Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

„Širvintų kraštas“ sulaukė skaitytojų paklausimų dėl balsavimo kovo 3-iąją vyksiančiuose Savivaldybių tarybų ir tiesioginiuose mero rinkimuose. Į šiuos paklausimus atsako Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 rinkimų komisijos pirmininkė Jūratė Meškutavičienė.

– Esu prastos sveikatos, sunkiai vaikštau ir nežinau, ar galės kas nors pavežti iki rinkimų apylinkės. Ar galėčiau balsuoti namuose? Į ką reikėtų kreiptis?

– Teisę balsuoti namuose turi šie rinkėjai: neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę, yra pateikę Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose (P6 forma).

Prašymą balsuoti namuose galite pateikti savo gyvenamosios (deklaruotos) vietos apylinkės rinkimų komisijai. Balsavimas namuose vyks 2019 m. kovo 1-2 dienomis.

Dėl balsavimo namuose ir kitais, su 2019 m. kovo 3 d. vyksiančiais rinkimais susijusiais klausimais, galite kreiptis į apylinkės rinkimų komisijos, pagal asmens deklaruotą gyvenamąją vietą, pirmininką.


Taip pat informuojame, kad 2019 m. kovo 3 d. pagal patvirtintą grafiką vyks rinkėjų pavežėjimas į rinkimų apylinkes balsuoti. Rinkėjų pavežėjimo į rinkimų apylinkes balsuoti maršrutai ir grafikai bus paskelbti visose rajono seniūnijose, Savivaldybės rinkimų komisijos skelbimų lentoje ir kitose rinkėjams prieinamose vietose.

– Mano kaimynai jau gavo rinkėjų korteles. O man niekas neatnešė. Ar tai reiškia, kad negalėsiu balsuoti?

– Rinkėjo kortelės turi būti išdalintos iki 2019 m. vasario 23 d. Taip pat pažymime, kad balsuoti galėsite net ir tada, jei negausite rinkėjo kortelės, nes ji yra neprivaloma. Svarbu 2019 m. kovo 3 d. atvykti į rinkimų apylinkę pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą ir turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Balsavimas rinkimų apylinkėse vyks 2019 m. kovo 3 d. nuo 7.00 val. iki 20.00 val.

– Praėjusią savaitę man atnešė rinkėjo kortelę, bet negavau leidinio su kandidatų programomis. Būtų įdomu paskaityti. Kodėl ne visiems rinkėjams buvo išdalyti informaciniai leidiniai? Kur jį galima gauti?

– Negavus Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 rinkimų komisijos informacinio leidinio, reikėtų kreiptis į savo apylinkės rinkimų komisiją.

Taip pat pažymime, kad su informaciniu leidiniu galite susipažinti Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapyje.

Pridedame tiesioginę nuorodą.

– Rinkimuose rinksime merą ir Tarybą. Ar juos reikės pažymėti viename biuletenyje?

– Atvykus balsuoti, Jums bus įteikti du skirtingi balsavimo biuleteniai. Vienas iš jų bus skirtas rinkti Širvintų rajono savivaldybės merą, o kitas – Širvintų rajono savivaldybės tarybos narius.

– Aš noriu balsuoti už vieną merą, bet už kito sąrašo Tarybos narius. Ar galiu ir kaip tai padaryti?

– Kadangi bus išduoti skirtingi balsavimo biuleteniai, todėl galėsite balsuoti už vieną merą ir už to paties arba kito sąrašo tarybos narius.

– Visuomeninis rinkimų komitetas – kokia tai partija? Kokie visuomeniniai rinkimų komitetai dalyvauja rinkimuose Širvintų rajone?

– Informuojame, kad savivaldybių tarybų rinkimuose rinkimų komitetą sudaro tos savivaldybės, kurioje keliami kandidatai, rinkėjai, kurių turi būti ne mažiau kaip dvigubas toje savivaldybėje renkamų tarybos narių skaičius. Rinkimų komitetas nėra politinė partija, tačiau jį gali sudaryti įvairių partijų nariai ir nariai, nepriklausantys jokiai partijai.

Širvintų rajone rinkimuose dalyvauja tik vienas visuomeninis rinkimų komitetas – „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“.

– Kovo 3 d. turiu išvykti į giminaičio metines kitame rajone. Ar galėsiu balsuoti kitoje Savivaldybėje?

– Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto (balsavimo iš anksto metu rinkėjai gali balsuoti bet kurioje savivaldybėje). Jo balsas rinkimų dieną patenka ir yra suskaičiuojamas rinkimų apylinkėje pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, kurią buvo deklaravęs iki 2018-12-03.

Informuojame, kad Širvintų rajono savivaldybėje balsavimas iš anksto vyks 2019 m. vasario 27-28 dienomis nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Savivaldybės pastate (Vilniaus g. 61, Širvintos, II aukšte.)

Kviečiame 2019 m. kovo 3 d. rinkėjus aktyviai dalyvauti savivaldos rinkimuose. Ateikite ir balsuokite. Išreikškite savo nuomonę ir nutarkite, kam suteiksite pasitikėjimą ketverius ateinančius metus būti Jūsų Savivaldybės meru ir Tarybos nariais.

     
Naujausi komentarai
  • er parašė:

    tai gal galima buvo pasisakyti, o ne priekaistus reiksti?

  • Kodėl parašė:

    Turiu negalią seniai. Balsuodavau namuose. Šiemet manęs net nepaklausė, ar norėsiu balsuot namuose. Kodėl?

Kiti straipsniai:

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Istorinė pergalė: į rinkimus atėję 60,5 proc. rinkėjų ant rankų į valdžią atnešė Živilę Pinskuvienę ir jos komandą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Baseino atidarymas jau visai čia pat!

Karšta informacija. Ištrauka iš to, ką skaitysite antradienį laikraštyje

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Rinkėjų aktyvumas Savivaldybių tarybų rinkimuose (I t.)

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (I t.).

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Turtingiausių pretendentų vėl valdyti visus trejetuke – du „zuokininkai“ ir „darbietis“

Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas