Progresiniai akiniai – viskas, ką reikia žinoti

Kalbant apie regėjimo korekciją, rinkoje yra keletas variantų. Viena kategorija, kuri pastaraisiais metais populiarėja, yra progresiniai akiniai. Progresiniai akiniai, dar vadinami daugiažidiniais arba varifokaliniais akiniais, yra tam tikros rūšies akiniai, skirti naudotojams aiškiai matyti ne tik vienu, bet įvairiais atstumais, dažniausiai artimu, vidutiniu ir tolimu. 

Kaip veikia progresiniai akiniai? 

Progresiniai akiniai sukurti pagal kelis receptus, kurie sklandžiai susilieja, todėl naudotojai gali aiškiai matyti artimą, vidutinį ir tolimą atstumą. Receptas keičiasi žiūrint pro skirtingas objektyvo dalis, todėl kad ir kur žiūrėtumėte, galėsite aiškiai matyti. 

Viršutinė lęšio dalis skirta matymui iš toli, vidurinė – vidutiniam matymui, o apatinė – skaitymui. Dėl to jie idealiai tinka visiems, kuriems reikia aiškaus matymo įvairiais atstumais, nuolat nekeičiant skirtingų akinių. 

Kokie yra progresinių akinių privalumai ir trūkumai? 

Kaip ir bet kuris kitas produktas rinkoje, progresiniai akiniai turi savo privalumų ir trūkumų. Štai keletas iš jų: 

Privalumai: 

 • Patogumas: progresiniai akiniai pašalina skirtingus akinių poreikį. Turėdami tik vieną akinių porą, aiškiai matote visais atstumais, todėl juos itin patogu naudoti kasdien. 
 • Besiūlis perėjimas: jie siūlo sklandų perėjimą tarp skirtingų matymo tolių ir suteikia naudotojams aiškų regėjimą, kad ir kur jie žiūrėtų. Skirtingai nuo tradicinių bifokalinių lęšių, kurie turi pastebimą liniją, progresiniai lęšiai užtikrina sklandų ir laipsnišką perėjimą, o tai suteikia natūralesnę regėjimo patirtį. 
 • Universalumas: jie yra geras pasirinkimas žmonėms, turintiems trumparegystę ir toliaregystę. Užuot nešiojantis dvi poras akinių, progresiniai akiniai sujungia abi korekcijas, todėl jie yra universalus sprendimas asmenims, turintiems skirtingus regėjimo poreikius. 
 • Kompiuterio naudojimas: jie yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie daug laiko praleidžia žiūrėdami į kompiuterio ekranus. Progresinių akinių tarpinė regėjimo sritis leidžia patogiai žiūrėti į kompiuterio ekranus, mažina akių įtampą ir diskomfortą. 

Minusai: 

 • Prisitaikymo laikotarpis: prireikia laiko priprasti, ypač tiems, kurie pirmą kartą nešioja progresinius akinius. Dėl naudojimo zonų pasikeitimo ir poreikio rasti tinkamą objektyvo dalį konkrečioms užduotims gali tekti šiek tiek prisitaikyti. 
 • Kaina: jie gali būti brangesni nei vienkartiniai akiniai. Dėl technologijos ir dizaino, reikalingų progresiniams lęšiams, jie yra brangesni nei tradiciniai vieno židinio lęšiai. 
 • Netinka visiems: jie netinka visiems, ypač tiems, kurie turi keletą akių ligų. Kai kuriais atvejais asmenims, turintiems specifinių akių problemų, gali būti sunku prisitaikyti prie progresinių lęšių. 

Kaip išsirinkti tinkamus progresinius akinius? 

