+

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Vertinimo komisija sustojo prie Stasės Karpavičienės (centre) gėlynų.

Rugpjūčio 16 dieną vertinimo komisija apžiūrėjo geriausiai tvarkomas Alionių seniūnijos sodybas. Lydimi seniūno Sigito Bankausko, aplankę sodybas, vertintojai padarė išvadą, kad jos viena už kitą gražesnės, tvarkomos labai išradingai ir novatoriškai. Visi šeimininkai, kiek leidžia jų jėgos ir išmonė, stengiasi puoselėti ir gražinti savo valdas.

Pirmiausia komisija aplankė Alionių I kaime gyvenančios Stasės Karpavičienės sodybą. Kiekviena žemės pėda liudija apie begalinį šeimininkės norą tvarkytis, gražinti savo namų aplinką. Keliolikos arų teritoja pilna žydinčių augalų. Sodybą galima apibūdinti dviem žodžiais: „Gėlių karalystė“. Gėlės, dekoratyviniai augalai ir kompozicijos – kiekviename Stasės Karpavičienės sodybos kampelyje. Kruopščiai smulkiais akmenėliais išdėlioti takeliai, suderintos augalų spalvos. Komisijos nariams į akis krito net dekoruotas aptvaras. Pasirodo, kad netgi 40 elegantiškų vištaičių saugantį aptvarą puošia pakabinti dekoratyviniai akcentai.

Alionių II kaime gyvenančių Danutės ir Česlav’o Vasilevskių sodyba nudžiugino mažosios architektūros statiniais: ypač patraukliai atrodo pašto dėžutė, nauji vartai ir tvora, imituojanti inkilus. Savo didingumu stebino itin kruopščiai sumūrytas akmeninis lankas, kurio fone kiekvienas sodybos svečias gali pasidaryti puikią portretinę fotografiją. Labai retai galima pamatyti akmenimis dekoruotas gyvenamojo namo sienas. Kruopštumo ir originalių idėjų nestokojantis šeimininkas Česlav’as Vasilevskij tai padarė savo rankomis. Jis patikino, kad išorės sienų dekoravimui prireikė net 22 tonų akmenų. Akmenimis dekoruotas ir rūsys, kieme matyti įvairaus dydžio akmeninių sąrangų. Visa tai puošnu ir individualu.

Juodiškiuose komisija aplankė du objektus. Pirmiausia Juodiškių seniūnaitė Jolanta Mackonienė pasiūlė apžiūrėti vieno iš Juodiškių daugiabučių kiemą. Daugiabučio gyventojai Irena Šestak ir Darius Mickonis, negailėdami nei jėgų, nei laiko, nei lėšų, namo kiemą pavertė patrauklia poilsio zona. Čia yra ir pavėsinė, ir takeliai, ir dekoratyvinių akcentų, ir gėlių. Pasak seniūnaitės, šie darbštūs šeimininkai visus darbus atliko per metus laiko. Kieme pasitikusi Irenos mama Jadvyga Matulevič graudinosi rodydama dukters ir Dariaus gražius darbus, džiaugėsi, kad komisija teigiamai vertina jaunų žmonių triūsą.

Po to Juodiškių seniūnaitė Jolanta palydėjo iki Aušros ir Liongino Davidavičių sodybos. Labai novatoriškai tvarkoma Davidavičių sodyba paliko gerą įspūdį. Nepriekaištinga veja, dekoratyviniai augalai, tvenkinys, pirtelė, renovuojamas namas, dekoruotas šulinys, įvairūs mažosios architektūros statiniai vertė žavėtis Davidavičių išradingumu. Gaila, kad šeimininkų nebuvo namuose. Tikėtina, kad jie turi dar daug originalių idėjų ir tikisi jas greitu laiku įgyvendinti.

Malonu, kad visi vertinimo komisijos, kurią sudarė seniūnas Sigitas Bankauskas, bendruomenės narė Valda Gujytė, Alionių filialo vadovė Birutė Pekarskienė, Tarybos nariai Daiva Puzinienė ir Romas Zibalas, aplankyti seniūnijos gyventojai puoselėja savo kraštą, augina daug gėlių, gražina sodybas ir kuria jaukumą. Vertintojai, apžiūrėję gražiausias teritorijas, atkreipė dėmesį į sodybų originalumą, etnografinių detalių gausumą, mažosios architektūros elementus. Kiekviena sodyba savaip įdomi ir savita. Gražiausių sodybų šeimininkai bus apdovanoti Rudens šventėje, vyksiančioje rugsėjo pabaigoje Širvintose.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+