Alionių seniūnija tapo startu Kultūros dienų maratonui

Alionių seniūnija gali didžiuotis Julijanu Gridziuška.
Tautodailininkui Julijanui Gridziuškai už darbų parodą padėkojo merė Živilė Pinskuvienė.

Sausio 31-osios vakarą Širvintų kultūros centro Alionių filiale startavo tradiciniu tapęs renginys – Seniūnijų kultūros dienos. Būtent toks gražus saviveiklininkų ir žiūrovų susitikimas per Širvintų rajono kaimus ir miestelius visą mėnesį neš muziką, dainas, spektaklius, gerą nuotaiką ir audringus plojimus. Vėl pirmoji – Alionių seniūnija.

Alionių seniūnija sulaukė svečių iš toliau

Alionių seniūnijos saviveiklininkai, vadovaujami filialo vadovės Birutės Pekarskienės, parengė teatralizuotą kompoziciją „Tegul širdis sušyla“. Žiūrovus džiugino Lauros Pažusytės ir Justino Blažio duetas, solistė Sonata Jankauskaitė, Alionių filialo kaimo kapela „Spalgena“, maloniai nuteikė mergaičių šokių kolektyvo debiutas.

Pačių gražiausių pagyrimo žodžių nusipelno dar vienas debiutantas – Alionių filialo mėgėjų teatras ir jo aktoriai: Irena Lebionkienė (Tėvas), Birutė Pekarskienė (Motina), Asta Duchnevičienė ir Irena Gridziuškienė (Dukterys, atvykusios iš miesto), Juozas Duchnevičius (Žentas) ir kiti. Vertėtų pažymėti, kad Irenai Lebionkienei ypatingai gerai pavyko sukurti Tėvo vaidmenį ir jį atskleisti gausiai susirinkusiems žiūrovams ne tik iš Alionių seniūnijos, bet ir iš Giedraičių ir Bekupės.

Visa meninė programa sukosi apie lietuvio širdžiai mielą ir artimą – namų – aplinką. Scenoje parodyta, kaip tėvai laukia sugrižtančių iš miesto vaikų ir anūkų. Visi, susibėgę krūvon, muzikuoja ir dainuoja. Nuolat minima namų aplinka: alyvos, ugnis, jurginai, smėlis, beržas prie kelio, bėgantis laikas – šildė žiūrovų širdis, jautrino sielą ir netgi vertė nubraukti slapukę ašarą.

Alionių seniūnija garsėja savo kapela „Spalgena“.
Alionių filialo kaimo kapela „Spalgena“ (vadovė Birutė Pekarskienė).
Sonata Jankauskaitė
Dainavo solistė Sonata Jankauskaitė.
Merė dėkoja saviveiklininkams.
Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės padėka Alionių saviveiklininkams.
Jonas Pinskus ir Birutė Pekarskienė
Jonas Pinskus dėkoja Alionių filialo vadovei Birutei Pekarskienei už parengtą teatralizuotą kompoziciją „Tegul širdis sušyla“.
Kairėje - Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas.
Kai programa puiki, tai ir žiūrovams malonu.
Žiūrovai
Gausiai susirinko žiūrovai ne tik iš Alionių seniūnijos, bet ir iš Giedraičių bei Bekupės.
Motinos ir Tėvo dialogas
Scena iš teatralizuoto koncerto: Motinos (Birutė Pekarskienė) ir Tėvo (Irena Lebionkienė) dialogas.
Duetas
Žiūrovus džiugino Lauros Pažusytės ir Justino Blažio duetas.
Alionių seniūnija jau turi mergaičių šokio kolektyvą.
Maloniai nuteikė mergaičių šokių kolektyvo debiutas.

Surengta tautodailininko paroda

Alionių filialo salėje buvo surengta tautodailininko Julijano Gridziuškos darbų paroda, jos apipavidalinimu rūpinosi Valda Gujytė ir Birutė Pekarskienė. Renginio scenarijų rašė, režisavo ir vedė Birutė Pekarskienė.

Daugiau nei valandą koncertavo scenos entuziastai, o salėje netilo plojimai. Atėjusių smagiai pabendrauti ir linksmai praleisti vakarą Alionyse netrūko. Rajono savivaldybės vadovai ir atstovai, seniūnas Sigitas Bankauskas padėkojo bei įteikė padėkas saviveiklininkams už turiningą, kupiną teigiamų emocijų meninę programą. Turėjo daug ką gražaus parodyti saviveiklinio meno entuziastai iš Alionių krašto. Kai programa puiki, tai ir žiūrovams malonu.

Seniūnijų kultūros dienų programas vertina iš 6 asmenų sudaryta vertinimo komisija, kuri išrinks pačius geriausius saviveiklininkų pasirodymus ir pakvies į baigiamąjį koncertą Širvintų kultūros centre Kovo 11-ąją.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Lauros Jakutytės nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top
+