Spalio 17-oji – Tarptautinė kovos su skurdu diena

Prieš tris dešimtmečius Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja patvirtino Tarptautinę kovos su skurdu dieną, kurią inicijavo tarptautinis judėjimas už pagalbą skurstantiems „Ketvirtasis pasaulis“. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiai gyvenančiuosius, rengiamos paramos akcijos.

Oficialios statistikos portalo duomenimis, šiuo metu skurdo rizikos riba vienam asmeniui mūsuose sudaro 566 Eur/mėn., dviejų suaugusių asmenų ir vaiko iki 14 metų šeimai ji yra 1188 Eur/mėn. Per metus skurdo rizikos kartelė asmeniui pakilo 50 Eur, o šeimai – 104 Eur.

Eksperimentinė statistika pagal skurdo rodiklius lygina ir savivaldybes. Teigiama, kad skurdo rizikos lygį šiuo metu yra pasiekę 19,3 proc. Širvintų rajono savivaldybės vienišų gyventojų ar šeimų. Bet per dvejus metus jų sumažėjo 3,5 proc.

Mūsų rajonas smarkiai nusileidžia Vilniaus miestui, kur skurdo rizikos ribą yra pasiekę 13,1 proc. gyventojų. Sostinės regione prastesnė situacija nei pas mus konstatuota Švenčionių (20,1 proc.), Šalčininkų (21,8 proc.) ir Ukmergės (22 proc.) rajonuose.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top