+

Musninkuose nebeliks ambulatorijos!?..

Apie miestelio problemas kalbasi (iš kairės į dešinę) bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė, bendruomenės slaugytoja Asta Autukevičienė, Kultūros centro Musninkų filialo vedėja Dalia Kiaulevičiūtė ir seniūnė Birutė Jankauskienė.

Apie miestelio problemas kalbasi (iš kairės į dešinę) bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė, bendruomenės slaugytoja Asta Autukevičienė, Kultūros centro Musninkų filialo vedėja Dalia Kiaulevičiūtė ir seniūnė Birutė Jankauskienė.

Rugsėjo 13 dieną, penktadienį, Musninkų kultūros namuose vyko visuotinis gyventojų susirinkimas, kuriame dalyvavo dešimt(!) musninkiečių. Svarstomas klausimas buvo labai svarbus: „Dėl Musninkų ambulatorijos reorganizacijos į Musninkų medicinos punktą“. Su visomis iš to išplaukiančiomis sąlygomis. Vadinasi, Musninkuose nebeliks šeimos gydytojo. Medicinos punkte 0,5 etato dirbs tik slaugytoja. Pasak VšĮ Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojos Nijolės Dimšienės, du kartus per mėnesį pagal iš anksto sudarytą grafiką į Musninkų medicinos punktą atvyks ir šeimos gydytoja.

Lietuvoje sveikatos priežiūra finansuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Todėl ir sveikatos priežiūros paslaugomis turi teisę naudotis tik apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu. Žmogui, mokančiam privalomojo sveikatos draudimo įmokas, suteikiamas tam tikras saugumas. Atsitikus nelaimei, jis turi galimybę pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis nemokamai. Kas tie laimingieji? Tai tokie piliečiai, kurie kas mėnesį moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Kodėl yra reikalinga reorganizacija Musninkuose? Vyr. gydytojos pagrindinis argumentas – pinigų trūkumas. O dėl ko trūksta pinigų? Paaiškinimas labai paprastas. Musninkų seniūnijoje yra 1603 gyventojai. Iš jų 980 sveikatos priežiūros paslaugomis naudojasi Širvintų poliklinikoje ir 623 – Musninkų ambulatorijoje. Iš pastarųjų skaičiaus apsidraudusiųjų – tik 570 žmonių. Ir tik šie gyventojai į gydymo įstaigą ateina su vadinamuoju ligonio „krepšeliu“. Šio „krepšelio“ pinigų neužtenka, kad musninkiečiams ambulatorijoje būtų suteikiamos visos reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos.

Kodėl daugiau kaip pusė Musninkų seniūnijos gyventojų prisiregistravę ir sveikatos priežiūros paslaugomis naudojasi Širvintų poliklinikoje? Todėl kad Širvintose jų suteikiama kur kas daugiau. Pavyzdžiui, savo miestelio patriotas ateina pas šeimos gydytoją į Musninkų ambulatoriją. Šeimos gydytojas siunčia pasidaryti kraujo tyrimus į Širvintas. Žmogelis gaišta vos ne visą dieną, po to vėl keliauja į ambulatoriją. Po keleto panašių bėginėjimų patriotizmas išgaruoja ir žmogelis paprasčiausiai su visomis savo ligomis ir „krepšeliu“ keliauja tiesiai į Širvintų polikliniką. Užburtas ratas arba pasaka be galo: „Nėra pinigų, nes nėra ligonių, nėra ligonių, nes nėra paslaugų, nėra paslaugų, nes nėra pinigų…“

Panašu, kad musninkiečiai susitaikė su valdžios ketinimais reorganizuoti ambulatoriją į medicinos punktą - į susitikimą atėjo vos keletas žmonių...

Panašu, kad musninkiečiai susitaikė su valdžios ketinimais reorganizuoti ambulatoriją į medicinos punktą - į susitikimą atėjo vos keletas žmonių...

Susirinkime buvo ir kitų nuomonių. Pasak musninkiečio Juozo Brazaičio, daug Musninkų seniūnijos gyventojų dėl šios reorganizacijos gerokai išgyvena. Miestelyje veikia vaikų darželis, gimnazija, yra daug senyvo amžiaus žmonių, kuriems Širvintas pasiekti sunku. O kur miestelio garbė? Juk Musninkuose lankosi nemažai užsieniečių. Be to, Musninkai – didžiausia rajono gyvenvietė (po Širvintų).

Visi sutiko su VšĮ Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojos Nijolės Dimšienės nuomone, jog būtina užtikrinti ne tik kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau neleisti įmonei „eiti į minusą“. Susitikime su gyventojais dalyvavusi rajono valdžia tik konstatavo, jog pinigų iš tiesų trūksta ir kaip visada pritarė taupymo planui.

Matyt, artimiausiu metu Širvintų rajono savivaldybės tarybai bus pateiktas šio klausimo sprendimo projektas. Taigi, jau dabar galima šimtu procentu teigti, jog Musninkų ambulatorija bus reorganizuota į Musninkų medicinos punktą.

Remigijus Bonikatas

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  Aš tokių nepažįstu.

 • +++ parašė:

  Ar jums neatrodo,kad ir Širvintose su laiku liks tik punktas:gyventojų nedaug , o ir tie,kurie gyvena čia, prisirašę pas gydytojus Ukmergėje arba Vilniuje. Aš daug tokių pažįstu

 • Anonimas parašė:

  uzdaryti legviausia 🙁

 • Jo parašė:

  manau nereikia cia jau taip smarkiai aimonuot, na nebent kam uodega prikirpo. Vai vai senyvi zmones tures vaziuot i Sirvintos. O kitur senyvu zmoniu nera? Jei is Musninku i Sirvintos tik 14 km. tai nuo Barskunu apie 30, Juodiskis, Maiseliai – virs 20 . Tai ko cia jau taip verkslent “ nuskriausteji“ ???

 • vacyte kacyte parašė:

  kaip zmones tavaziuoja i poliklinika is Juodiskiu ar Medziuku, taip vaziuos ir is Musninku.

 • onute parašė:

  Sutinku su Mildos požiūriu, kam tie senyvo amžiaus žmonės reikalingi, juk jie jokios naudos neduoda valstybei o tik nuostolius – mokėk jiems pensijas ir dar gydyk.

 • Milda parašė:

  Kadangi kaimuose ir miesteliuose gyvena daugiausia senyvo amžiaus žmonių, ši reorganizacija parodo valstybės ir įstaigų požiūrį į senjorų aptarnavimą ir priežiūrą.

Kiti straipsniai:

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

Nuo žvaigždučių iki kavos puodelių. Kuo daugiau – tuo geriau!

Ministras A. Veryga ragina patikrinti vaikų sveikatą iki mokslo metų

Apie žarnyno infekcines ligas

Poliklinikoje įdiegta eilių valdymo sistema

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Didmiesčių ligoninės atsigauna, o rajoninės?

Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Pirmieji Lietuvoje: Širvintų rajono PSPC veikia nauja telefonijos sistema

Apie tymus

Psichologė įvardijo, kokie sunkumai lydi iš nedarnių šeimų kilusius suaugusiuosius

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Širvintų rajonas kaunasi dėl „manekenių krašto“ titulo, bet tai nėra gerai

Sergamumas didėja

Neoficialių padėkų gydytojams mažėja

Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai

Širvintų rajono vanduo saugus

Kviečiame pasirašyti peticiją už Širvintų ligoninės išsaugojimą!

Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?

Seminaras maitinimo įmonių darbuotojams

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+