad pasidžiaugtų kraštiete, palaikytų vienybę ir padėkotų už tokias iniciatyvas… Va taip ir skaldoma mūsų šalelė.

Kadras iš „Facebook“ paskyros.

Bet grįžkime prie jau patvirtintos „Globalių Širvintų“ garbės ambasadorės Daivos. Po šitokio kipišo pradėjau ją stebėti socialiniame tinkle, juk minėjau, kad domiuosi viskuo, ypač tuo, kas vyksta jau namais tapusiame mieste. Pastarosios naujienos, kuriomis pasidalino Daiva, maloniai nustebino, net, sakyčiau, sužavėjo. Vokietijoje lankėsi mūsų naujasis Prezidentas Gitanas Nausėda. Ir ką jūs sau manot, susitikime su Prezidentu ir pirmąja ponia dalyvavo mūsų Daiva! Jūs man pasakykit, ar eilinis emigrantas, niekuo nenusipelnęs ir nedarantis nieko mūsų šalies labui turėtų tokią progą ir galimybę? Dalyvauti susitikime su Prezidentu ir Vokietijos svarbiausiais asmenimis? Reziumuojant pasakysiu, kad turėti tokią kraštietę yra didžiulė garbė ir didžiulis pasididžiavimas visam Širvintų rajonui ir kiekvienam jo gyventojui ir didžiulė gėda už tuos, kurie nevertina ir nesupranta tokios svarbios visuomeninės veiklos! Labai džiaugiuosi, jog Vokietijoje jau turime garbės ambasadorę širvintiškę, atstovausiančią mūsų rajonui!

Su geriausiais linkėjimais, Simona

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Telkimas, o ne skaldymas yra mūsų visų jėga”

 1. paskutinei parašė:

  Pasijuok su mineraliniu ir palengvės.

 2. prajuokino parašė:

  Straipsnyje bandoma sukurti Daivos neeilinius nuopelnus ir žygdarbius, bet didžiausias jos žygdarbis tai, kad nusifotografavo su Nausėdom

 3. Kleopatra 5 parašė:

  Šaunuolė teisingai parašė kiek galima pilti purvą ant žmonių

 4. sirvintiske parašė:

  sekmes, tik pirmyn garsinant tevyne

 5. Rasa parašė:

  Saunuole, sekmes, sunys loja, karavanas eina

 6. super parašė:

  pritariu

Comments are closed.

scroll to top
+