Per dvi dienas tris kartus įkliuvo dėl vagysčių

etaplius.lt nuotr.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai Kazimirui L. dar 2019 metų gegužės 17 dieną baudžiamuoju įsakymu buvo paskyrę 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Skyręs laisvės apribojimo bausmę, teismas Kazimirą įpareigojo per šį laikotarpį pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir per 2 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Kaip paaiškėjo, nuteistasis paprasčiausiai numojo ranka į jam skirtą laisvės apribojimo bausmę. Vilniaus regiono apylinkės teismas gavo Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyrius raštą, kuriame siūloma paskirtą laisvės apribojimo bausmę pakeisti kita bausme.

Nagrinėdamas šią bylą, teismas nustatė, kad nuteistasis nevykdė Probacijos tarnybos nurodymų, kviečiamas nesilankė tarnyboje. Pabandžius jį surasti pas sugyventinę Širvintų kaime, paaiškėjo, kad ten jis negyvena, jo buvimo vieta nežinoma. Patikrinus Sodros, Užimtumo tarnybos duomenų bazes, 2019 metų lapkritį buvo kreiptasi į policiją dėl nuteistojo paieškos. Ir štai šių metų kovą Probacijos tarnybai buvo pranešta, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų Kazimiras L. buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Pasieniečiai jam pasirašytinai įteikė šaukimą nurodytą dieną atvykti į Probacijos tarnybą, tačiau vyriškis ignoravo ir šį nurodymą. Kai Probacijos tarnybos pareigūnai paaiškėjusiu telefonu susisiekė su nuteistuoju, šis paaiškino, kad atvykti į Širvintas negali, nes „gyvena Vilniuje ir neturi pinigų autobuso bilietui“. Savo gyvenamosios vietos Kazimiras nenurodė teigdamas, kad nuolatinės gyvenamosios vietos neturi.

Pakalbėjęs su nuteistuoju, Probacijos skyriaus darbuotojas jam išaiškino bausmės atlikimo sąlygas, skirtus įpareigojimus bei jų nevykdymo pasekmes bei susitarė, kad Kazimiras į Probacijos tarnybą atvyks kitą dieną. Tačiau ir minėtą dieną jis į Probacijos tarnybą neatvyko, jo telefonas buvo išjungtas. Paaiškėjo, kad būtent per dvi tas dienas, kovo 17-18, Kazimiras L. net 3 kartus buvo nubaustas administracine tvarka už vagystes iš parduotuvių.

Teismo sprendimu pernai jam skirta laisvės apribojimo bausmė pakeista į 90 parų areštą.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 16 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+