Tinkamų progresinių akinių pasirinkimas priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant receptą, gyvenimo būdą ir biudžetą. Štai keletas patarimų, kurie padės padaryti teisingą pasirinkimą: 

 • Profesionalus akių tyrimas: patikrinkite savo akis pas profesionalų akių gydytoją. Jūsų akių gydytojas paskirs receptą ir rekomenduos jums geriausius progresinius akinius. 
 • Atsižvelkite į gyvenimo būdą: rinkdamiesi progresinius akinius atsižvelkite į savo gyvenimo būdą ir kasdienę veiklą. Jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio, apsvarstykite akinius su didesniu tarpinio matymo plotu. Jei esate aktyvus žmogus, ieškokite tvirtų ir patogių rėmų, kad galėtumėte dėvėti ilgą laiką. 
 • Rėmelių pasirinkimas: pasirinkite tinkamą rėmelį, kuris gerai tinka jūsų veidui ir tinka jūsų gyvenimo būdui bei asmenybei. Progresiniai lęšiai geriausiai tinka rėmeliams, kurių vertikalus aukštis yra pakankamas, kad tilptų skirtingas naudojimo zonas. 
 • Lęšių parinktys: aptarkite galimas lęšių parinktis su savo akių priežiūros specialistų. Skirtingi gamintojai siūlo įvairaus dizaino ir dangų progresinius lęšius, o optometristas gali padėti išsirinkti tinkamiausius pagal jūsų poreikius. 

Kaip prižiūrėti progresinius akinius? 

Labai svarbu pasirūpinti progresiniais akiniais, kad jie ilgai tarnautų ir ilgą laiką matytumėte aiškų vaizdą. Štai keletas patarimų, kaip prižiūrėti akinius: 

 • Reguliarus valymas: Reguliariai valykite akinius minkšta, nepūkuota šluoste ir lęšių valikliu. Akiniams valyti nenaudokite popierinių rankšluosčių, servetėlių ar kitų šiurkščių medžiagų, nes jos gali subraižyti lęšius. 
 • Apsauga: kai nenaudojate, laikykite akinius kietame dėkle, kad apsaugotumėte juos nuo dulkių, įbrėžimų ir atsitiktinio sugadinimo. 
 • Venkite ekstremalių temperatūrų: nepalikite akinių karštose ar šaltose vietose, nes ekstremalios temperatūros gali sugadinti lęšius ir rėmelius. 
 • Venkite stiprių cheminių medžiagų: nenaudokite stiprių cheminių medžiagų ar buitinių valiklių akiniams, nes jie gali pažeisti lęšių dangą. 

Progresinių akinių estetinis patrauklumas 

Be praktinės naudos, progresiniai akiniai taip pat siūlo estetiškesnį variantą, palyginti su tradiciniais bifokaliniais arba trifokaliniais akiniais. Matomos linijos ant lęšio nebuvimas suteikia progresiniams akiniams modernesnę ir jaunatvišką išvaizdą. Ši funkcija ypač patraukli naudotojams, kurie vertina savo išvaizdą ir nori išlaikyti sklandų perėjimą tarp skirtingų receptų be pastebimo padalijimo. 

Progresiniai akiniai ne tik užtikrina aiškų ir tikslų matymą visais atstumais, bet ir yra stilingas bei rafinuotas pasirinkimas norintiems derinti funkcionalumą su mada. Nesvarbu, ar tai būtų darbas, laisvalaikis ar socialiniai renginiai, progresiniai akiniai nešiotojams suteikia pasitikėjimo, tad kiekvienas jų gyvenimo aspektas bus aiškesnis ir elegantiškesnis. 

Išvada: 

Sprendimas pereiti prie progresinių akinių yra individualus. Nors prie jų priprasti gali prireikti šiek tiek laiko, jie suteikia naudotojams aiškų regėjimą įvairiais atstumais, todėl keleto skirtingų akinių. Vadovaudamiesi šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galėsite išsirinkti sau tinkamus progresinius akinius ir jais pasirūpinti, kad jie tarnautų ilgam. Dėl savo siūlomo patogumo ir universalumo progresiniai akiniai yra puikus pasirinkimas asmenims, ieškantiems vientiso ir visapusiško regėjimo korekcijos sprendimo. Pasinaudokite progresinių akinių pranašumais ir patirkite gresnį regėjimo aiškumą visais savo kasdienio gyvenimo aspektais.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top