+

Stot A. Astikui ir N. Tuškevičienei! Teismas eina…

Senolių išmintis sako, jog protingas žmogus ant to paties grėblio du kartus nelipa. Tačiau kartą už šmeižtą jau teistam tarybos nariui „darbiečiui“ Alfredui Astikui tai negalioja. Kai 2018 metų rudenį „Krašto naujienose“ buvo patalpintas melagingas A. Astiko straipsnis „Puota maro metu“, Širvintų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į teismą dėl tikrovės neatitinkančių duomenų paskelbimo. Paprasčiau tariant, dėl eilinio šmeižto.

Priminsime, kad straipsnyje autorius apkaltino Širvintų savivaldybės administraciją, kad ši neefektyviai naudoja biudžeto lėšas. Nesikartosime dar kartą perpasakodami tas pasakas, pastebėsime tik tai, kad iš kažkur ištraukęs skaičius, Alfredas Astikas melagingai juos interpretavo. Savivaldybės manymu, taip buvo pasielgta tyčia, prieš rinkimus siekiant sukelti visuomenės pasipiktinimą, galimai dėl to, jog Savivaldybės administracija neva netinkamai naudoja viešiesiems pirkimams skirtas lėšas.

Ieškinys teismo net nebūtų pasiekęs, jei VšĮ Širvintų spauda tinkamai būtų reagavusi į Savivaldybės prašymą paneigti melagingą informaciją. Kadangi tai nebuvo padaryta tinkamai, ponui ir poniai teko varstyti teismo duris. O jis net Kaune, kadangi ten registruota VšĮ Širvintų spauda, valdanti „Krašto naujienas“.

Birželį įvykusiame parengiamajame bylos nagrinėjimo posėdyje straipsnio autorius Alfredas Astikas, bandydamas paaiškinti, iš kur gavo informaciją, kuria rėmėsi, mėtė pėdas ir bandė dėlioti žodžių mozaiką (žr. pirmąją pokalbio ištrauką). Iš to, kas jo buvo pasakyta teisme, aišku: „Viena boba sakė!“

Pirmoji ištrauka:
Alfredas A.: Todėl teko kreiptis į vieną ten savivaldybės darbuotoją, kuris, kuri prieina nu prie prie prie tų skaičių ir sakau, ką tie galėtų skaičiai reikšti ir sakau, nu kam bus tos sumos naudojamos. Nu su tuo tikslu, kad rašant straipsnį kažką žinočiau, apie ką rašau. Tai man pasakė. Sako, matomai, bus nu šventės, bus miesto šventė ir ir šitie dalykai bus ten naudojami. O, sako, daugiau tai, sako, nieko nieko. Ne aš daugiau ne ne ne ne ne tai, kad neklausinėjau, netardžiau. Tokį atsakymą gavau man kaip ir ir buvo aišku. Tai vat ir parašiau, parašiau tokį straipsnį.

Parengiamajame posėdyje buvo aptarta ir taikos sudarymo galimybė, kai atsakovas įvykdo ieškovo reikalavimą, tai yra paskelbia pageidaujamo turinio paneigimą. Alfredas Astikas sutiko, kad toks paneigimas, su kokiu projektu jis buvo supažindintas teisme, galėtų būti paskelbtas. O štai VšĮ Širvintų spauda direktorė Neringa Tuškevičienė pasipūtė. Matyt, gelbėdama skęstančią reputaciją, Neringa Tuškevičienė griebėsi šiaudo samprotaudama, kad paneigimas galėtų būti paskelbtas tik tuo atveju, jei už jį būtų sumokėta (žr. antrąją pokalbio ištrauką).

Antroji ištrauka:
Teisėja: Tai sakykit, dabar, jeigu trečiasis asmuo sutiktų, kad būtų išspausdintas tokio turinio paneigimas, ar jūs sutiktumėt išspausdinti tą paneigimą?
Neringa T.: Lygiai tokia pačia tvarka, kaip yra spausdinami visi kiti straipsniai.
Teisėja: Ką tai reiškia lygiai tokia pačia tvarka?
Neringa T.: Yra numatyti įkainiai.
Teisėja: O tai kas turėtų sumokėti, jūsų manymu, tada už tą išspausdinimą?
Neringa T.: Tas, kas užsako paneigimą.
Teisėja: Pas jus yra elektroninė erdvė, taip?
Neringa T.: Taip.
Teisėja: Ir kokie tie įkainiai yra?
Neringa T.: Nes, na, supraskite, susirašinėjimo tarp asmens ir savivaldybės dešimt kartų, na, mes tikrai negalėtume publikuoti. Matote, yra toks niuansas. Jeigu tai būtų eilinis pilietis, jam nekainuotų nieko. Šiandien dienai trečiasis asmuo yra tarybos narys. Jeigu aš padarau išimtį vienam tarybos nariui, aš turiu daryti visiems.
Teisėja: Tai pas jus tarybos nariai yra apmokestinami, o eiliniai piliečiai neapmokestinami? Aš nesupratau, kokia tvarka.
Neringa T.: Ne, apmokestinama yra tuo metu, kai yra užsakomasis straipsnis. Šiuo atveju tai yra užsakomasis straipsnis. Paneigimas yra užsakomasis, ne mūsų straipsnis.
Teisėja: Tai palaukit. Pirminis straipsnis buvo neapmokestintas?
Neringa T.: Jis buvo tuo metu ne politikas. Buvo ne tarybos narys buvo.
Teisėja: Bet tai čia sprendžiamas klausimas būtent apie tą straipsnį.

