Siautėjantys paaugliai okupavo mažamečių plotus

Siautėjantys paaugliai siaubia Kalnalaukio gatvėje esančią mažamečių žaidimo aikštelę.
Rudens spalvų peizaže – aikštelė skęsta baltų šiukšlių gausoje.

Mažame miestelyje nereikia būti detektyvu, kad akivaizdžios šunybės, kurias dažnai kelia ir siautėjantys paaugliai, išvystų dienos šviesą. Šį kartą ir vėl grįžtame prie neišsenkančių vaikų žaidimo aikštelių keliamos netvarkos problemų. Pastebėjome, kad Kalnalaukio gatvėje, netoli Širvintų sporto centro esanti žaidimų aikštelė nusėta šiukšlėmis. Jas vėjas nešioja po visą daugiabučių namų kiemų teritoriją. Tad kilo klausimas: „Iš kur visa tai atsiranda, jei arti nėra stovinčių šiukšlių talpyklų?“

Atsakymo sulaukėme iš aplinkinių namų gyventojų. Jų tvirtinimu, šioje vietoje kas vakarą siautėja 12-15 metų paaugliai, kurie visiškai nereaguoja į suaugusiųjų pastabas. Jaunuoliai spardo, degina šiukšliadėžes, spjaudosi, šiukšlina, gausiai vartoja necenzūrinius žodžius, garsiai klausosi muzikos, mušasi. Blogiausia tai, kad niokoja žaidimo aikštelėje įrengtą inventorių. Žmonės teigia, kad net baisu praeiti pro paauglių užvaldytą karaliavimo teritoriją su mažamečiais vaikais. Ne vienas gyventojas bandė su jais kalbėtis. Kai kurie netgi „kariavo“, bet buvo nusiųsti pasivaikščiojimui į tolimus kraštus ir bergždžiai pasibaigusios pastangos nedavė jokių vaisių. „Kaip išspręsti šią problemą? Kur kreiptis? Gal galima reguliari policijos pareigūnų patikra ar vaizdo kamerų įrengimas?“ – įvairius klausimus kelia Kalnalaukio g. 20, 20A, 22, 24 namų gyventojai.

Policija pažadėjo akylai stebėti

Tad mes, kaip vietinės žiniasklaidos atstovai, siekiantys ne tik iškelti rajono problemas į viešumą, bet ir kiek įmanoma prisidėti ieškant jų sprendimo būdų, nutarėme pakalbinti Širvintų rajono savivaldybės administraciją bei VPK Širvintų rajono PK bendruomenės pareigūnę, tyrėją Gintą Čepienę. Sulaukėme geranoriško tarpusavio bendradarbiavimo. Ginta Čepienė pažadėjo informuoti policijos pareigūnus apie šią situaciją. Kadangi Kalnalaukio mikrorajoje itin dažnai sulaukiama iškvietimų, tai tikėtina, kad nuo šiol policija akylai stebės šią vietą ir bandys identifikuoti okupantus.

Taip pat prašoma žmonių pagalbos sprendžiant šią problemą. Jei tik pamatysite minėtoje žaidimų aikštelėje išvardytus pažeidimus, jei vėl pasirodys siautėjantys paaugliai – nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Svarbu atpažinti nekultūringai besielgiančius paauglius, kad bendruomenės pareigūnai galėtų surengti susitikimą su jų tėvais ir kartu su savivaldybės administracija išspręstų šią gyventojų problemą. Juk turime realias vaizdo stebėjimo kameras, kuomet viską galime matyti pro langus bei tokiu būdu prisidėti prie saugių, tvarkingų ir ramių teritorijų išsaugojimo.

Aikštelę sutvarkė komunalininkai

Šiuo metu aikštelė yra sutvarkyta UAB „Širvintų šiluma“ teritorijos priežiūros darbuotojų, už ką dar kartą jiems dėkojame ir informuojame, kad nuo šiol teritorija bus nuolat stebima. Rūpinkimės vieni kitais bendradarbiaudami.

Odeta Bagdžiūnė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.5 (2 įvert.)

4 Atsakymai į “Siautėjantys paaugliai okupavo mažamečių plotus”

 1. Born in the USSR parašė:

  Tokiems dalbajebams yra tik vienas apynasris. Tai nepakantumas ir parodymas, kad kitaip nebus. Kviesti policiją, pranešti savivaldybei, kad būtų pateiktos sąskaitos už sutvarkymą. Ne tvarte gimę, privalo suprasti, kad nedera taip elgtis. Nesupranta žodžių, supras per kišenę.

 2. Žentas parašė:

  Kai kameras stebintys institucijos darbuotojai imsis atitinkamų veiksmų, tada norėsis ir aplinkiniams būti bendruomeniškais, tačiau kol už pranešimus bandoma duoti pranešejui per nagus, atleiskite, bet tai negimdo didesnio pilietiškumo. Aš konkrečiai kalbu apie vieno „pūlinio“ neveiksnumą, jį paminėjau pirmame komentare.

 3. Tete parašė:

  Sutinku, daug ka mirste butu galina sutvarkyti taisyklemis, ju reikalavimais. Tik kas jas realiai kontroliuoja, o ir policija kartais del to neturi pagrindo bausti. Kam tos kameros kieme, kai uz jas gyventojai mato. Nera kvartalo, namo bendruomenes, nera ir tvarkos.

 4. Žentas parašė:

  Ponui putrimui buvo pateikta visa informacija, kas tokie, is kurios mokyklos, amžius. Ką padarė? Pasakė, kad žala padaryta nebuvo, tik kažkaip liko iš trijų supynių, po to vakaro,tik dvi.
  Kad žmogus taip ardytųsi, kaip dėl purvinų auto, tai daug viešoji tvarka geresnė būtų. Bet kai dirbama principu „nekrutinkite-miegu“, tą ir turime.

Comments are closed.

scroll to top
+