Durpės ir durpių substratai: ar tai geras dirvožemio pasirinkimas?

Dauguma sodininkų ir daržininkų naudoja įvairius žemių mišinius, kad augalai augtų geriau. Vienas iš pasirinkimų – durpės ir durpių substratai, kurie idealiai tinka kai kuriems augalams. Tačiau dalis sodininkų vengia naudoti durpes kaip trąšą.

Todėl nėra vieningo atsakymo, ar durpės yra gera trąša. Jos turi daug naudingų savybių, tačiau ne visiems augalams yra geriausias pasirinkimas – pačios durpės yra rūgščios ir netinka naudoti, jeigu reikia neutralaus arba šarminio dirvožemio.

Durpių privalumai

Durpės yra dažnas ingredientas žemių mišiniuose, kadangi turi daug naudos gerinant dirvą. Štai, kokiais privalumais pasižymi durpės:

  • Sugeria ir sulaiko vandenį bei maistines medžiagas. Durpės puikiai sugeria ir sulaiko vandenį, todėl jums nereikės dažnai laistyti savo augalų. Bet jos neleidžia dirvožemiui per daug užmirkti, nes lėtai išskiria drėgmę. Tai reiškia, kad durpės gali išlaikyti tokį kiekį vandens, kokio reikia augalams. Be to, durpės sulaiko ir augalams būtinas maistines medžiagas, tokias kaip azotas, fosforas ir kalis;
  • Netankina dirvožemio. Durpės yra lengvos ir birios tekstūros, todėl laikui bėgant nesutankėja, skirtingai nei sunki dirva. Dirvožemio sutankėjimas lemia, kad vanduo ir maistinės medžiagos negali patekti į augalų šaknis. Tokiu atveju reikalinga aeracija, tačiau, naudojant durpių mišinius, dirva išlieka puri;
  • Durpėse nėra bakterijų, grybų ir piktžolių sėklų. Prieš pristatydami durpių mišinius į parduotuves, gamintojai turi juos sterilizuoti. Kadangi durpės yra visiškai sterilios, jose nėra bakterijų, grybų ir piktžolių sėklų, kurios galėtų pakenkti jūsų augalams. Kitos organinės medžiagos (pavyzdžiui, kompostas) kelia pavojų, kad jūsų dirvožemis bus užterštas šiais patogenais.

Kada naudoti durpes ir jų mišinius?

Kaip ir minėjome, durpės tinka ne visiems augalams – kadangi jos yra rūgščios, jų naudojimas padaro dirvožemį dar rūgštesnį. Todėl naudokite jas augalams, kurie mėgsta rūgštinę terpę, tokiems kaip šilauogės, azalijos, rododendrai, hortenzijos ir irisai.

Verta paminėti, kad pačios durpės neturi daug maistinių medžiagų, nors ir pasižymi jas sulaikančiomis savybėmis. Todėl dažnai naudojami durpių mišiniai ir substratai, kurių galite įsigyti čia https://www.akmenys.lt/zemes-durpes-substratai

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top