Nežinome, kada fotografija atsirado dabartiniame Širvintų rajone, tačiau tikėtina, kad jos kelias pas mus vedė per dvarus. XX a. užgriuvęs fotografijos bumas sietinas su I Pasauliniu karu, kadangi okupacinė vokiečių valdžia Lietuvos gyventojams išdavinėjo pasus ir ta proga žmones masiškai fotografavo. Paso visuotinį naudojimą 1915-1918 metais įvedė Vokietijos administracinė valdžia reikalaudama, kad gyventojai nuolat su savimi jį nešiotųsi.
Vokiškus pasus Lietuvos gyventojams išduodavo Pasų išdavimo komisijos, kurias sudarė puskarininkis, vedėjas, vertėjas, trys fotografai, fotografo padėjėjas, tvarkytojas ir penki raštininkai. Iš pradžių komisija suregistruodavo vietovės gyventojus ir susirinkdavo informaciją apie juos, o po to fotografai gyventojus įamžindavo. Daugeliui jų tai buvo pirma nuotrauka gyvenime, todėl vokiški pasai fotografijos istorijoje užima ypač svarbą vietą.
Pažymėtina tolerancija žmonių tautybei, į kurią atsižvelgus būdavo išduodami pasai. Lietuviams įrašai vokiečių kalba buvo dubliuojami lietuviškai, žydams – žydiškai, rusams – rusiškai, kad žmonės galėtų perskaityti, kas parašyta jų dokumente