Širvintų rajono rinkėjai savo merei Živilei Pinskuvienei atsuko nugarą?

„Pyro pergalė!“ – OpTV laidoje pareiškė politikos konsultantu prisistatantis Audrius Butkevičius, o Gražulio sąrašo vienas veidų Naglis Puteikis pritarė, jog Europarlamento narius išrinko tie, kas neatėjo į rinkimus.

Būtent tuo ir aiškinami konservatorių laimėti trys mandatai. Anot diskusijos dalyvių, „branduolinį elektoratą“, „kovinius rinkėjų būrius“ turintys konservatoriai šiai kovai mobilizavo ir vos bepaeinančius, ir atnešamus, todėl jų koncentracija skystame, nė 700 tūkst. nesiekiančiame atėjusių balsuoti rinkėjų kokteilyje suteikė atspalvį. Kiekvienam aišku, ką tie už konservatorius atiduoti 144,5 tūkst. balsų būtų reiškę, jei į rinkimus būtų atėję bent dvigubai daugiau rinkėjų. Iki puodo dugno išgrandę savo elektoratą, konservatoriai būtų džiaugęsi vienu, na – gal dviem mandatais.

Beje, iš anksto braukdamas šaltą prakaitą dėl dviejų mandatų ir antros kadencijos Briuselyje, prieš LRT mikrofoną stojo į profesionalių poilsiautojų klubą įstojęs buvęs jų lyderis Andrius Kubilius, šį postą anuomet gavęs mainais už Gabrieliui Landsbergiui atiduotą partijos vado kėdę. Tačiau paskutinę akimirką lyg obuolio nuograuža iš balkono ant galvos nukrito trečiasis mandatas. Akivaizdžiai sutrikęs dėl tokios netikėtos laimės, Kubilius nuoširdžiai, kas jam šiaip nebūdinga, prasitarė, jog toks jau yra mandatų skirstymo algoritmas, kuris „gal ne visada teisingas“. Aišku, to algoritmo specialistai geriau paaiškintų, iš kokios partijos trupinių buvo sulipdytas trečiasis mandatas konservatoriams, nes jie trečiam mandatui gauti nustatytos kvotos nepasiekė. Pagal tai, kad be mandato liko rinkimų barjerą (5 proc.) peržengusi Lietuvos regionų partija, suteikia bent jau moralinę teisę manyti, jog mandatas buvo paimtas būtent iš jos. Sutinkant su Kubiliumi, – neteisingai. Tačiau teisėtai pagal patvirtintas algoritmo taisykles.

Kaip vertinate, kad Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė nepelnė Europos parlamento nario mandato? (Galite apsirinkti kelis atsakymų variantus)

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Šiaip tai gali būti net pirmasis ar vienas iš nedaugelio pavyzdžių rinkimuose į Europos parlamentą, kai partija peržengia nustatytą barjerą mandatų dalyboms, bet lieka be mandato, nes jis atiduodamas „labiau vertiems“.

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė „Širvintų kraštui“ prisipažino, kad taikomos sistemos ir modeliai jai buvo seniai žinomi, todėl ji per rinkimus tikėjosi savivaldybėje gyvenančių rinkėjų paramos. Pernai iš sąrašuose įrašytų 13,3 tūkst. rinkėjų į rinkimus atėjo per 7,6 tūkst., o už ją, kaip merę, balsavo beveik 6 tūkst. Jei Širvintų rinkėjas būtų supratęs istorinio šanso reikšmę turėti savo tiesioginę atstovę Europos Sąjungos politiką formuojančioje institucijoje ir sugužėję į balsavimo vietas, Živilė Pinskuvienė ir jos partija sekmadienį sukauptą balsų taupyklę būtų praturtinusi dar maždaug 3,7 tūkst. balsų. Jų būtų visiškai pakakę gauti mandatą Europos parlamente, į istorijos šiukšlyną paspirti liberalus ir pagal gautų balsų skaičių tapti ne devinta, o penkta Lietuvos partija. Tačiau rajono gyventojai trečią kadenciją savivaldybei vadovaujančiai Živilei Pinskuvienei, kuri per šiuos metus Širvintas iš apšnerkšto ir nuskurdinto miestelio pavertė miela gyventi vieta, nedėkingai atgręžė nugarą. Tarsi taip atsidėkojo už visa tai, kas Širvintose ir rajone buvo padaryta per devynerius metus.

