Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Vertinimo komisija sustojo prie Stasės Karpavičienės (centre) gėlynų.

Rugpjūčio 16 dieną vertinimo komisija apžiūrėjo geriausiai tvarkomas Alionių seniūnijos sodybas. Lydimi seniūno Sigito Bankausko, aplankę sodybas, vertintojai padarė išvadą, kad jos viena už kitą gražesnės, tvarkomos labai išradingai ir novatoriškai. Visi šeimininkai, kiek leidžia jų jėgos ir išmonė, stengiasi puoselėti ir gražinti savo valdas.

Pirmiausia komisija aplankė Alionių I kaime gyvenančios Stasės Karpavičienės sodybą. Kiekviena žemės pėda liudija apie begalinį šeimininkės norą tvarkytis, gražinti savo namų aplinką. Keliolikos arų teritoja pilna žydinčių augalų. Sodybą galima apibūdinti dviem žodžiais: „Gėlių karalystė“. Gėlės, dekoratyviniai augalai ir kompozicijos – kiekviename Stasės Karpavičienės sodybos kampelyje. Kruopščiai smulkiais akmenėliais išdėlioti takeliai, suderintos augalų spalvos. Komisijos nariams į akis krito net dekoruotas aptvaras. Pasirodo, kad netgi 40 elegantiškų vištaičių saugantį aptvarą puošia pakabinti dekoratyviniai akcentai.

Alionių II kaime gyvenančių Danutės ir Česlav’o Vasilevskių sodyba nudžiugino mažosios architektūros statiniais: ypač patraukliai atrodo pašto dėžutė, nauji vartai ir tvora, imituojanti inkilus. Savo didingumu stebino itin kruopščiai sumūrytas akmeninis lankas, kurio fone kiekvienas sodybos svečias gali pasidaryti puikią portretinę fotografiją. Labai retai galima pamatyti akmenimis dekoruotas gyvenamojo namo sienas. Kruopštumo ir originalių idėjų nestokojantis šeimininkas Česlav’as Vasilevskij tai padarė savo rankomis. Jis patikino, kad išorės sienų dekoravimui prireikė net 22 tonų akmenų. Akmenimis dekoruotas ir rūsys, kieme matyti įvairaus dydžio akmeninių sąrangų. Visa tai puošnu ir individualu.

Juodiškiuose komisija aplankė du objektus. Pirmiausia Juodiškių seniūnaitė Jolanta Mackonienė pasiūlė apžiūrėti vieno iš Juodiškių daugiabučių kiemą. Daugiabučio gyventojai Irena Šestak ir Darius Mickonis, negailėdami nei jėgų, nei laiko, nei lėšų, namo kiemą pavertė patrauklia poilsio zona. Čia yra ir pavėsinė, ir takeliai, ir dekoratyvinių akcentų, ir gėlių. Pasak seniūnaitės, šie darbštūs šeimininkai visus darbus atliko per metus laiko. Kieme pasitikusi Irenos mama Jadvyga Matulevič graudinosi rodydama dukters ir Dariaus gražius darbus, džiaugėsi, kad komisija teigiamai vertina jaunų žmonių triūsą.

Po to Juodiškių seniūnaitė Jolanta palydėjo iki Aušros ir Liongino Davidavičių sodybos. Labai novatoriškai tvarkoma Davidavičių sodyba paliko gerą įspūdį. Nepriekaištinga veja, dekoratyviniai augalai, tvenkinys, pirtelė, renovuojamas namas, dekoruotas šulinys, įvairūs mažosios architektūros statiniai vertė žavėtis Davidavičių išradingumu. Gaila, kad šeimininkų nebuvo namuose. Tikėtina, kad jie turi dar daug originalių idėjų ir tikisi jas greitu laiku įgyvendinti.

Malonu, kad visi vertinimo komisijos, kurią sudarė seniūnas Sigitas Bankauskas, bendruomenės narė Valda Gujytė, Alionių filialo vadovė Birutė Pekarskienė, Tarybos nariai Daiva Puzinienė ir Romas Zibalas, aplankyti seniūnijos gyventojai puoselėja savo kraštą, augina daug gėlių, gražina sodybas ir kuria jaukumą. Vertintojai, apžiūrėję gražiausias teritorijas, atkreipė dėmesį į sodybų originalumą, etnografinių detalių gausumą, mažosios architektūros elementus. Kiekviena sodyba savaip įdomi ir savita. Gražiausių sodybų šeimininkai bus apdovanoti Rudens šventėje, vyksiančioje rugsėjo pabaigoje Širvintose.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+