Neringa T.: Šituos dalykus mes išspręsime su užsakovu. Ir čia tikrai problemos nebus.
Teisėja: Su kuriuo užsakovu jūs išspręsite? Šiandien yra byla. Šiandien yra byla teisme. Mes rengiamės bylos nagrinėjimui ir, jeigu teismas tenkintų ieškinį, tai jūs turėtumėt įvykdyti teismo įpareigojimus. Tiesiog teismo sprendimą.
Neringa T.: Tai be jokios abejonės.
Teisėja: Tai apie kokį tada mes kalbam dar apmokėjimą šitoj situacijoj? Jeigu jūs taikiai…
Neringa T.: Jeigu teismas įpareigos, tai visai kas kita.
Teisėja: Jeigu jūs taikiai sprendžiasi, tai aš taip suprantu, jūs, jeigu trečiasis asmuo sutinka su pranešimo turiniu, tai jūs nemokamai to turinio neketinate dėti į savo tinklapį, į tą būtent, kuriame buvo paskelbta ir kažkas turėtų už tą medžiagos patalpinimą sumokėti. Taip aš suprantu?
Neringa T.: Vienas paneigimas jau buvo nemokamai įdėtas. Buvo straipsnis nemokamas ir vienas paneigimas nemokamas. Dėl antro nemokamo paneigimo reikėtų spręsti. Šiandien aš negaliu atsakyti.
Teisėja: Šiandien jūs negalit. Bet aš ta prasme, bet galimybė ir antrą, ir trečią paneigimą, jeigu reikėtų taikiai sudaryti.
Neringa T.: Trečio nemokamai tikrai garantuoju, kad nebus.
Teisėja: Trečio negalėtumėt.
Neringa T.: Dėl antro galėsime tartis priklausys…nu susitarsime, aš manau, kažkuriuo atveju. Jeigu bus paneigimas, tai taip.

Panašu, ponia direktorė dar ir apsimelavo, pamiršusi, kad, padėjusi ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, teisme prisiekė sakyti tik tiesą. Ji ėmė aiškinti teisėjai, kad tuo metu, kai Astikas rašė straipsnį, jis buvo ne politikas. Ko gero, tyčia buvo nutylėta, kad tuo metu ponas Astikas jau buvo Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkas. Kaip tokiu atveju pasakytų Benderis: „Jei jis ne politikas – tegul pirmas į mane meta akmenį!“

Kai tie išvedžiojimai ir gudravimai pabodo teisėjai, susigriebusi ponia Neringa pažadėjo susitarti…

Vakar po pietų, kai laikraščio numeris jau buvo perduotas spaustuvei, ši byla turėjo būti toliau nagrinėjama Kauno apylinkės teisme. Tai, kad VšĮ Širvintų spauda vis dėlto nusprendė siekti taikos sutarties byloje, leidžia manyti rugpjūčio 11 dieną jos tinklalapyje pasirodęs paneigimas. Jame tarp kitko pripažįstama, kad Alfredo Astiko straipsnyje „Puota maro metu“ buvo nurodyta neteisinga ir melaginga informacija, susijusi su Širvintų rajono savivaldybės administracijos organizuotais viešaisiais pirkimais ir jų tiksline paskirtimi. Taip pat pripažįstama, kad straipsnyje nurodyta informacija, susijusi su Širvintų rajono savivaldybės administracijos organizuojamais viešaisiais pirkimais, neatitinka tikrovės.

