Saulės elektrinės: ar verta į jas investuoti?

Saulės elektrinės
PVEUROPE.EU nuotr.

Šiandien alternatyvūs energijos šaltiniai tampa kaip niekad populiarūs, todėl vis dažniau pasvarstoma apie galimybę įsirengti saulės elektrinę. Vartotojus aplanko įvairios dvejonės: svarstoma, ar tokia investicija tikrai atsipirks, keliamas klausimas, ar mūsų  šalyje gaunamos saulės energijos kiekiai yra pakankami, ir t.t. Taigi, ar saulės elektrinės yra tikrai puiki idėja, kuomet siekiama įsirengti alternatyvios energijos generatorius?

Saulės elektrinių ilgaamžiškumas

Saulės elektrinė – tai ilgalaikė investicija, tad nieko keisto, kad dažnai yra teiraujamasi, ar tokia pasirinkimo galimybė yra ilgaamžė. Gana dažnai nerimaujama, kad bėgant metams saulės elektrinių efektyvumas gali sparčiai mažėti, tačiau iš tiesų efektyvumas sumažėja tik labai nežymiai (maždaug po vieną procentą per metus).

Paspaudę šią nuorodą gausite Solet technics pasiūlymą kokybiškai saulės elektrinei.

Ar saulės energijos kiekiai yra pakankami?

Toks klausimas kyla daugumai vartotojų. Nors žiemos metu saulės energijos kiekiai yra tikrai labai nedideli, tačiau nereikėtų pamiršti, kad šiltuoju metų laiku yra sukaupiama perteklinė energija, kuri vėliau gali būti panaudojama jūsų reikmėms. Per metus gaunamos energijos kiekis įprastai yra visiškai pakankamas vartotojų reikmėms, todėl nuogąstauti tikrai nereikėtų. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Norvegijoje) gaunami saulės energijos kiekiai yra dar mažesni nei Lietuvoje, tačiau saulės elektrinės yra gerokai populiaresnės nei pas mus.

Kada saulės elektrinė atsipirks?

Vienas dažniausiai kylančių klausimų yra tai, kiek laiko turi praeiti, kuomet tokia investicija atsipirks. Žinoma, neverta tikėtis, kad taip nutiks vos per vienerius metus, tačiau tai visada priklauso nuo energijos vartojimo įpročių, saulės elektrinių galingumo, ir t.t. Paskaičiuota, kad saulės elektrinė atsiperka maždaug per dešimtmetį, tačiau tuomet, jei suvartojama ganėtinai daug elektros energijos, elektrinė gali atsipirkti ir pora metų anksčiau.

Galimybė rinktis iš daugybės saulės elektrinių

Saulės kolektorių pritaikymas yra labai platus, tad vartotojai visada turi galimybę pasirinkti būtent tokią elektrinę, kuri geriausiai atitiktų asmeninius poreikius. Savarankiškai išsirinkti saulės elektrinę gali būti ganėtinai keblu, tačiau pasitarę su specialistais tikrai galėsite priimti tinkamiausius sprendimus, ir galite net neabejoti, kad tokia investicija anksčiau ar vėliau atsipirks.

Saulės elektrinės gali būti įrengiamos ne vien tik nuosavuose namuose, bet taip pat ir įvairios kitos paskirties pastatuose, žemės ūkio bendrovėse, stovyklavietėse, ir t.t. Jei rūpinimasis ekologija jums nėra svetimas, o ilgainiui už elektros energiją norite mokėti kiek įmanoma mažiau, tokia pasirinkimo galimybė tikrai gali būti viena palankiausių, – tereikia tik pasirinkti tinkamiausią saulės elektrinę.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+