Širvintų ugniagesiai mokėsi dirbti aukštai

Apmokymai

Apmokymai

Šiomis dienomis Širvintų ugnaigesiai pradėjo naudoti iki tol niekada neturėtą gaisrinę techniką – ZIL-131 bazėje sumontuotas automobilines kopėčias AL-30. Pasak pačių ugniagesių, jomis galima gelbėti žmones net iš 9 aukštų pastatų, mat šiomis automobilinėmis kopėčiomis galima pasiekti 30 metrų aukštį. Kadangi mūsų mieste aukščiausi gyvenamieji pastatai yra Jaunimo gatvėje esantys keli šešiaaukščiai, nuo šiol bus galima be jokio vargo pasiekti kiekvieno Širvintų daugiabučio langą ar užkopti ant stogo.

Automobilinės kopėčios leis ugniagesiams-gelbėtojams įkopti ir į daugelį kitų rajone esančių objektų – kai kuriuos bokštus, stulpus, medžius ir pan.

Ilgą laiką ZIL-131 bazėje sumontuotos automobilinės kopėčios AL-30 (131) buvo pagrindinė technika mūsų šalyje, skirta tokiems darbams. Apskritai ZIL-131 bazėje sumontuotos kopėčios AL-30 yra labiausiai paplitusios buvusioje Sovietų Sąjungoje. Rusijoje buvo gaminamos kelios šių kopėčių modifikacijos, kurios viena nuo kitos nežymiai skiriasi konstrukcijos ilgiu ir mechanizmais. 2016 metų rugsėjį nustojus gaminti ZIL markės automobilius (ši gamykla Rusijoje uždaryta ir griaunama, o jos vietoje statomi gyvenamieji namai bei įrengtas geležinkelis – Maskvos centrinis žiedas), automobilines kopėčias pradėta montuoti automobilių KamAZ-43114 bazėje, taigi automobilinės kopėčios AL-30 (131) kažkuria prasme jau yra ir technikos istorija.

Dar prieš dešimtmetį šalies ugniagesiai buvo pradėti aprūpinti nauja tokio tipo technika – 2008 metais Marijampolės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba už 2,3 mln. litų įsigijo automobilio „Iveco Magirus“ bazėje sukonstruotas automobilines kopėčias. Tai buvo pirmos naujos automobilinės kopėčios, nupirktos ugniagesiams per aštuoniolika Lietuvos nepriklausomybės metų.

Tokia technika ilgą laiką buvo nepasiekiama realybė dešimtims tarnybų. 2015 metais atlikto Valstybės kontrolės audito išvadoje buvo rašoma, kad 21 savivaldybėje esantys Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos struktūriniai padaliniai neturi automobilinių kopėčių arba automobilinių platformų. Be automobilinių kopėčių arba automobilinių platformų neįmanoma atlikti gesinimo ir gelbėjimo darbų aukštesniuose nei trijų aukštų pastatuose. 2007-2011 metais šia technika buvo aprūpinama pagal Vyriausybės patvirtintą Gaisrinių gelbėjimo automobilių parko atnaujinimo valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir savivaldybių priešgaisrinėse tarnybose programą. Pagal šią programą buvo numatyta, kad VPGT bus aprūpintos 11 automobilinių kopėčių, tačiau įsigytos buvo tik 5. Minėtai programai pasibaigus, analogiška programa vėlesniam laikotarpiui nebuvo parengta.

Apmokymai

Apmokymai

Apmokymai

Apmokymai

Apmokymai

Apmokymai

Apmokymai

Apmokymai

Tada Valstybės kontrolė konstatavo, kad pagal Vyriausybės nustatytus minimalius reikalavimus VPGT padaliniai turi būti aprūpinti automobilinėmis kopėčiomis taip, kad kiekvienoje savivaldybėje būtų ne mažiau kaip vienerios automobilinės kopėčios, kurių maksimalus darbinis aukštis yra ne mažesnis kaip 20 metrų. Pagal PAGD pateiktus skaičiavimus, VPGT iš viso turi turėti mažiausiai 72 automobilines kopėčias, iš jų 16 – tokių kopėčių, kurių maksimalus darbinis aukštis ne mažesnis kaip 35 metrai. 2013 metų birželio 1 dieną VPGT aprūpinimas automobilinėmis kopėčiomis sudarė 69 proc. nuo PAGD apskaičiuoto būtino minimalaus aprūpinimo: t. y. turėjo 49 automobilines kopėčias, iš jų – 14, kurių maksimalus darbinis aukštis ne mažesnis kaip 35 metrai. Naudojamų automobilinių kopėčių eksploatavimo amžiaus vidurkis buvo 21 metai (tuomet seniausios automobilinės kopėčios buvo pagamintos 1968 metais).

Prieš ketverius metus Vilniaus apskrityje buvo 6 automobilinės kopėčios, iš jų 4 – Vilniuje. Apskrityje savas automobilines kopėčias turėjo tik Ukmergės ir Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.

Bėgant laikui, naujos technikos daugėjo, taigi anksčiau apskrities centruose ir didesnėse savivaldybėse turėta technika buvo perduota mažesnių savivaldybių ugniagesiams, kurie iki tol galėjo tik pasvajoti apie automobilines kopėčias. Tokiu būdu šią techniką įgijo ir širvintiškiai. Ją mūsų rajonui perdavė ukmergiškiai, kai 2016-ųjų gruodį gavo naujas automobilines kopėčias „Iveco“.

Beje, ukmergiškiai kitiems perdavė ir gelbėjimo darbų automobilį „Ford“, kurį prieš du dešimtmečius buvo skyręs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Šio automobilio nutarta atsisakyti, ir jis buvo padovanotas kolegoms … Moldovoje.

Praėjusią savaitę Širvintų ugnaigesiai-gelbėtojai mokėsi dirbti su gauta technika. Valdyti automobilines kopėčias juos mokė Ugniagesių gelbėtojų mokyklos vyriausiasis specialistas, vidaus tarnybos majoras Tomaš Jarmalovič.

ŠK

Širvintų PGT nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintų ugniagesiai mokėsi dirbti aukštai"

  1. vilkelis parašė:

    Gelbėtojai jėga,galima palinkėti sėkmės ir saugaus darbo

Comments are closed.

scroll to top