Dažniau susergame įgelti nenuodingų vabzdžių

Prasidėjusi vasara – tinkamiausia proga susipažinti su klimato pokyčių ir jų keliamų grėsmių žmonių sveikatai problematika. Ne pirmus metus tai analizuoja Higienos institutas.

Nors Širvintų rajonas parengtoje ataskaitoje nėra itin išskiriamas, kai kuriuos teiginius galima būtų adresuoti ir mums.

Yra alerginių ligų, susijusių su klimato kaita: ūminis atopinis konjunktyvitas; lėtinis konjunktyvitas; alerginis rinitas; sukeltas žiedadulkių; kitas sezoninis alerginis rinitas; kitas alerginis rinitas; dominuojanti alerginė astma; atopinis dermatitas; augalų, išskyrus maistinius, sukeltas alerginis kontaktinis dermatitas; augalų, išskyrus maistinius, sukeltas paprastas kontaktinis dermatitas; fotokontaktinis dermatitas; saulės sukelta dilgėlinė; anafilaksinis šokas; nenuodingų vabzdžių ir kitų nenuodingų nariuotakojų sukandžiojimas ar įgėlimas.

Beje, dėl nenuodingų vabzdžių ir kitų nenuodingų nariuotakojų įkandimų Lietuvoje 2023 metais gydyti 9644 asmenys, o daugiausiai sergančiųjų buvo tarp nepilnamečių. Didžiausias ligotumas dėl nenuodingų vabzdžių ir kitų nenuodingų nariuotakojų įkandimų ar įgėlimų Lietuvoje 2023 metais buvo Švenčionių r. (76,79 atv. 10 000 gyv.), Širvintų r. (71,12) ir Visagino (69,83) savivaldybėse.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top