Lininė patalynė – ne tik vasaros sapnų saugotoja

lino išaudžiamas patalynės audinys yra visiškai natūralus produktas, padedantis žmogui geriau jaustis įvairiomis oro sąlygomis. Karštos vasaros metu miegoti lininėje patalynėje nebus per karšta, oda laisvai galės kvėpuoti. Žiemos metu lininė patalynė bus maloniai šilta, bet ne per karšta.

Kodėl verta rinktis lininę patalynę?

Ekologija. Lininis audinys vertinamas kaip ekologiškas produktas. Šios medžiagos išgavimo metu, nepadaroma jokia žala gamtai. Be to, linas yra natūralus antiseptikas, todėl jame mažiau kaupiasi kalkės bei purvas, lyginant su kitais audiniais. Taip pat įrodyta, jog miegant lininėje patalynėje miegas būna kokybiškas, užmiegama greičiau.

Draugiškumas odai. Linas yra laidus orui, ne tik gerai sugeria drėgmę, prakaitą, tačiau ir lengvai juos išgarina. Tokioje patalynėje niekuomet neprakaituojama, nebūna nei per karšta, nei per šalta. Lininė patalynė tinkama visais metų laikais.

Natūralus antibakterinis poveikis. Linas turi antibakterinių savybių, yra pralaidus orui. Be to, lininėje patalynėje sunkiau kaupiasi nešvarumai, todėl ją gali rinktis ir alergijų turintys žmonės.

Atsparumas. Lininis audinys yra gerokai tvirtesnis ir atsparesnis dilimui, nei kitos medžiagos, pvz.: medvilnė. Žinoma, dėl šios savybės, lininis audinys lengviau glamžosi ir yra sunkiau išlyginamas, tačiau po skalbimo, lyginant dar drėgną medžiagą, sunkumų kilti neturėtų.

Minštumas. Yra žmonių, besibaiminančių dėl lininės patalynės paviršiaus. Kai kurie mano, kad jos paviršius miegojimui per šiurkštus, nemalonus lietimui. Galima rinktis ir specialiai apdorotą, minkštintą lininės patalynės komplektą. Gamybos metu jis specialiai apdirbtas, kad būtų minkštesnis, švelnesnis ir dar jaukesnis miegojimui.

Kaip rinktis patalynę?

Nusprendus pirkti iš lininio audinio pasiūtą patalynę, vertėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Visų pirma, svarbu išsirinkti tinkamus išmatavimus. Patalynės užvalkalas neturėtų būti per didelis esamai antklodei, tuo labiau, neturėtų būti per mažas. Paprastai dydžiai atitinka standartus, tačiau dėl visa ko, vertėtų tiksliai žinoti esamos antklodės ir pagalvių dydį, ypač renkant patalynės komplektą vaikams. Žinoma, svarbus ir dizainas. Patalynė turėtų įsilieti į bendrą kambario temą, tačiau čia jau kiekvieno asmeninis sprendimas. Kartais iš pirmo žvilgsnio rodos nederanti patalynės spalva ar detalės, gali tapti puikiu miegamojo akcentu.  Ne mažiau svarbu atkreipti dėmesį, kas į perkamo patalynės komplekto sudėtį įeina. Kai kurie patalynės komplektai susideda tik iš antklodės ir pagalvių apvalkalų. Kartais prie komplekto pridedama ir paklodė. Kiti komplektai būna ir su mažų pagalvėlių užvalkalais. Prieš perkant vertėtų į tai įsigilinti, kad išpakavus prekę nereikėtų nusivilti. Žinoma, dažniausiai paklodės būna parduodamos atskirai.

Stiliai, raštai ir grožis

Įsivaizduodami lininį audinį, žmonėms prieš akis greičiausiai iškyla blankios spalvos vaizdinys. Žinoma, taip nėra. Išrankūs ir žinantys ko nori klientai, tikrai gali rasti reikiamo rašto lininę patalynę. Tokia patalynė, kaip ir iš kitų medžiagų audžiami audiniai, gali pasigirti spalvų ir raštų įvairove. Be to, lininė patalynė pasižymi ir universalumu. Visai nesvarbu, koks stilius vyrauja miegamajame. Lininės patalynės audinys puikiai papuoš tiek kaimiško stiliaus kambarį, tiek klasikos šalininkų miegamajį. Moderniuose miegamuosiuose puikiai tiks pastelinių tonų, alyvinės spalvos, ar  ryški, vienos spalvos patalynė.

Tinkamiausio gaminio pasirinkimas

Pastaruoju metu, žmonėms rūpi ne tik gaminio išvaizda, bet ir praktiškumas bei patogumas. Dėl įvairių, jau minėtų priežasčių, lininė patalynė vertinama visame pasaulyje. Žinoma, pagrindinis tokios patalynės minusas tas, kad ji yra linkusi glamžytis, trauktis ir išskalbus, sunku ją išlyginti. Verta žinoti, kad jau senokai galima įsigyti tokią lininę patalynę, kuri ne tik nesigalmžys, bet ir nesusitrauks. Lino audinys gali būti apdorojamas specialiomis priemonėmis ir jį prižiūrėti bus itin lengva. Kitaip tariant, galima įsigyti jau skalbto lino patalynę. Tai bus tankus, plonas bei minkštas patalynės komplektas, kuris pagal specialią technologiją buvo išskalbtas. Toks pasirinkimas labai tinka besibaiminantiems dėl lininės patalynės priežiūros. Skalbtas lininis audinys tampa minkštas, švelnus, nebesiglamžo, todėl jo galima nelyginti. Verta paminėti, kad tokia lininė patalynė puikiai tiks ir vaiko miegamajam, užtikrins saldžius ir ramius sapnus. Siekiant įsigyti kuo minkštesnį audinį vaikams, galima rinktis ir lino patalynę, maišytą su medvilne.

Lininio audinio priežiūra

Siekinat išlaikyti visus lininės patalynės privalumus bei džiaugtis kokybe, vertėtų žinoti, kaip tinkamai tokius gaminius reiktų prižiūrėti. Vienas iš svarbiausių ir aktualiausių dalykų – skalbimas ir valymas. Sklando mitas, kad lininę patalynę galima skalbti tik rankomis. Žinoma, bet kuri medžiaga, skalbiama rankomis dėvisi ne taip greitai, tačiau tai daryti nėra taip lengva. Lininę patalynę galima skalbti tiek rankomis, tiek automatinėje skalbimo mašinoje. Taip pat linas gali būti valomas sausai. Balinantys skalbikliai tinkami tik baltam linui. Žinoma, chloro turinčių baliklių vertėtų nenaudoti, kadangi jie gali sugadinti audinio struktūrą.  Spalvotą lininę patalynę patariama skalbti švelniais skalbikliais. Jeigu skalbimui naudojamas vanduo turi nemažai kalkių, vertėtų įpilti šiek tiek minkštiklio.

Lininę patalynę skalbiant automatinėje skalbyklėje, nevertėtų jos perkrauti, nes audinys turi laisvai judėti. Tokiu būdu patalynė bus išskalbta tinkamai, o audinys nebus pernelyg suglamžytas. Pasirenkant sauso valymo paslaugą, patalynė atiduodama jau išlyginta, todėl galima išvengti nemalonaus darbo. Visi žino, kad lininis audinys nelengvai pasiduoda lyginimui, tačiau jį geriausia lyginti tada, kai medžiaga dar būna šiek tiek drėgna. Patariama audinį lyginti iš blogosios pusės, taip bus apsaugoma nuo spalvos blukimo, glotnumo ir blizgesio praradimo. Po lyginimo, lininė patalynė turėtų būti pakabinta vėsioje, sausoje ir gerai vėdinamoje vietoje, kad iki galo išdžiūtų ir išliktų gaivi.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+