Šv. Antanas labai vertinamas Lietuvoje, su jo vardadieniu siejama nemažai papročių, o tą dieną nuo senovės kaimuose prasidėdavo šienapjūtė.
Užuominų į Antano vardą galima rasti ir tarp vietovardžių. Mūsų rajone, Jauniūnų seniūnijoje, yra Antanaičių ir mažiau nei už kilometro nuo jų esančių Antanėlių kaimai, Zibalų seniūnijoje – Antaninavos kaimas, o Musninkų seniūnijoje – Antanošos kaimas.
Įdomi Antaninavos istorija. Antroje XVIII a. pusėje Staškūniškio dvarą valdė Samuelis Šadurskis ir jo sūnūs Juozas bei Vladislovas. 1771 metais dvaro savininkais jau įvardyti Vladislovas ir jo žmona Antanina Bielinskytė. Abu jie smarkiai išplėtė dvarą. Atsirado du palivarkai, kurių pavadinimuose yra užuomina į sutuoktinių vardus: Vladislavovas ir Antaninava. Šalia Dvaro įkurtame Vladislavovo palivarke buvo sukoncentruotas galvijų ūkis, jame būta dviejų kumetynų, tvartų ir kluono. Antaninavoje taip pat buvo nemaži ūkiniai pastatai – klėtis, kluonas, arklidės, tvartai. Nemažas gyvenamasis fligelis, didelis sodas. Gerai išplėtota žemdirbystė, auginama daug bulvių.
Tarpukario Lietuvoje išleistame viename šių vietų žemėlapyje Antaninava buvo pavadinta Antanava.
Nūnai Vladislavovo kaip gyvenvietės, anuomet įkurtos už vingio, kur nuo Staškūniškio vedantis kelias suka Limonių link, nelikę. Bet laikmetis pasigailėjo tarp Matukų ir Daubariškio įsikūrusios Antaninavos, gerokai sumenkusios ir šiandien apsuptos miškelių.
Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 9 d. laikraščio numeryje.