Pasak širvintiškių, projektą buvo verta vykdyti vien dėl miesto vaikų

kuriame_ateiti

Paplūdimio žaidimų aikštelėje yra kuo užsiimti.

Paplūdimio žaidimų aikštelėje yra kuo užsiimti.

2011 metais įgyvendinus projektą „Paplūdimio prie užtvenktos Širvintos upės Širvintų mieste įrengimas“, paplūdimys, atšilus orams, tampa vienu iš didžiausių traukos centrų Širvintų mieste.

Išsiilgę šilumos širvintiškiai, vos tik šiek tiek kaitriau pašildo saulė, traukia paplūdimio link. Ypač nekantrūs vaikai – jiems, atrodo, nė motais tėvų perspėjimai, kad vanduo dar šaltas, kad ir paplūdimio smėlis dar neįšilęs. Na o paplūdimio žaidimų aikštelėje yra kuo užsiimti. Vieni supasi, kiti laipioja, čiuožinėja.

– Gerai, kad bent čia galime savo mažylius atsivesti,- kalbėjo besisupančius vaikus iš šalies stebinčios jaunos mamos. – Gyvename netoliese, tai dažnai ateiname – juk kitur mūsų mieste tokio amžiaus vaikams nelabai yra kas veikti. Negalima ištisas valandas prie kompiuterio ar televizoriaus sėdėti. Vien dėl Širvintų miesto mažylių reikėjo tokio projekto.

Garbaus amžiaus močiutė, atvedusi savo anūkėlius net iš miesto centro, sakė, kad čia lankytųsi daug dažniau, bet toloka aplinkui eiti – pavargsta ir ji, ir vaikai. Tad anūkėliai išvyką į paplūdimį gauna kaip ypatingą dovaną. Užtai džiaugiasi neatsidžiaugia galimybe papramogauti žaidimų aikštelėje.

– Kol vaikai žaidimų aikštelėje dūksta, aš ir paskaitau, ir pamezgu,- pasakojo močiutė. – Gaila tik, kad toli gražu ne visi poilsiautojai čia kultūringai elgiasi – primėto nuorūkų, prišiukšlina, nors yra šiukšliadėžės. O ir tiltelis šiemet pavasarį, matyt, ledonešio buvo sudarkytas, reikia būtinai tvarkyti.

Kai projektas „Paplūdimio prie užtvenktos Širvintos upės Širvintų mieste įrengimas“ pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę VP3-1.3-ŪM-05-R „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“ buvo dar tik vykdomas, skeptikai abejojo, ar sutvarkytas, atnaujintas paplūdimys netaps vietos dykinėjančio jaunimėlio išgertuvių vieta, ar nebus sulaužyti žaidimų aikštelės įrenginiai. Esą gaila kaip į balą išmestų didelių pinigų. Optimistai prieštaravo – nieko blogo nenutiks – ne toks jau tas jaunimas piktybiškas. Susirinks, pažais tinklinį, pasimaudys, ir tiek.

Projekto bendra vertė su papildomais darbais – 612 314,10 Lt. Iš ES 2007-2013 m. struktūrinių fondų skirta suma – 479 697,00 Lt. Už tas lėšas įrengtos maudymosi ir sporto zonos, higienos statiniai, informaciniai stendai, nuo paplūdimio iki tilto per Širvintos upę nutiestas dviračių ir pėsčiųjų takas, palei kurį buvo pastatyti suoliukai, įrengtas apšvietimas.

Tiesa, vykdant projektą būta įvairių nesklandumų: visi darbai galutinai turėjo būti baigti iki 2010 m. gruodžio 31 d., tačiau dėl netinkamų žiemos oro sąlygų rangovas nespėjo baigti visų darbų, tad projektas „Paplūdimio prie užtvenktos Širvintos upės Širvintų mieste įrengimas“ baigtas įgyvendinti 2011 metų rugpjūčio 31 dieną. Be to, iš dalies pasitvirtino ir skeptikų abejonės dėl širvintiškių kultūros – vos spėjus pastatyti šviestuvus, jie buvo net porą kartų nulaužti. Teko vėl tvarkyti. Gaila, kad atsiranda nevertinančių nei kitų žmonių darbo, nei didžiulių investicijų.

Kad vandens telkinių teritorija Širvintų mieste būtų sutvarkyta kompleksiškai, rengiamasi išvalyti ir tvenkinį, širvintiškių vadinamą „mariomis“. Mat kol kas Širvintų miesto tvenkinys yra prastos būklės, uždumblėjęs, vasarą priauga įvairiausios augmenijos. Tvenkinio plotas nuo P. Cvirkos g. tilto iki Totorių g. tilto Širvintų miesto ribose yra apie 21 ha, iš kurio apie 11 ha būtų valoma. Šiems darbams atlikti reikia didelių lėšų, kurių Širvintų rajono savivaldybė neturi, todėl be ES struktūrinių fondų finansavimo išsiversti tikrai nepavyks. Investicijos nenueitų vėjais, nes išvalius Širvintų tvenkinį pagerėtų vandens būklė, tuo pačiu užterštas vanduo nepasiektų tolesnių Širvintos upės vandenų, taigi, būtų mažiau teršiami aplinkiniai vandens telkiniai.

Parengtas projektas „Širvintų mieste esančio tvenkinio būklės gerinimas“ (Sanglaudos skatinimo veiksmų programa, Veiksmų programos prioritetas: Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai, prioriteto priemonė – Vandens telkinių būklės gerinimas). Gavus finansavimą, darbus ketinama pradėti vykdyti dar šiais metais. Preliminari projekto vertė numatoma apie 3,5 mln. Lt. Jau parengta tvenkinio būklės gerinimo išvada dėl poveikio aplinkai vertinimo.

Be abejo, pradėjus vykdyti šį projektą, vėl kils tam tikrų nepatogumų poilsiaujantiesiems prie tvenkinio, bet norisi tikėti, kad darbai vyks sklandžiai ir neužtruks.

Aldona Bareckienė

[imagebrowser id=316]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Pasak širvintiškių, projektą buvo verta vykdyti vien dėl miesto vaikų”

  1. Esther parašė:

    That’s 2 clever by half and 2×2 clever 4 me. Thsakn!

  2. Afrizal parašė:

    Puikus foto reportažas. Norėtųsi, kad tokių žmonių kaip Lukšių seniūnas būtų dagaiuu. Kiek tenka pravažiuoti pro šį miestelį, tai jis tvarkomas tikrai puikiai.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+