3 kartą sužibėjusi mažo rajono merė įtakingesnė už 3 ministrus

Jau trečius metus iš eilės merė Živilė Pinskuvienė išlieka įtakingiausių politikų sąraše. Nuotraukoje – drauge su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene jos vizito Širvintose metu.

Praėjusį pirmadienį paskelbti projekto „Lietuvos įtakingiausieji 2019“ asmenų sąrašas. Didžiausias šalies interneto naujienų portalas tai padarė jau penktą kartą. Širvintų rajono gyventojai gali džiaugtis, kad tarp 77 įtakingiausių šalies politikų, vėl pateko Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Šie metai rajono politikei ir vadovei buvo ypač sėkmingi: mažos savivaldybės merė užėmė 68 vietą ir aplenkė tokius plačiai žinomus politikus kaip Seimo narį Mindaugą Puidoką, buvusį europarlamentarą Zigmantą Balčytį, Seimo narę ir būsimą vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, Seimo narį ir būsimą žemės ūkio ministrą Andrių Palionį, Seimo narį Naglį Puteikį, dabar jau buvusį vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną.

Garbingoje kompanijoje Živilė Pinskuvienė – vos viena iš kelių savivaldybių merų. Be jos į įtakingiausių politikų elitą dar pateko Kauno meras Visvaldas Matijošaitis (11 vieta), Vilniaus meras Remigijus Šimašius (15 vieta), Druskininkų meras Ričardas Malinauskas (33 vieta), Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius (49 vieta), Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas (51 vieta), Šiaulių meras Artūras Visockas (60 vieta). Vien jau tai, kad mažo Širvintų rajono merė prilyginama didmiesčių vadovams, kelia pagarbą ir patvirtina, jog bendruomenės labui dirbamas darbas ypač būna didelis.

Živilei Pinskuvienei per apklausą balsus skyrė popkultūros atstovai ir valdininkai/teisininkai. Pirmųjų apklausoje mūsų rajono merė užėmė 27 vietą, antrųjų apklausoje – 61 vietą. 4 balsus bei 77 vietą mūsų rajono merei skyrė ir apklausta visuomenė.

Jei anksčiau buvo galima teigti, kad merei žinomumo prideda dalyvavimas didžiojoje politikoje, šįmet ji šalies politikoje kol kas pasižymi tik kaip savivaldybės, kuriai atiduoda visą savo energiją, merė. Per kovą vykusius tiesioginius merų rinkimus Živilė Pinskuvienė jau pirmajame rate pademonstravo vieną geriausių rezultatų šalyje ir žmonių buvo išrinkta mere antrai kadencijai, o jos vadovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas iškovojo absoliučią balsų daugumą rajono taryboje.

Pernai analogiškuose rinkimuose Širvintų rajono merė pelnė vieną balsą ir tarp 71 įtakingiausio politiko buvo 69-ta. 2017-aisiais apklaustųjų nuomone Živilė Pinskuvienė irgi buvo patekusi į politikos elito 70-tuką, kai užėmė 67 vietą.

Tai, kad trečius metus Živilė Pinskuvienė išlieka tarp įtakingiausių šalies politikų parodo didelį merės potencialą ir tai, jog šis dėmesys jai nėra atsitiktinis. Politikoje daug pavyzdžių, kai blyksteli ir užgęsta dešimtys visuomenės veikėjų, o štai ilgiau išlieka tik charizmatiškos asmenybės.

DELFI pažymi, kad įtakingiausiais tampa tie, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams.

Įtakingiausi politikai – tik pirmoji dalis iš septynių, kai atskleidžiama, kas mūsų šalyje yra įtakingiausi politikai, verslininkai ir ekonomistai, tarnautojai ir pareigūnai, sportininkai, visuomenininkai, žiniasklaidos bei popkultūros atstovai.

„Šis projektas unikalus tuo, kad Lietuvos elito nuomonė lyginama su tautos balsu. Įtakingiausiųjų sąrašai pateikiami įvairiais pjūviais: pavyzdžiui, atskleidžiama, kuriuos ekonomistus įtakingiausiais laiko politikai, čia pat galima susipažinti, kurie politikai yra įtakingiausi ekonomistų akimis,“ – tikina šio tyrimo organizatoriai.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+