Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Įspūdžiais ir prisiminimais dalinasi į susitikimą atvykusi širvintiškė, gyvenanti Vokietijoje.

2019-ieji metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais, todėl šių metų miesto šventei startą davė liepos 19 d. pirmą kartą surengtas Pasaulio širvintiškių susitikimas. „Jūs esate VISUOMET LAUKIAMI Širvintose! – tai žinia, kurią norime siųsti visiems, kilusiems iš Širvintų krašto, kuriems ne tas pats kas vyksta jų gimtinėje, kuo gyvena jos žmonės. Tiems, kuriems giliai viduje kirba mintis sugrįžti,“ – sakė susitikimą inicijavusi Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Į renginį kartu su artimaisiais ir draugais atvyko emigrantai iš Anglijos, Vokietijos, Islandijos, Danijos, Ispanijos. Kartu su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene juos sveikino, aktualiomis temomis diskutavo bei savo patirtimi dalijosi Užsienio reikalų ministerijos užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas, projekto „Globalios Širvintos“ ambasadorė Jelena Masiukė, administratorė Agnė Lazarevičiūtė. Renginį vedė Eglė Piškinaitė, o koncertą dovanojo Meno mokyklos mokytojas Valdas Povilaitis ir jo ugdomi jaunieji violončelininkai.

Valstybės atkūrimo šimtmečio metais Širvintų rajono savivaldybė buvo viena iš pirmųjų Lietuvoje, prisijungusių prie iniciatyvos „Globalūs regionai“. Per tą laiką projekto „Globalios Širvintos“ siunčiama žinutė pasiekia vis daugiau visame pasaulyje pasklidusių mūsų kraštiečių, kuriems sukurta speciali interneto svetainė www.globalios.sirvintos.lt, kurie jungiasi prie socialinio tinklo Facebook grupės, domisi, stebi ir sužino, kas vyksta jų gimtajame krašte.

Pasaulio širvintiškių susitikimo akimirka.
Kairėje: Sveikinimo žodį taria pirmoji projekto „Globalios Širvintos“ ambasadorė Jelena Masiukė; dešinėje: renginio vedėja Eglė Piškinaitė ir projekto „Globalios Širvintos“ administratorė Agnė Lazarevičiūtė.
Širvintiškiai iš viso pasaulio atvyko į pirmą kartą surengtą Pasaulio širvintiškių susitikimas.
Pasaulio širvintiškių susitikimo akimirka.
Pasaulio širvintiškių susitikimo akimirka.
Širvintų meno mokyklos violančelininkai džiugino susirinkusius savo koncertu.

Jaukaus vakaro metu visiems atvykusiems įteiktos simbolinės dovanos – Lietuvos trispalvė ir leidinys „Šimtmečio Širvintos“.

Organizatorių informacija
Nuotraukų autorius Linas Šalkauskas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus"

  1. Rasa parašė:

    Neapsakomai grazu, kai isvyke zmones neuzmirsta savo saknu, palaiko rysi su jais ir dar nesa zinia apie musu krasta, pagarba globaliems sirvintiskiams

Comments are closed.

scroll to top
+