Alionių seniūnija

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Vertinimo komisija sustojo prie Stasės Karpavičienės (centre) gėlynų.

Rugpjūčio 16 dieną vertinimo komisija apžiūrėjo geriausiai tvarkomas Alionių seniūnijos sodybas. Lydimi seniūno Sigito Bankausko, aplankę sodybas, vertintojai padarė išvadą, kad jos viena už kitą gražesnės, tvarkomos labai išradingai ir novatoriškai. Visi šeimininkai, kiek leidžia jų jėgos ir išmonė, stengiasi puoselėti ir gražinti savo valdas.

Skaityti daugiau »

Alionių seniūnijos gyventojai kuria jaukią sodybų aplinką

Kruopščiai sumūrytas akmeninis lankas puošia Vasilevskių sodybą.

Kruopščiai sumūrytas akmeninis lankas puošia Vasilevskių sodybą.

Rugpjūčio 24 dieną vertinimo komisija, kurią sudarė seniūnas Sigitas Bankauskas, bendruomenės narė Valda Gujytė, Tarybos nariai Daiva Puzinienė, Marija Gudonienė ir Romas Zibalas, apžiūrėjo geriausiai tvarkomas Alionių seniūnijos sodybas. Aplankiusi sodybas, komisija padarė išvadą, kad jos viena už kitą gražesnės, tvarkomos labai išradingai. Visi šeimininkai, kiek leidžia jų jėgos ir išmonė, stengiasi puoselėti ir gražinti savo valdas.  Skaityti daugiau »

Juodiškiuose atsigręžta į praeitį

Juodiškiuose atsigręžta į praeitį
Vasario 27-osios vidurdienį Juodiškių pradinėje mokykloje (buvusiame Juodiškių dvare) vyko Alionių seniūnijos kultūros diena. Norinčių pamatyti Alionių ir Juodiškių saviveiklininkų koncertą susirinko pilnutėlė mokyklos salė. Priešsalyje galima buvo apžiūrėti juodiškietės Romos Džiovėnaitės rankdarbių parodą.
Kultūros centro Juodiškių filialo vedėja Ingrida Didžiokienė parengė teatralizuotą koncertą ,,Už nevarstomų durų“. Pagrindinius vaidmenis atliko du fantomai. Jie, parodę nevarstomas buvusio dvaro duris, ir vedė visą koncertą. Didysis fantomas (Ričardas Kraniauskas) įkūnijo Juodiškių dvaro dvasią, Mažasis fantomas (Justinas Blažys) – išnykusio Palkių kaimo dvasią.
Teatralizuotas koncertas prasidėjo mistiniu šokiu. Jį šoko ritminių šokių kolektyvas (Viktorija Sipavičiūtė, Vilma Jasulytė, Akmė Krivkaitė, Gabija Murauskaitė). Didysis fantomas papasakojo Juodiškių dvaro istoriją, prisiminė paskutinį dvarininką Ruščicą. Mažasis fantomas jautriai pristatė išnykusio Palkių kaimo gyventojų  kasdienybę, pažymėjo, jog yra užrašyti buvusių palkiečių Jono Davulio ir Edvardo Germanavičiaus prisiminimai. Juos žiūrovams papasakojo Viktorija Sipavičiūtė, Vilma Jasulytė, Akmė Krivkaitė, Gabija Murauskaitė. Prie pasakojimų labai tiko Ričardo Kraniausko daina. Ji buvo palydėta publikos plojimais.
Į teatralizuotą koncertą vykusiai įkomponuotas Alionių kapelos „Spalgena“ (grojo ir dainavo Irena Gridziuškienė, Asta Duchnevičienė, Lukas Duchnevičius, Irena Lebionkienė, Vilma Gudeikaitė, Michail‘as Jaršov‘as) pasirodymas. Dainininkių Jurgitos Kačinskienė ir Ingridos Didžiokienės  dainos sulaukė žiūrovų aplodismentų. Armoniką virkdė Dainų šventės dalyvis Michail’as Jaršov’as,  lyrines dainas atliko Vilmos Gudeikaitės ir Ingridos Didžiokienės duetas. Publikos susižavėjimo šūksnių sulaukė Juodiškių moterų vokalinio ansamblio „Vienkiemis“ daina „Mėlynakė rasa“.
Eiliuotus ir neeiliuotus tekstus skaitė Alionių pagrindinės mokyklos trečiokė Rugilė Jurevičiūtė ir devintokas Gustas Jurevičius (mokytojos Laimutė Žitlinskienė ir Rita Daugėlienė), dainas dainavo ketvirtokės Karolina Sokolovskytė ir Evelina Striškaitė bei devintokė Silvija Miknevičiūtė (mokytoja Jūratė Aniukštienė). Labai drąsiai scenoje jautėsi ir vaizdelį suvaidino Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai (mokytoja Zita Vilkelienė). Koncertas baigtas visų kolektyvų ir solisto Justino Blažio daina „Kol kartu“.
Po koncerto netilo aplodismentai. Scenos entuziastams iš Juodiškių ir Alionių plojimų negailėjo ne tik koncerto pažiūrėti labai gausiai susirinkusi Alionių seniūnijos  bendruomenė, bet ir būrys žiūrovų iš Širvintų bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių. Šventės pabaigoje saviveiklininkus ir žiūrovus sveikino svečiai iš Širvintų ir Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas. Jis įteikė gėlių saviveiklininkams ir padėkas mokinius rengusiems mokytojams.
Šeštadienį Juodiškiuose netrūko prisiminimų ir plojimų. Beveik dvi valandas klausytasi dainų ir muzikos, pasinerta į istorijos gilumas, plota keliskart ritminius šokius šokusioms šokėjoms, žavėtasi programos vedėjų išmone ir prasmingais žodžiais. O kiek dar buvo sveikinta, dėkota, linkėta…
Romas Zibalas
Irenos Petuškienės nuotraukos
1. Alionių seniūnijos saviveiklininkus sveikina l. e. Kultūros centro direktorės pareigas Rytė Bareckaitė.
2. Teatralizuotą koncertą vedė fantomai Ričardas Kraniauskas (kairėje) ir Justinas Blažys (dešinėje).
3. Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus mažieji artistai su mokytoja Zita Vilkeliene.
4. Groja respublikinės Dainų šventės dalyvis Michail’as Jaršov’as.
6. Ritminių šokių kolektyvas.
7. Koncertas baigtas visų saviveiklininkų ir solisto Justino Blažio daina „Kol kartu“.
8. Padėkos ir audringų plojimų sulaukė Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Zita Vilkelienė (centre).

Alionių seniūnijos saviveiklininkus sveikina l. e. Kultūros centro direktorės pareigas Rytė Bareckaitė.

Alionių seniūnijos saviveiklininkus sveikina l. e. Kultūros centro direktorės pareigas Rytė Bareckaitė.

Vasario 27-osios vidurdienį Juodiškių pradinėje mokykloje (buvusiame Juodiškių dvare) vyko Alionių seniūnijos kultūros diena. Norinčių pamatyti Alionių ir Juodiškių saviveiklininkų koncertą susirinko pilnutėlė mokyklos salė. Priešsalyje galima buvo apžiūrėti juodiškietės Romos Džiovėnaitės rankdarbių parodą. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos