Rugsėjo 13 dieną, penktadienį, Musninkų kultūros namuose vyko visuotinis gyventojų susirinkimas, kuriame dalyvavo dešimt(!) musninkiečių. Svarstomas klausimas buvo labai svarbus: „Dėl Musninkų ambulatorijos reorganizacijos į Musninkų medicinos punktą“. Su visomis iš to išplaukiančiomis sąlygomis. Vadinasi, Musninkuose nebeliks šeimos gydytojo. Medicinos punkte 0,5 etato dirbs tik slaugytoja. Pasak VšĮ Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojos Nijolės Dimšienės, du kartus per mėnesį pagal iš anksto sudarytą grafiką į Musninkų medicinos punktą atvyks ir šeimos gydytoja.
Lietuvoje sveikatos priežiūra finansuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Todėl ir sveikatos priežiūros paslaugomis turi teisę naudotis tik apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu. Žmogui, mokančiam privalomojo sveikatos draudimo įmokas, suteikiamas tam tikras saugumas. Atsitikus nelaimei, jis turi galimybę pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis nemokamai. Kas tie laimingieji? Tai tokie piliečiai, kurie kas mėnesį moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Kodėl yra reikalinga reorganizacija Musninkuose? Vyr. gydytojos pagrindinis argumentas – pinigų trūkumas. O dėl ko trūksta pinigų? Paaiškinimas labai paprastas. Musninkų seniūnijoje yra 1603 gyventojai. Iš jų 980 sveikatos priežiūros paslaugomis naudojasi Širvintų poliklinikoje ir 623 – Musninkų ambulatorijoje. Iš pastarųjų skaičiaus apsidraudusiųjų – tik 570 žmonių. Ir tik šie gyventojai į gydymo įstaigą ateina su vadinamuoju ligonio „krepšeliu“. Šio „krepšelio“ pinigų neužtenka, kad musninkiečiams ambulatorijoje būtų suteikiamos visos reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos.
Kodėl daugiau kaip pusė Musninkų seniūnijos gyventojų prisiregistravę ir sveikatos priežiūros paslaugomis naudojasi Širvintų poliklinikoje? Todėl kad Širvintose jų suteikiama kur kas daugiau. Pavyzdžiui, savo miestelio patriotas ateina pas šeimos gydytoją į Musninkų ambulatoriją. Šeimos gydytojas siunčia pasidaryti kraujo tyrimus į Širvintas. Žmogelis gaišta vos ne visą dieną, po to vėl keliauja į ambulatoriją. Po keleto panašių bėginėjimų patriotizmas išgaruoja ir žmogelis paprasčiausiai su visomis savo ligomis ir „krepšeliu“ keliauja tiesiai į Širvintų polikliniką. Užburtas ratas arba pasaka be galo: „Nėra pinigų, nes nėra ligonių, nėra ligonių, nes nėra paslaugų, nėra paslaugų, nes nėra pinigų…“
Susirinkime buvo ir kitų nuomonių. Pasak musninkiečio Juozo Brazaičio, daug Musninkų seniūnijos gyventojų dėl šios reorganizacijos gerokai išgyvena. Miestelyje veikia vaikų darželis, gimnazija, yra daug senyvo amžiaus žmonių, kuriems Širvintas pasiekti sunku. O kur miestelio garbė? Juk Musninkuose lankosi nemažai užsieniečių. Be to, Musninkai – didžiausia rajono gyvenvietė (po Širvintų).
Visi sutiko su VšĮ Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojos Nijolės Dimšienės nuomone, jog būtina užtikrinti ne tik kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau neleisti įmonei „eiti į minusą“. Susitikime su gyventojais dalyvavusi rajono valdžia tik konstatavo, jog pinigų iš tiesų trūksta ir kaip visada pritarė taupymo planui.
Matyt, artimiausiu metu Širvintų rajono savivaldybės tarybai bus pateiktas šio klausimo sprendimo projektas. Taigi, jau dabar galima šimtu procentu teigti, jog Musninkų ambulatorija bus reorganizuota į Musninkų medicinos punktą.
Remigijus Bonikatas
Aš tokių nepažįstu.
Ar jums neatrodo,kad ir Širvintose su laiku liks tik punktas:gyventojų nedaug , o ir tie,kurie gyvena čia, prisirašę pas gydytojus Ukmergėje arba Vilniuje. Aš daug tokių pažįstu
uzdaryti legviausia 🙁
manau nereikia cia jau taip smarkiai aimonuot, na nebent kam uodega prikirpo. Vai vai senyvi zmones tures vaziuot i Sirvintos. O kitur senyvu zmoniu nera? Jei is Musninku i Sirvintos tik 14 km. tai nuo Barskunu apie 30, Juodiskis, Maiseliai – virs 20 . Tai ko cia jau taip verkslent “ nuskriausteji“ ???
kaip zmones tavaziuoja i poliklinika is Juodiskiu ar Medziuku, taip vaziuos ir is Musninku.
Sutinku su Mildos požiūriu, kam tie senyvo amžiaus žmonės reikalingi, juk jie jokios naudos neduoda valstybei o tik nuostolius – mokėk jiems pensijas ir dar gydyk.
Kadangi kaimuose ir miesteliuose gyvena daugiausia senyvo amžiaus žmonių, ši reorganizacija parodo valstybės ir įstaigų požiūrį į senjorų aptarnavimą ir priežiūrą.