Komentuodama pastaruosius įvykius, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė „Facebook“ paskyroje paskelbė cituojamus teismo posėdžio įrašo fragmentus ir parašė:

„Tyliai, ramiai, be paveiksliukų ir savų nuotraukų, be pasidalinimų „Facebooke“… Širvintų „žurnalistę“ Neringą Tuškevičienę ir jos buvusį darbdavį Tarybos narį „darbietį“ Alfredą Astiką teismas privertė paneigti savo melą! Per gerą pusmetį jau pasimiršo, kad prieš pat savivaldos rinkimus šmeižtas liejosi per kraštus. Žmonės nebeatsimena jau ir to, kad A. Astikui praeitą kadenciją Tarybos nario mandatas buvo atimtas būtent nuteisus jį už šmeižtą. Šitie personažai patys apie save viską pasako… Vienam „rašytojui“ straipsniai gimsta „viena boba sakė“ principu. Kitai „direktorei-žurnalistei“ – mokėkit pinigus, įdėsiu bet ką… Net teisme sunku suprasti, kas, už ką ir kaip sumoka VšĮ „Širvintų spauda“, o kam straipsniai skelbiami nemokamai? Visi garsiai kalba apie kovą su šešėliu, tai gal VRK ar VMI pasidomės? Paklausykit! Sako, susitars?“

Kaip matyti iš paskelbto paneigimo, turbūt jau ir susitarė. Reikia manyti, kaip ir priklauso – „per kasą“.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Begonija parašė:

  Visada su malonumu skaitau ŠK. Šaunuoliai. Įdomu.

 • ? parašė:

  o kaip ten su sarpausku isejo, kam ji opozicija pakiso, jeigu jis net nepriklauso. Ar jie ten patys nieko nezinoar iesiog specialiai?

 • Anile parašė:

  Cia tam, kuris, nieko negaledamas daugiau prikist merei ir jos komandai, isskyrus baseina. Kaip gerai, kad laukiat baseino. Matyt per daug darbu mere padare. Galimai visu net neatsimenat. Tik baseina..na, bus jum tas baseinas, bus. Taip nesinervinkit. Dabar silta. Yra kur nusimaudyti. Ar cia jus galimai nukreipiat komentarus nuo straipsnio. Kad maziau ta tema komentuotu

 • Marcė parašė:

  Labai gerai, kad viešinate, tegul visi zino.

 • ggjjkk parašė:

  Negraži situacija. Koktu jau nuo nepamatuotos propagandos.

 • Puikuprieš pat savivaldos rinkimus šmeižtas liejosi per kraštus parašė:

  O gal šis laikraštis galėtų patikslinti ar prieš savivaldos rinkimus prileistas į baseiną vanduo neprarūgo…

 • Anile parašė:

  Net nepatiketum, kad gali taip buti. Saunuoliai, kad paviesinote. Galvojo, kad pakenks rinkimams. Neisdege. Negrazu. Oi negrazu taip elgtis.

 • Anonimas parašė:

  va kaip buna

 • klounu fiesta parašė:

  cirkas isvaziavo, klounai pasiliko, sirvintose

 • Nuzude2 parašė:

  mama, pagimdyk mane atgal…..

  Neringa T.: Ne, apmokestinama yra tuo metu, kai yra užsakomasis straipsnis. Šiuo atveju tai yra užsakomasis straipsnis. Paneigimas yra užsakomasis, ne mūsų straipsnis.
  Teisėja: Tai palaukit. Pirminis straipsnis buvo neapmokestintas?
  Neringa T.: Jis buvo tuo metu ne politikas. Buvo ne tarybos narys buvo.

 • Nuzude parašė:

  pasake, kad matomai bus naudojama ten, man viskas buvo aisku tai ir parasiau 🙂

  Alfredas A.: Todėl teko kreiptis į vieną ten savivaldybės darbuotoją, kuris, kuri prieina nu prie prie prie tų skaičių ir sakau, ką tie galėtų skaičiai reikšti ir sakau, nu kam bus tos sumos naudojamos. Nu su tuo tikslu, kad rašant straipsnį kažką žinočiau, apie ką rašau. Tai man pasakė. Sako, matomai, bus nu šventės, bus miesto šventė ir ir šitie dalykai bus ten naudojami. O, sako, daugiau tai, sako, nieko nieko. Ne aš daugiau ne ne ne ne ne tai, kad neklausinėjau, netardžiau. Tokį atsakymą gavau man kaip ir ir buvo aišku. Tai vat ir parašiau, parašiau tokį straipsnį.

 • Patarimas parašė:

  Nesikarščiuokite, išgerkite mineralinio Vytautas nauju pavadinimu – Po šmeižto 🙂 Nors – Po sekso skamba geriau

 • paskutiniam komentarui parašė:

  Niekada nesigrumkite su kiaule. Jūs abu susipurvinsite, bet kiaulė gėrėsis tuo.
  (Cale Yarborough)

 • ... parašė:

  gaila, kad ne visada ir visi kreipiasi apginti garbe, dauguma nutyli ir nenori veltis, o galetu, tada gal pasibaigtu pletku lygio rasineliai

 • ? parašė:

  karta apsmeizes negali sustot? pirma karta gavo teistuma, kaip bus toliau?

