Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

„Širvintų kraštas“ sulaukė skaitytojų paklausimų dėl balsavimo kovo 3-iąją vyksiančiuose Savivaldybių tarybų ir tiesioginiuose mero rinkimuose. Į šiuos paklausimus atsako Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 rinkimų komisijos pirmininkė Jūratė Meškutavičienė.

– Esu prastos sveikatos, sunkiai vaikštau ir nežinau, ar galės kas nors pavežti iki rinkimų apylinkės. Ar galėčiau balsuoti namuose? Į ką reikėtų kreiptis?

– Teisę balsuoti namuose turi šie rinkėjai: neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę, yra pateikę Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose (P6 forma).

Prašymą balsuoti namuose galite pateikti savo gyvenamosios (deklaruotos) vietos apylinkės rinkimų komisijai. Balsavimas namuose vyks 2019 m. kovo 1-2 dienomis.

Dėl balsavimo namuose ir kitais, su 2019 m. kovo 3 d. vyksiančiais rinkimais susijusiais klausimais, galite kreiptis į apylinkės rinkimų komisijos, pagal asmens deklaruotą gyvenamąją vietą, pirmininką.


Taip pat informuojame, kad 2019 m. kovo 3 d. pagal patvirtintą grafiką vyks rinkėjų pavežėjimas į rinkimų apylinkes balsuoti. Rinkėjų pavežėjimo į rinkimų apylinkes balsuoti maršrutai ir grafikai bus paskelbti visose rajono seniūnijose, Savivaldybės rinkimų komisijos skelbimų lentoje ir kitose rinkėjams prieinamose vietose.

– Mano kaimynai jau gavo rinkėjų korteles. O man niekas neatnešė. Ar tai reiškia, kad negalėsiu balsuoti?

– Rinkėjo kortelės turi būti išdalintos iki 2019 m. vasario 23 d. Taip pat pažymime, kad balsuoti galėsite net ir tada, jei negausite rinkėjo kortelės, nes ji yra neprivaloma. Svarbu 2019 m. kovo 3 d. atvykti į rinkimų apylinkę pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą ir turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Balsavimas rinkimų apylinkėse vyks 2019 m. kovo 3 d. nuo 7.00 val. iki 20.00 val.

– Praėjusią savaitę man atnešė rinkėjo kortelę, bet negavau leidinio su kandidatų programomis. Būtų įdomu paskaityti. Kodėl ne visiems rinkėjams buvo išdalyti informaciniai leidiniai? Kur jį galima gauti?

– Negavus Širvintų rajono savivaldybės Nr. 48 rinkimų komisijos informacinio leidinio, reikėtų kreiptis į savo apylinkės rinkimų komisiją.

Taip pat pažymime, kad su informaciniu leidiniu galite susipažinti Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapyje.

Pridedame tiesioginę nuorodą.

– Rinkimuose rinksime merą ir Tarybą. Ar juos reikės pažymėti viename biuletenyje?

– Atvykus balsuoti, Jums bus įteikti du skirtingi balsavimo biuleteniai. Vienas iš jų bus skirtas rinkti Širvintų rajono savivaldybės merą, o kitas – Širvintų rajono savivaldybės tarybos narius.

– Aš noriu balsuoti už vieną merą, bet už kito sąrašo Tarybos narius. Ar galiu ir kaip tai padaryti?

– Kadangi bus išduoti skirtingi balsavimo biuleteniai, todėl galėsite balsuoti už vieną merą ir už to paties arba kito sąrašo tarybos narius.

– Visuomeninis rinkimų komitetas – kokia tai partija? Kokie visuomeniniai rinkimų komitetai dalyvauja rinkimuose Širvintų rajone?

– Informuojame, kad savivaldybių tarybų rinkimuose rinkimų komitetą sudaro tos savivaldybės, kurioje keliami kandidatai, rinkėjai, kurių turi būti ne mažiau kaip dvigubas toje savivaldybėje renkamų tarybos narių skaičius. Rinkimų komitetas nėra politinė partija, tačiau jį gali sudaryti įvairių partijų nariai ir nariai, nepriklausantys jokiai partijai.

Širvintų rajone rinkimuose dalyvauja tik vienas visuomeninis rinkimų komitetas – „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“.

– Kovo 3 d. turiu išvykti į giminaičio metines kitame rajone. Ar galėsiu balsuoti kitoje Savivaldybėje?

– Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto (balsavimo iš anksto metu rinkėjai gali balsuoti bet kurioje savivaldybėje). Jo balsas rinkimų dieną patenka ir yra suskaičiuojamas rinkimų apylinkėje pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, kurią buvo deklaravęs iki 2018-12-03.

Informuojame, kad Širvintų rajono savivaldybėje balsavimas iš anksto vyks 2019 m. vasario 27-28 dienomis nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Savivaldybės pastate (Vilniaus g. 61, Širvintos, II aukšte.)

Kviečiame 2019 m. kovo 3 d. rinkėjus aktyviai dalyvauti savivaldos rinkimuose. Ateikite ir balsuokite. Išreikškite savo nuomonę ir nutarkite, kam suteiksite pasitikėjimą ketverius ateinančius metus būti Jūsų Savivaldybės meru ir Tarybos nariais.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • er parašė:

    tai gal galima buvo pasisakyti, o ne priekaistus reiksti?

  • Kodėl parašė:

    Turiu negalią seniai. Balsuodavau namuose. Šiemet manęs net nepaklausė, ar norėsiu balsuot namuose. Kodėl?

Kiti straipsniai:

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos