Bagaslaviškyje vyko jau penktoji tradicinė „Lino šventė“

Ūkininko B. Vošterio produkcija sudomino žemės ūkio ministrą A. Palionį (kairėje)

Rugsėjo 21 dieną Bagaslaviškyje, Janinos ir Liubomiro Bronislavo Vošterių ūkyje, skambėjo varpo dūžiai, išsklaidydami tamsius debesis ir lietų – čia jau penktąjį kartą vyko tradicine tapusi „Lino šventė“.

Pagerbti linų augintojų, pabendrauti su žemdirbiais atvyko Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Širvintų rajono savivaldybės vicemerė Janina Pažusienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dovilė Audėjūtė, Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Jūratė Meškutavičienė.

Muzikiniais pasirodymais renginį papuošė operos solistai Regina Šilinskaitė (sopranas) ir Dainius Puišys (baritonas), Lina Giedraitytė (fortepijonas), tautiška kapelija „Sutaras“ (vad. A. Fokas), Ukmergės r. Dainavos ansamblis „Romantika“ (vad. L. Talutienė), Bagaslaviškio namų muzikavimo grupė (vad. K. Petreikis), Gelvonų etnografinis ansamblis „Savingė“ (vad. L. Bikulčienė).

Apie sėmeninius linus ir jų ypatybes paskaitą vedė mokslų dr. Elvyra Gruzdevienė, apie širdies ir kraujagyslių ligas kalbėjo doc. dr. Jūratė Barysienė. Su susirinkusiais bendravo ir savo patirtimi atrandant linų sėmenų naudą dalinosi jau ne pirmą kartą šventėje dalyvaujanti garsi šalies astrologė ir būrėja Vaiva Budraitytė.

Susirinkusieji turėjo galimybę stebėti Ukmergės Santarvės estetinio ugdymo ir modelių mokyklos drabužių kolekcijos pristatymą (vad. R. Kazėnienė ir J. Butėnienė). Renginį vedė Ona Valančienė ir Kazys Visackas.

Šventės metu veikė mugė, netrūko ir vaišių – vyko tautinio-kulinarinio paveldo maisto degustacija (virtuvės šefas Povilas Mikalajūnas).

Džiugu, kad kasmetinė „Lino šventė“ tapo tradicija, kuri suburia žmones, dovanoja nuoširdaus bendravimo džiaugsmą, gerą nuotaiką, puikius muzikinius pasirodymus, įdomias paskaitas.

Užs. Nr. 129.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+