 • atsak parašė:

  Nuomones turi buti „teisingos“ arba pikantiskos 🙂

 • Sarapinkinas parašė:

  kur yra skelbiamas kainorastis teisingame laikrascio? kiek kainuoja eiliniam pilieciui, kiek tarybos nariams, kiek valdininkams ar dar gal kokia kategorija yra? o man, kaip eliniam pilieciui, bus nemokama, jei noreciau ten nuomone ideti? ar deda visas nuomones? ar yra atranka? atsakykite prasau

 • federika parašė:

  Tai kaip as suprantu, tai cia tuo straipsniu noreta pakenkti merei iki rinkimu ir apjuodinti jos gerus darbus ir sumanymus, o viskas išejo atvirksciai. Mat nereikia niekada kitam kasti duobes, nes ten tenkaa griuti. Oi negeraip negerai. Ir is viso zmones nėra kvaili ir mato, kad meres darbai patys kalba patys uz save, nereikia ten visaip negraziai aprasyneti. Aisku, ten kai kas labai jau pasijuokia, bet is tu juoku paskui buna visokiu nesupratimu. Na bet cia tik mano nuomone ir nuo manes nesklinda ta geroji sviesa kaip ten nuo kai kuriu sklinda. Gal kiti kitaip mano.

 • hmm parašė:

  anksciau ar veliau tiesa islenda i dienos sviesa, irasai daug ka atsleidzia

 • pastebejimas parašė:

  Protingi zmones ten esanciu rasliavu neskaito, nesipurvina sau ranku .

 • CYPA parašė:

  TAI KIEK MOKA TARYBOS NARIAI? KAI KURIE TEN SMEZUOJA NUOLATOS…. TAI TIPO VISADA MOKA? BANKRUTUOTU…..SAKO, ALFREDAS TADA NEBUVO POLITIKAS, TAI NEKAINAVO, PASAKYKIT, AR BUVIMAS PARTIJOS SKYRIAUS PIRMININKU IR CENTRINES PARTIJOS TARYBOS NARIU NESUTEIKIA POLITIKO APIBUDINIMO? MANAU, PRIKLAUSYTI PARTIJOS TARYBOJE YRA DIDESNE POLITIKA NEI RAJONELIO TARYBOJE.

 • vacyte parašė:

  Pasibaisėjau!

 • trubadure parašė:

  trubadure tritrubadurino, reikia garso irasa paklausyti, kai kuriose vietose girdisi net pacios teisejos nuostaba isgirdus atsakymus i kai kuriuos klausimus

 • ????????????? parašė:

  Tai čia ta, kuri skleidžia tikrumą ir šviesą?????????????????????

 • to taip parašė:

  ir vaidina teisuolius

 • taip parašė:

  Ten tikrai siaubo kontora. Rašoma bet kas ir bet kaip. Būtų gerai, jei kas prikirptų uodegą. Ypač nieko nepaiso komentatorė, kuriai žmogų apdergt vienas juokas. Dievas viską mato ir atlygins už juodus darbus.

 • Skaitytojas parašė:

  Man skaitant idomu pasidare, zurnaliste kelis kartus pakartojo, kad tarybos nariams mokama o kitiems ne. Idomu kiek aliute su ziponeliu kas menesi atbasliuoja? Deklaruoja? Gal patikrinti galetu kokia istaiga?

 • manau parašė:

  O sitaip kitus smerkia, visoki purva pilsto rasinedama neteisybe, o va kaip yra is tikruju. Apgailetina.

 • Dadadulis parašė:

  Fredzio iskalba nereali ne ne ne ne sako sako

 • . parašė:

  Baisu.

 • Manau parašė:

  Yra ikainiai bet manau kazkaip susitarsim

 • kapeika parašė:

  visi kapeikyciu nori 😀 bet pokalbis ir pokalbio nuoseklumas nuzude 😀

 • Spirgis parašė:

  Gerai, kad paviesinate, zmones turi zinoti, kas yra kas, ir kaip yra kaip

 • ? parašė:

  Idomu visi Fredzio rasyti straipsniai tokiais „faktais“ remesi

 • Opapa parašė:

  gerai cia susivarte 😀 😀 😀

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Gyventojams pasiskundus dėl jų būstus pasiekiančio šilumos siurblio skleidžiamo triukšmo, butuose gali būti atliekami akustinio triukšmo matavimai

Stot A. Astikui ir N. Tuškevičienei! Teismas eina…

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+