-Devynerius metus sąžiningai dirbau Širvintų rajone ir, žinoma, tikėjausi, širvintiškių palaikymo. Matydama ir suprasdama politinę sistemą, žinojau, kaip ji veikia, kiek svarbūs europiniai sprendimai Lietuvai, jos regionams. Rodžiau ir aiškinau žmonėms, kad Europos Parlamente esame neatstovaujami, kad ten išvykę mūsų politikai dingsta iš akiračio. Nevyksta joks dialogas nei su Vyriausybe, nei su Seimu, nei su savivalda, kuris yra būtinas. O ką matome? Štai socdemė V. Blinkevičiūtė, užimdama vieną iš aukščiausių postų Europos Parlamente – socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojos, ir toliau močiutėms kalba, kad reikia suvienodinti pensijas, kad jos būtų tokios pat, kaip Europoje. Ir taip kalba jau 15 metų. Ir žmonės toliau tuo tiki, toliau už ją balsuoja. O ką ji iš tiesų nuveikė per tą 15 metų? Gal tiksliau – kodėl nepadarė, kad tos pensijos būtų suvienodintos? Arba tie patys „valstiečiai“: B. Ropė Europos Parlamente irgi „augo“ 15 metų ir kalbėjo, kad „stengėsi“. Tačiau visos Lietuvos ir Širvintų r. ūkininkai kaip protestavo, taip ir toliau yra priversti protesto forma ieškot teisybės, nes išmokos iš ES Lietuvos žemdirbiams toli gražu nėra tolygios kitų šalių ūkininkų gaunamoms išmokoms. S. Skvernelio atstovas, V. Sinkevičius – juk eurokomisaras! Tai dar aukštesnė pareigybė nei europarlamentaro. Juk Europos komisija priima daugumą sprendimų, kuriuos paskui vykdo ES šalys. Prisiminkime, kiek aistrų kelia vėjo jėgainės, tiksliau – baimės dėl jų. O juk jėgaines statyti arčiau namų leido ir net skatino ta pati Europos komisija! Deja, nesugalvojant mechanizmo, kaip žmonėms visa tai kompensuoti. Būtent tais sprendimais vedini einame „žaliuoju kursu“, atsižvelgdami į ekologiją, tačiau nei ankstesnė, nei dabartinė valdžia nemato to, kaip realiai gyvena žmonės. Pavyzdžiui, daugybėje vietovių, kaip mūsiškiuose Motiejūnuose, dėl buvusios rajono valdžios aplaidumo nebuvo suprojektuotos ir įrengtos nuotekos. Europoje nuspręsta, kad negali būti lauko tualetų? Žmonės kaimuose jų gal ir nenori, ir tikrai norėtų gyventi XXI a. sąlygomis. Tačiau tikrai ne visi gali lengvai, savo lėšomis tų tualetų atsisakyti, nes juos nusigriovus prie nesamų nuotekų tinklų juk neprisijungsi.

Živilė Pinskuvienė sakė, kad tikėjo dirbdama Europos parlamente daugybę problemų, kurias žino iš pirmų lūpų, su kuriomis susidūrė 9 metus dirbdama savivaldoje, tiesiogiai su žmonėmis spręsti ir kiekvieną priimamą sprendimą pristatyti žmonėms atvirai – kas, kaip ir kodėl sprendžiama, kaip tai įtakos kiekvieno mūsų gyvenimą. Nes būtent atvirumo ir aiškumo apie europarlamentarų darbą labiausiai trūksta. Tačiau žmonių aktyvumas rinkimuose, neslepia merė, stipriai nuvylė. Juk ir tai, jog 336 Širvintų rajono gyventojai savo biuleteniuose pažymėjo Andrių Kubilių, 298 – Rasą Juknevičienę, rodo, jog žmonėms tarsi patinka darbai, kurie padaryti čia, aktyvumas, kuriuo pasižymi rajono merė, tačiau savo balsais kai kurie panoro palaikyti būtent tą jėgą, kuri yra kone didžiausia „pagalių kaišiotoja“. Ar už konservatorius balsavę širvintiškiai tikrai tiki tuo, kad jų išrinkti politikai Europos Parlamente turės bent kokią nuovoką, su kokiomis problemomis žmonės susiduria tuose pačiuose Motiejūnuose, Čiobiškyje ar Kiaukliuose?

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.29 (7 įvert.)

5 Atsakymai į “Širvintų rajono rinkėjai savo merei Živilei Pinskuvienei atsuko nugarą?”

  1. kazimiera parašė:

    Nors tvarką rajone padare, o tai iki jos nieko gero nebuvo. Na ir nieko gero nebus, kai jos nebus. Na visokiems smeizejams dabar bus proga pašmeižti. Na bet purvas prie jos nelimpa kad kiek bepiltų smeiejai ir kenkejai.

  2. Ačiū parašė:

    Baisu kad devynerius metus sąžiningai dirbo Širvintų rajonui ir žmonėms o jie atsuko nugarą .Mūsų Merė per devynerius metus Širvintas iš apšnerkšto ir nuskurdinto miestelio pavertė miela gyventi vieta,
    AČIŪ už gražu miestą .

  3. Chachacha parašė:

    aciu dievui kad neisrinko. Uzteks ir dvieju lietuvisku vatniku EP. Dziugu zinoti, kad rajone yra bent 634 protingi gyventojai.

  4. birute parašė:

    Zmones yra dekingi Pinskuvienei, kad is aplesito rajonelio padare tokį gražu miestą.

  5. Anonimas parašė:

    tikrai nugaros neatsuko, tiesiog labai palaiko ir nori, kad rajonui vadovautu ji.

Comments are closed.

scroll to top