Įdiegta socialinių paslaugų kokybės sistema

Pagrindinis centro tikslas – teikti socialines paslaugas asmeniui ir šeimai, kurie dėl neįgalumo, amžiaus, socialinių problemų negali savarankiškai pasirūpinti visaverčiu asmeniniu, šeimos gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Siekdamas kokybės ir turėdamas viziją tapti inovatyvia, bendradarbiaujančia ir nuolat tobulėjimo siekiančia įstaiga, 2020 metais centras pradėjo kelią ir prisijungė prie kitų Lietuvos organizacijų, diegiančių tarptautinę socialinių paslaugų kokybės sistemą Equass.

Sistema buvo diegiama socialinės globos padalinyje, kuriame teikiamos ilgalaikės ir trumpalaikės socialinės globos paslaugos senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia. Sistemos diegimo procesas apėmė vadovų, koordinatorių, darbuotojų mokymus, dokumentų rengimą, paslaugų gavėjų ir jų artimųjų, įstaigos parterių įtraukimą į paslaugos teikimo procesą. Projekto įgyvendinimo metu į kokybės diegimo procesą įsitraukė visa socialinės globos padalinio darbuotojų komanda, kuruojama projekto koordinatorės Ramūnės Kolosovienės. Norime pasidžiaugti, kad padalinio paslaugų gavėjai noriai įsitraukė, aktyviai dalyvavo Equass diegimo procese.

 1. Kokių naujovių atsirado diegiant Equass kokybės standartus?

  Davė stipresnį suvokimą, kad socialinių paslaugų teikime tiek mes, tiek paslaugų gavėjai – esame KOMANDA, kurios kiekvienas narys turi savo teises, savo pareigas ir įneša savo asmeninį indėlį. TAIP PAT vertėtų paminėti, kad į paslaugų teikimo procesą buvo įnešta tam tikro aiškumo, suvokimo. Pradėjome matuoti išsikeltus rezultatus ir rodiklius, siekiam kryptingai, konkretaus tikslo. Svarbiausia – kokia kryptimi einame ir ko siekiame žino visi darbuotojai, kurie yra įtraukti į šį procesą.
 2. Kaip Equass pakeitė socialinės globos padalinio darbuotojų santykį su paslaugų gavėjais? Kokius matote pokyčius?

  Dirbant su paslaugų gavėjais, didelį dėmesį skiriame jų įgalinimui. Orientuojamės daugiau į pokytį, o ne į problemą. Equass diegimo procesas įgalina ir mus, ir paslaugų gavėjus išsigryninti savo poreikius, nebijoti kreiptis pagalbos, dalintis savo jausmais ir išgyvenimais. Pastebėjome, kad paslaugų gavėjai pradėjo aktyviau įsitraukti į paslaugų planavimą, teikimą ir vertinimą.
 3. Kaip sekasi bendradarbiauti su įstaigos partneriais?

  Norime pasidžiaugti, kad mūsų padalinys yra užmezgęs ir sukūręs glaudžius ryšius su partneriais, su kuriais nuolat palaikome ryšį, bendradarbiaujame, kartu rengiame šventes, o kai prireikia prašome pagalbos. Labai džiaugiamės, kad nuolat sulaukiame palaikymo iš Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės.

  Esame labai laimingi ir didžiuojamės pasiektu rezultatu. Dėkojame kolektyvui, kuris prisidėjo, aktyviai dalyvavo ir siekė bendro tikslo. Dabar jaučiamės dar labiau stipresne komanda, nei buvome iki šiol. Dėkojame paslaugų gavėjų artimiesiems, mūsų socialiniams partneriams, o didžiausią AČIŪ norime sakyti – mūsų socialinių paslaugų gavėjams, nes jie yra tai, dėl ko mes stengiamės.

SPC inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Įdiegta socialinių paslaugų kokybės sistema"

 1. PENSININKAS parašė:

  Kiek Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė skiria pinigų iš biudžeto grožio procedūroms, nuotraukoms, straipsniams apie ją ? O mums lieka tik vargingas gyvenimas.

Comments are closed.

scroll to top